Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

smesno je porediti uticaj nato i rusije. rusi samo hvataju rastuce nezadovoljstvo na raznim stranama, tesko da ga oni podsticu.

srbija im je idealna i zbog slovensko-pravoslavnog tripa, plus jugoslavija nije bila deo tvrdog istocnog bloka, ali je jasno zbog okruzenja na koju stranu ide pritisak.

sa druge strane, nato rasporedu najvise odgovara da ostane ne-nato srbija.  :fantom:

Link to comment

Bold: Eto i zato Srbija treba u NATO. Ja Srbiji zelim da bude demokratska drzava i nikako joj ne zelim razne Vucice i njemu slicne. Zelim joj da napreduje, da razvija institucije,da razvija vladavinu prava. Da ima sto vise promena vlasti kako bi podsticaji za samovolju bili sto manji. NATO joj to nece doneti sam po sebi, ali joj moze pomoci da se smanji uticaj koji bi je odvlacio od toga.

 

Putin je vrlo negativna pojava iako cemo se sloziti da nije fasista. Meni je dovoljno to sto ova domaca naci ekipa u njemu vidi idola, a vidi jer je on najblize onome sto traze. Ubistva, gusenje ljudskih prava, oligarsi, vlast koja se ne dovodi u pitanje, sve to ne moze stati pod argument "Jebi ga oni nikad nisu imali demokratiju". Nije ni Srbija pa necemo zbog toga reci "Neka vlada Vucic". OK, ali dalje od mene.

 

GUY VERHOFSTADT: Putting Putin in his Place

ne mislim da zbog ruskog vladara srbija treba da ide u NATO. ne mislim da NATO može da pomogne bilo kome u bilo čemu (sem industriji naoružanja) a ponajmanje da nas brani od ruskog uticaja ili putinovih obožavalaca. daleko im oboma lepa kuća.

Link to comment

ne mislim da zbog ruskog vladara srbija treba da ide u NATO. ne mislim da NATO može da pomogne bilo kome u bilo čemu (sem industriji naoružanja) a ponajmanje da nas brani od ruskog uticaja ili putinovih obožavalaca. daleko im oboma lepa kuća.

 

Da, da "dve strane iste medalje". Bas zato sto je NATO nevazan vidimo talas zemalja koje izlaze iz NATO.

Link to comment

daj irejzere. znaš onu narodnu da je baba dala dinar da uđe u kolo a dva da izađe. oni stari su ušli u NATO u vreme hladnog rata a ovi novi jer mrze ruse (poljaci, mađari, česi, baltici) i nebitni poput hrvata, slovenaca i montenegrina sada. mi nemamo ni jedan razlog da uđemo u to društvo. da ne pričam o '99.

Link to comment

daj irejzere. znaš onu narodnu da je baba dala dinar da uđe u kolo a dva da izađe. oni stari su ušli u NATO u vreme hladnog rata a ovi novi jer mrze ruse (poljaci, mađari, česi, baltici) i nebitni poput hrvata, slovenaca i montenegrina sada. mi nemamo ni jedan razlog da uđemo u to društvo. da ne pričam o '99.

 

NATO je potvrda stabilnosti drzave i njene posvecenosti saradnji sa ostalim clanicama i u nasem slucaju drzavama u regionu. Ta stabilnost doprinosi smanjenju rizika sto dovodi do povoljnijeg kreditiranja i sluzi kao podstrek za investicije. U slucaju Srbije bi to bilo posebno izrazeno jer Srbiji vise nego drugim zemljama u okruzenju treba taj pecat stabilnosti. Na kraju NATO i EU su povezane pogotovo od 2002. i Berlinskog dogovora tako da je i clanstvo u EU ubrzano clanstvom u NATO. Jednostavno ja ne vidim nijednu negativnu stavku clanstva u NATO. Postoje jako dobri razlozi zbog kojih iz NATO niko nije izasao i zbog kojih ulaze Hrvati, Slovenci i Crnogorci. Ne brini nije Srbin ispao pametniji od svih. To se nije dogodilo evo vec bar 30 godina pa se ne dogadja ni sad.

Edited by Eraserhead
Link to comment

jednom sam napisao da nemam ništa protiv da uđemo u NATO ako nam se to finansijski isplati ili bar da nismo na gubitku. sada mi se čini da bi finansijski nadrljali. čini, ne raspolažem tačnim saznanjima. dalje, mislim da je to jedna militaristička organizacija kojoj diktiraju USA sa svojom suludom idejom da budu jedini policajci na svetu. ne želim da budemo u tom kolu, baš kao što ne želim da budemo pod ruskim kišobranom.

veza NATO - EU. vidi, irejzere, prihvatio bih EU ako je na drugoj strani vage KiM ali bi ih poslao u tri lepe ako bi uslov za EU bio NATO.

Link to comment
×
×
  • Create New...