Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Nisam hobotnica :(

 

Aj bjezte, moram da radim.

 

Walle! Pisem 10. jul 2021.

 

edit, bubo, i eu svakako, tu ima da bude i znacajno veci % za

 

Odoh da radim. A nedelja je.

Edited by morgana
Link to comment

Tih 80% ce do momenta pristupanja spasti na max 50%

 

Ma tako je, daj mi vremensku prognozu za 1. oktobar ove godine.

 

Ne sumnjam da je najbolje da sednu Stoltenberg, Vučić, Đukanović, Rama i Grabar-Kitarović i odluče šta je najbolje za Srbiju i region u celini i donesu odluku o članstvu Srbije u NATO. Konsenzusom.

Edited by dillinger
Link to comment

Ajd, u 50 eura vrijednosti robe sa Sport directa :D

Može.

Ti meni dve tepsije bureka pekare Mogren iz Budve, nije ti daleko a meni će značiti. ^_^

Link to comment

ama niko ne misli da je dobro da se mi ne pitamo, naprotiv, ja hocu prva da se pitam. isto kao i britanci, pitali se i to je to. ali mi necemo biti pitani skoro da sam sigurna, a i ako budemo, bicemo sistematski izludjivani markeringom dok ne glasamo kako treba.

Link to comment

bice neki partnerski odnos, ne pristupanje. tako je podeljena igra, srbi su faktor koji bi trebalo da tera ostale na dublje integracije.

a sami mrcvareni izmedju dva plasta sena do iznemoglisti.

Link to comment

OK. Aj onda kaži šta je štetno, koliko i šta gubimo?

Ili šta bi to dobili da nemamo te vojne vežbe s njima.

 

Ne znam, ali sigurno gubimo. Kao sto sigurno nesto gubimo i od Rusa ako otkazemo. Ja samo kazem sta je ova zemlja proglasila za strateski cilj i u skladu s tim cenim sta je stetnije. 

 

samo pogledati ostale zemlje koje su, a pravilo je da jesu, prvo usle u nato pa u eu i eto ga ocigledan i srpski put

 

iskreno mislim da ce Srbiji proci uclanjenje u EU bez clanstva u NATO, ali joj nece proci bez potpunog dovodjenja spoljne politike u harmoniju sa spoljnom politikom EU. 

 

Platili bi naši i drugoj strani ali ne vredi. Te ponude nema, niti je bilo. Ne možeš sada da postaneš saveznik Zapada i da dobiješ deo kolača koji bi te zadovoljio. Moraš da se zadovoljiš sa mrvicama onoga što su drugi dobili, a vrlo često traže baš ono što je tvoje. Jednostavno, karte na Balkanu su podeljene pre trideset godina i Zapad gura svoju agendu i svoje interese, i tu se sada ništa ne bi promenilo makar poslali 63. padobransku u Estoniju ili Litvaniju da ih brani od zlih Rusa.

Nas tek čekaju problemi sa sledećom USA administracijom zbog Kosova i Republike Srpske, odricanje od Rusije sada bi bio spektakularan pucanj u jedino stopalo koje je preostalo. Onu drugu nogu su nam već odsekli.

 

Pa nema ponude da Kosovo ne bude nezavisno, ali to je i promasen cilj. Pisao sam vec sta mislim da bi na Kosovu trebalo da nam bude konacan cilj.

 

:)

Ti mene zezas: govorimo o padanju tako neceg u tvojim granicama, bio priznat kao cistokrvni neutralac ili ne.

U na zalost jos uvek ne bas neizglednom nuklearnom ratu, neutralnosti raznih sorti, pa cak i ona poslovicna svajcarska, jednostavno ne bi postojale niti se vazile ni na trenutak, obaska razliciti arsini kod vrednovanjatm ciljeva po sistemu 'raspali radije po sirotinji, lakse je, a i manje je opasno, bolje oni nego mi...'

Tesko da smo svesni, osim na nivou nezamislivo apstraktnom, koliko bi bilo jeftino i ako hoces vojno uputno gadjati ciljeve po raznim Srbijama.

Na stranu cinjenica da bi u stepenovanoj, doziranoj eskalaciji, najebale prvo razne Poljske, Baltici, Srbije, Rumunije, itd, itd, i to samo kao faza u kojoj bi se pokazivala dobra volja velikih da radije daju 1 Vroclav nego 1 Dzeferson Sititm i na taj nacin daju sebi vremena da pokusaju da se iz govana izvade...

 

Covece, Namenski, ZASTO bi najebala Srbija kada nije u NATO-u, sta ti je? Zasto bi je Rusija gadjala? Da pokaze i ostalim ne-NATO zemljama da im se isplati da udju u savez sa NATO jer je to zapravo svejedno? To nema blage veze ni sa cim. Rusi su svasta, ali tolike budale nisu.

Link to comment

Aj dobro™. :D

Ne znaš koliko ali znaš da sigurno gubimo više nego što dobijamo ali manje nego što bi izgubili uvođenjem sankcija koje su isto u strateškom pravcu.

Link to comment

Aj dobro™. :D

Ne znaš koliko ali znaš da sigurno gubimo više nego što dobijamo ali manje nego što bi izgubili uvođenjem sankcija koje su isto u strateškom pravcu.

 

sankcije nisu dosle na red. ko zna, mozda, nadam se, ih nece biti kad budu dosle. ali vojne vezbe su nesto drugo. za sankcije postoji odredjena granica koliko neko moze da ti prigovara jer srbija je ekonomija takva kakva je i malo kome treba da bude jos unistena. ovo nije to.

Link to comment

sankcije nisu dosle na red. ko zna, mozda, nadam se, ih nece biti kad budu dosle. ali vojne vezbe su nesto drugo. za sankcije postoji odredjena granica koliko neko moze da ti prigovara jer srbija je ekonomija takva kakva je i malo kome treba da bude jos unistena. ovo nije to.

Naravno da jeste. Sigurno bi se odrazilo na ekonomiju a s druge strane ne vidim da bi nam to nešto bilo nadoknađeno.

Eto moje viđenje.

Link to comment

Pa nema ponude da Kosovo ne bude nezavisno, ali to je i promasen cilj. Pisao sam vec sta mislim da bi na Kosovu trebalo da nam bude konacan cilj.

 

Pa tu ponudu je sada nerealno i očekivati, slažem se. Da nas ostave politički na miru oko Kosova i da ne diraju sever je puna kapa u ovom trenutku. Ali i to je malo verovatno.  A šta ćeš sa RS od novembra, mislim da znaš koliki je to potencijalni problem?  Da angažujemo Helićku da lobira za nas?

Edited by slow
Link to comment

Pa tu ponudu je sada nerealno i očekivati. Da nas ostave politički na miru oko Kosova i da ne diraju sever je puna kapa u ovom trenutku. Ali i to je malo verovatno.  A šta ćeš sa RS od novembra, mislim da znaš koliki je to potencijalni problem?  

 

Pa to je dovoljno u ovom trenutku.

 

RS - naravno da je problem za Srbiju ako neko krene da unilateralno menja dejtonski sporazum i ukida RS. to i jeste jedan od razloga zasto je neophodno pod hitno podici nivo odnosa sa zapadnim silama na znacajno visi nivo. Rusiju nece niko nista pitati oko toga (kao sto je ne pitaju ni u vezi Kosova)

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa to je dovoljno u ovom trenutku.

 

RS - naravno da je problem za Srbiju ako neko krene da unilateralno menja dejtonski sporazum i ukida RS. to i jeste jedan od razloga zasto je neophodno pod hitno podici nivo odnosa sa zapadnim silama na znacajno visi nivo. Rusiju nece niko nista pitati oko toga (kao sto je ne pitaju ni u vezi Kosova)

 

Aha, Srbija ima kapaciteta da menja mišljenje nekim čikama u Vašingtonu i Briselu glede BiH i Balkana. Samo podizanje odnosa znači bespogovorno prihvatanje njihovih standarda i ciljeva koji su, zna se, unitarne & funkcionalne države Kosovo i BiH.

 

 

 

Btw je l' ti to misliš gore da momentalno ukidanje pristupa tržištima Rusije i okolnih zemalja iz njihove bescarinske unije, neće se značajnije odraziti na srpsku ekonomiju? 

Link to comment
×
×
  • Create New...