Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Itakako imaju protiv, ali cute (javno) jer - sta bi? Negoduju preko medija i organizacijama pod njihovim uticajem. Ali ono sto je glavno je sto imaju protiv protiv clanstva u EU jer znaju, a i istina je, da je clanstvo u EU jednom nogom clanstvo u NATO, odnosno EU i NATO i dalje imaju sustinski jedinstven bezbednosni okvir. Nama od Rusa treba jedna stvar i to je placeno i preplaceno. Za prisnom vojnom saradnjom nema nikakve potrebe, jer se kosi sa osnovnim strateskim ciljem zemlje. 

 

Platili bi naši i drugoj strani ali ne vredi. Te ponude nema, niti je bilo. Ne možeš sada da postaneš saveznik Zapada i da dobiješ deo kolača koji bi te zadovoljio. Moraš da se zadovoljiš sa mrvicama onoga što su drugi dobili, a vrlo često traže baš ono što je tvoje. Jednostavno, karte na Balkanu su podeljene pre trideset godina i Zapad gura svoju agendu i svoje interese, i tu se sada ništa ne bi promenilo makar poslali 63. padobransku u Estoniju ili Litvaniju da ih brani od zlih Rusa.

Nas tek čekaju problemi sa sledećom USA administracijom zbog Kosova i Republike Srpske, odricanje od Rusije sada bi bio spektakularan pucanj u jedino stopalo koje je preostalo. Onu drugu nogu su nam već odsekli.

Edited by slow
Link to comment

albanija? :(

Sta kazes Toni, Albanija ne pregovara sa EU o ulasku?

 

Kao ni Turska, ni CG

 

Ili sam ja mozda napisala da su sve clanice nato ujedno clanice eu? Nece biti.

Edited by morgana
Link to comment

naravno da nisi miran, kako mozes da budes miran ako tako nesto padne 50km od tvoje granice. 

:)

Ti mene zezas: govorimo o padanju tako neceg u tvojim granicama, bio priznat kao cistokrvni neutralac ili ne.

U na zalost jos uvek ne bas neizglednom nuklearnom ratu, neutralnosti raznih sorti, pa cak i ona poslovicna svajcarska, jednostavno ne bi postojale niti se vazile ni na trenutak, obaska razliciti arsini kod vrednovanjatm ciljeva po sistemu 'raspali radije po sirotinji, lakse je, a i manje je opasno, bolje oni nego mi...'

Tesko da smo svesni, osim na nivou nezamislivo apstraktnom, koliko bi bilo jeftino i ako hoces vojno uputno gadjati ciljeve po raznim Srbijama.

Na stranu cinjenica da bi u stepenovanoj, doziranoj eskalaciji, najebale prvo razne Poljske, Baltici, Srbije, Rumunije, itd, itd, i to samo kao faza u kojoj bi se pokazivala dobra volja velikih da radije daju 1 Vroclav nego 1 Dzeferson Sititm i na taj nacin daju sebi vremena da pokusaju da se iz govana izvade...

Link to comment

oh :(

jednako mozes da pobijas pravilo i primjerom cg, narednih pola godine

Pa pravilo si htela da uvedeš. ;)

A staviti srb i cg u isti koš... Ne ide.

Link to comment

Oh :(

Pa zao mi je sto bode oci, ali CG je po ovom pitanju par godina ispred Srbije

Kome bode oči? :huh:

Srbija nema ni nalik isti put do eu kao cg ili je hr imala kao bugarska ili...

Link to comment
×
×
  • Create New...