Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

I antisemitizma, pretpostavljam?

 

Da, kao kod budista.  :isuse:

 

Toeto, upisao sam se i ja. :D Smorili ste sa simbolikom, kapiram da jedan kaže a ostali se nadovežu ali je smor.

 

Naravno da je smor, kad se sve posmatra kroz crno-bijelu prizmu. Ja se izvinjavam što razbijam romantični mit o američkoj posebnosti, ali ko hoće nek istraži kakav ekonomski model zastupa fašizam pa u kolikom se postotku slaže sa američkim.

 

Za dodatni čas, za zabrinute sociologe tema "porast antisemitizma u usa". Laku noć.  :fantom:

Link to comment

Prave trosak EU i Americi na ovom prostoru.

 

by Tapatalk

 

Lepo receno.

No, to mogu da rade jer je ovde banana drzava.

 

Ako je i jednima i drugim trosak bacanja ovih banana izmedju sebe mali (a korist je takodje mala), normalno je da ce nastaviti sa igrama.

 

Ako bi se pak trosak igranja malo podigao, uz nikakvu korist za obe strane, mozda bi se i manje igrali.

 

U tom smislu Tita je bio tampon zona, pa je bio nesvrstan, Srbija nije tampon zona, niti pokazna vezba, nista... dakle, ostaje sasvim dovoljno prostora za ozbiljnu vojnu neutralnost.

Link to comment

Lepo receno.

No, to mogu da rade jer je ovde banana drzava.

 

Ako je i jednima i drugim trosak bacanja ovih banana izmedju sebe mali (a korist je takodje mala), normalno je da ce nastaviti sa igrama.

 

Ako bi se pak trosak igranja malo podigao, uz nikakvu korist za obe strane, mozda bi se i manje igrali.

 

U tom smislu Tita je bio tampon zona, pa je bio nesvrstan, Srbija nije tampon zona, niti pokazna vezba, nista... dakle, ostaje sasvim dovoljno prostora za ozbiljnu vojnu neutralnost.

 

Teško. Cena koštanja ovdašnjih političara je mala, Tito je bio mnogo skuplji.

Edited by Anonymous
Link to comment

ono, obuces uniformu i nazujes cokule i onda sve okolo gledas mrko i suces brke

 

O čemu Obradović i gradska ekipa jedino mogu imati vlažne snove. Mogu samo da sanjaju da će nekad služiti vojsku. Mada cenim da bi prvo što bi im se tamo desilo je da budu ćebovani, da im neko upali bicikl, Tarzana, ili slično, pa da kasnije postanu najveći protivnici služenja vojske na planeti.

Link to comment

Leba ti, ako moze ukratko: sta je to ozbiljna vojna neutralnost?

 

Los izraz.

Ozbiljna kao stvarna.

Tj. ne neutralnost a la ruski satelit.

 

E, sad, od koga ce se kupovati oruzje i kako graditi odbrambeni sistem i kakva se vrsta zavisnosti tu stvara, tu na forumu ima vecih strucnjaka od mene.

Link to comment

Teško. Cena koštanja ovdašnjih političara je mala, Tito je bio mnogo skuplji.

 

I meni se tako cini, i to je dobra vest.

Promenimo ih nekima, ne toliko sa vise kicme, vec sa edan malo vise gledanja sume a ne drveta.

Link to comment

Pa bitan je da pojasni da istorijski, nije autoritaran jednako (pro)fašistički. To nije jedina odlika fašizma a u ono vreme bila je daleko od najbitnije. A na skali autoritarnosti čistu desetku ima upravo Staljin. I nije ratovao sa Hitlerom samo zato što ga je ovaj napao, imao je odlučan antifašistički stav još sredinom 30-ih. Zapravo zahvaljujući komunistima i Španskom građanskom ratu i imamo antifašizam, da su se pitale zapadne demokratije imali bismo verovatno samo antinacizam.

 

I kao da hipotetički nije moguće sutra većinski narod da izglasa da napravi genocid na manjim. Toliko o autoritarnosti.

 

Rusija nikada u istoriji nije bila drugačija od totalitarne i autokratske a pošteno bi bilo prema svakoj državi na ovom svetu zauzeti stav na osnovu njenog napretka, tj šta je u istoj danas bolje nego juče, a ne da pred sve postavljamo uslov da naliče na zapad pa ako neće da preskoče pet gigantskih koraka za kratko vreme daj da ih silom na to nateramo.

 

Bold: Eto i zato Srbija treba u NATO. Ja Srbiji zelim da bude demokratska drzava i nikako joj ne zelim razne Vucice i njemu slicne. Zelim joj da napreduje, da razvija institucije,da razvija vladavinu prava. Da ima sto vise promena vlasti kako bi podsticaji za samovolju bili sto manji. NATO joj to nece doneti sam po sebi, ali joj moze pomoci da se smanji uticaj koji bi je odvlacio od toga.

 

Putin je vrlo negativna pojava iako cemo se sloziti da nije fasista. Meni je dovoljno to sto ova domaca naci ekipa u njemu vidi idola, a vidi jer je on najblize onome sto traze. Ubistva, gusenje ljudskih prava, oligarsi, vlast koja se ne dovodi u pitanje, sve to ne moze stati pod argument "Jebi ga oni nikad nisu imali demokratiju". Nije ni Srbija pa necemo zbog toga reci "Neka vlada Vucic". OK, ali dalje od mene.

 

GUY VERHOFSTADT: Putting Putin in his Place

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ja Srbiji zelim da bude demokratska drzava i nikako joj ne zelim razne Vucice i njemu slicne. Zelim joj da napreduje, da razvija institucije,da razvija vladavinu prava. Da ima sto vise promena vlasti kako bi podsticaji za samovolju bili sto manji.

A šta želiš Crnoj Gori?

Link to comment

Teza o ruskom uticaju na talas izbeglica je ordinarna budalastina, jedino vidljivo sto se desilo je pomeranje ljudi oko Alepa ka Turskoj zadnjih par nedelja i to u obimu koji nije veci od par % ukupnog broja izbeglica koje su odavno van Sirije.

 

Plus je "podrska evropskim desnicarima" negde 10. stvar po relevantnosti u objasnjavanju zasto je uopste ojacala evropska desnica.

 

Boogeyman tekst, koji odise vapajem "u sranju sam i ne znam sta me je snaslo".

 

Ne mislin da Putin ne predstavlja izazov za Brisel, ali ovo ispada kao religioznost praistorijskog coveka - sta god ne mozes ili neces sa razumes ti otpisi na natprirodnu pojavu.

 

by Tapatalk

Edited by Prospero
Link to comment

Teza o ruskom uticaju na talas izbeglica je ordinarna budalastina, jedino vidljivo sto se desilo je pomeranje ljudi oko Alepa ka Turskoj zadnjih par nedelja i to u obimu koji nije veci od par % ukupnog broja izbeglica koje su odavno van Sirije.

 

Plus je "podrska evropskim desnicarima" negde 10. stvar po relevantnosti u objasnjavanju zasto je uopste ojacala evropska desnica.

 

Boogeyman tekst, koji odise vapajem "u sranju sam i ne znam sta me je snaslo".

 

Ne mislin da Putin ne predstavlja izazov za Brisel, ali ovo ispada kao religioznost praistorijskog coveka - sta god ne mozes ili neces sa razumes ti otpisi na natprirodnu pojavu.

 

by Tapatalk

 

 

Pa nije to neraumevanje natprirodnih pojava, nego ciljano laganje, da ne kažem propaganda.

Objektivno, malo ko je toliko beslovesan da će stvarno da veruje da je Putin napravio izbeglice iz Sirije.

Link to comment
×
×
  • Create New...