Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

 

HLADNI RAT PRETI DA PROKLJUČA Gorbačov: NATO priča o odbrani, a priprema napad na Ruse
M. Pejić | 10. 07. 2016 - 20:27h
...

 

Imaju svi ovi bivsi KP funkcioneri tipa Putin, Gorbacov ili Milosevic dosta toga zajednickog - prvo napadaju i okupiraju susede a onda kukaju kad se masa manjih i vecih drzava ujedinjuje protiv njih.

Jasno je njima naravno da se tu radi samo o zamajavanju javnosti da bi mogli i dalje da vrsljaju, ali, ima i ko veruje ovim bajkama o napadu na najvecu nuklearnu silu planete.

Edited by Anduril
Link to comment

Neće biti nikakvog napada na Rusiju ni nuklearnog rata, ni rata sa 3 baltičke republike. Postoji jedan drugi razvoj situacije u regionu i traje već skoro dve godine. 

 

Nešto oko Ukrajine? Šta?

Link to comment

Ponudice ako zatreba, pa valjda je dovoljno sto Anduril i Eraser nabrajajuci diktatore, narocito exkomunjare nikako ne pominju Lukasenka.

1 dobar diktator uvek mora da bude u rezervi, da se nadje...

Link to comment

Polako. To moze i drugacije da se gleda. Mozda se Lukasenku ne prolazi ko Ukrajini... Nema tu nevinih. Ali to je za nas™ academic. Kad razmisljamo o...nama™

Link to comment

Polako. To moze i drugacije da se gleda. Mozda se Lukasenku ne prolazi ko Ukrajini... Nema tu nevinih. Ali to je za nas™ academic. Kad razmisljamo o...nama™

da, ukrajina je pouchan primer kako moze da se najebe ni tamo ni tamo :(

Link to comment

Mi tu prosto ne bismo ratovali, u tom konvencionalnom ratu sa Rusijom. Postoje i druge pretnje, neke od njih ne ni striktno vojne gde bismo sasvim sigurno imali zajednickog posla. Sta bi Srbija radila i ko bi joj uopste trazio trupe za neku Estoniju ili Letoniju?

 

Ovo dole - nismo se ni u sta licno uverili osim da smo 1991 izasli na teren za basket i poceli da igramo ragbi.

Ma sve je to super ali ja evo već četvrti put pokušavam da dobijem bilo kakav primer mogućeg sadejstva NATO i Vojske Srbije u slučaju velikih kriza, kako bismo to sadejstvo postavili kao nešto realno spram sadejstva sa ruskom vojskom koje ti vidiš kao potpuno nerealno.

 

Dakle, priti pliz, može li bilo kakav scenario u kojem trupe NATO na terenu rade u korist Srbije pa stoga treba vežbati sa njima a nikako sa Rusima? Jer na drugoj strani postoje barem 2-3 solidno realna scenarija u kojem NATO daje direktnu vojnu podršku svojim članicama ili udavačama u ratu protiv Srbije.

Edited by beowl
Link to comment

Polako. To moze i drugacije da se gleda. Mozda se Lukasenku ne prolazi ko Ukrajini... Nema tu nevinih. Ali to je za nas™ academic. Kad razmisljamo o...nama™

 

Pa Lukašenko se plaši za svoju poziciju, to je jasno.

Link to comment

Mozda neka verzija oluje 2 na severu Kosova u sadejstvu s UChK to je tako totalno u interesu odmrzavanja EU integracija. Samo da DS i to obznani kao strateski zaokret.

Link to comment

Lukasenkova pozicija je jedno, a bice nesto sasvim drugo kad se upise u ugrozene od Rusije.

Ocas posla ce se pretvoriti u 1 ekstremno pozitivnog lika.

Link to comment

Ma sve je to super ali ja evo već četvrti put pokušavam da dobijem bilo kakav primer mogućeg sadejstva NATO i Vojske Srbije u slučaju velikih kriza, 

 

Svasta moze sa bliskog istoka da se prelije. Ne mora da bude vojska. 

Link to comment

Ma nema ovo veze sa Belorusijom, to je bezvezan spin.

 

ne spinujem ja nista. jasno je da Estonija sumanut "teatar" bilo kakvih ozbiljnih operacija. I ne mislim da ce biti nikakvog pravog rata. 

Link to comment

Imaju svi ovi bivsi KP funkcioneri tipa Putin, Gorbacov ili Milosevic dosta toga zajednickog - prvo napadaju i okupiraju susede a onda kukaju kad se masa manjih i vecih drzava ujedinjuje protiv njih.

Jasno je njima naravno da se tu radi samo o zamajavanju javnosti da bi mogli i dalje da vrsljaju, ali, ima i ko veruje ovim bajkama o napadu na najvecu nuklearnu silu planete.

Da, Gorbačov je dokazani jastreb...

 

Mi se opasno približavamo ruskoj varijanti Kubanske krize, samo što postoje velike šanse da se cela stvar ovog puta izmakne kontroli.

Link to comment
×
×
  • Create New...