Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

Nije u pitanju poredjenje sa Hitlerom nego sa bilo kojom drugom drzavom koja anektira i destabilizira susede

 

a Milo i napad na dubrovnik i konavle?sad je u nato pa izbegavas da promrsis koju o tom leglu kriminala i zlocina.zato i nisi ozbiljan partner vec za sprdnju

Link to comment

Nije u pitanju poredjenje sa Hitlerom nego sa bilo kojom drugom drzavom koja anektira i destabilizira susede.

 

evo nato meće baze de oće

Link to comment

Da je recimo Kina odlucila da agresivno anektira Tajvan, taj mir bi se zavrsilo preko noci na sledecih 50 godina.

 

Aham, evo pisale svojevremeno i americke novine o tome, sve crvena KIna bila agresor u ta davna vremena...

 

Karikatura_Staljin_US_Kina_02_zpsckfxszh

 

Agresivno anektira  :isuse:

Valjda kod Andurila postoji i neagresivna, mirna i civilizovana aneksija, ono kao na primer, dodje Austrougarska pa civilizovano i po zakonu anektira...

Agresivne aneksije su za fasiste i njima slicne komuniste.

 

Glavni argument za zavesu je slican onom telegramu pre 70g, tada se izvozila destabilizcije putem komunistickih revolucija a danas putem izvoza i podrskom raznim fasistima.

 

Jel moze neko da Andurila sprovede na PZD, mislim krajnje je vreme...

Ovo je otvoreni bezobrazluk i provociranje garnirano neznanjem i to onom najgorom sortom.

Link to comment

Sa Putinom kao agresivnim autokratom se postupa bas onako kako treba. Izoluje se i drzi na rastojanju. Nije on vredannekog otvorenog sukoba koji bi milione kostao zivota.

Link to comment

Ne mora da napadne Meksiko. Anektirao je Krim.

 

Kosovo. Nije on prvi počeo sa tim, nego baš demokratije. Ali Ok je uzeti nedemokratskoj Ukrajini zemlju, isto kao i nedemokratskoj Srbiji što je bilo. opušteno.

Link to comment

Dobro, to je tvoje misljenje a mene uglavnom zanimaju podaci.

Dakle, imamo najbogatiju zemlju na planeti sa jednom od najobrazovanijih populacija a drustvo je po stotinak pokazatelja u buli.

Nesto tu ne stima ali cenim da je i tu neko drugi kriv.

 

 

To sto ti postiras ima na svakom prosecnom ruskom forumu gde isto tako sanjaju o proslim vremenima i zaglupljuju mase.

Gde se ti dade Indija? Nesto si se ucutao oko toga. Zanima te Australija i Sev. Amerika a cutis o Sibiru ili o drugima po Aziji i Africi.

Za takvo intelektualno nepostenje nemam vremena.

 

U osnovnoj školi se iz geografije uči da je Indija potkontinent, ali ću zbog tebe da govorim isključivo Indija, jer vidim da je potrebno. U skladu sa tim, preporučujem sledeću literaturu u slici i reči, posle možemo da pređemo na knjige bez slika

 

 

 

 

wG4E549.jpg

 

umyLSsu.jpg

 

G0uf00z.jpg

 

Sy4arcL.jpg

 

kb60tCH.jpg

 

zwF5Lo9.jpg

 

 

 

O evropskim kolonijalnim ratovima u Aziji i (međusobnim) otimanjima teritorija možemo nakon što prođeš popravni.

 

 

 

 

Nisam, čuo sam za viteza Krezumicu Lavljeg Srca što kida nalijevo. Ne sumnjam da možeš da otvaraš još tema kad te pritisne (veliki je Gugleta), ovde si sa Australijoim (otkrivenom, istraženom, izgenocidisanom, opljačkanom i porobljenom pre 1. januara 1801.), da upotrebim tvoju metaforu, skočio fozberi flop u WC šolju.

 

Daj prvo malo o tome kako je to do 1. januara 1801. na Australiju odavno stavljena šapa - ko je stavio, kako, koliko - Holandija, Engleska, Francuska? Šta je otkrio, gde istražio, šta opljačkao, koga izgenocidisao, a koga porobio? E kad to razbistrimo, onda možemo lahko na drugoj temi o tome da li je Ujka Sem odavno stavio šapu na Mesec - ili je Stenli Kjubrik sve to izrežirao.

 

SaE

 

ccc, nedostatak opšte literature kod današnje omladine. Vitez od kisele štrudle je lik koji se pojavljuje u prvom broju Stripoteke i lepo odražava karakter engleskih kolonista. 

 

Da si video na koji post odgovaram shvatio bi da se opaska odnosila na obim nepočinstva počinjen na tri kontinenta. Naravno da ih je bilo manje u Australiji nego u Južnoj Americi. Što se tiče nje same, podeljena je još ugovorom u Tordesiljasu a još preciznije ugovorom u Saragosi, što je takođe osnovnoškolsko gradivo preko koga Anduril tako lako prelazi. Pa su onda došli, Holanđani, Francuzi i na kraju Britanci. Veličina i broj kolonija tu nisu presudan faktor, Rusi su sa nekoliko stotina ljudi imali puna prava na Aljasku (i njakanje lokalnog stanovništva) ili Francuzi na centralni deo SAD. 

 

Ovde gresisi iz dva razloga:

 

1. Posto ljudi nisu roboti njih ipak interesuje i Platon i Herodot TS Elliot, i Sekspur i Dostojevski i Kipling itd Sve ono sto nas cini ljudima.

 

2. Uostalom mislim da ne razumes zaposljavanje. Pre mesec dva smo intervjuisali klince za poziciju analysta. Klinci od po 23-24 godine koji ce dve godine provesti radeci po 80+ sati nedeljno. Podrazumeva se da su pametni i sposobni i da imaju osnovno znanje iz finansija. U suprotnom ne bi preziveli. Ali posao ce nauciti kada pocnu da rade a ono sto nas je vise interesovalo jeste to da li imaju interesantnu licnost. Pa sam tako intervjuisao decka kojem je minor bila filozofija i sa kojim sam mogao da pricam na tu temu i dobio je pozitivnu preporuku od mene i treba da pocne za par nedelja. Dolazi nam i jedan koji je zavrsio englesku knjizevnost. Vrlo limitirano znanje iz finansija.

 

DjfTPLJ.jpg

 

Elem, da se vratimo na temu; presek dela aktuelnih podmorničkih snaga

 

1I38FqW.jpg

Link to comment

Nije u pitanju poredjenje sa Hitlerom nego sa bilo kojom drugom drzavom koja anektira i destabilizira susede. Milosevicu je recimo jos 1991. trebalo pokazati granice a ne cekati do 1999.

Sto se tice Kine, tvrdis da sporazum Niksona i Denga ima pre svega veze sa finansijama? Rekao bih da su razlozi mnogi i da se menjaju kroz decenije ali sve i dalje u okviru pravila. Da je recimo Kina odlucila da agresivno anektira Tajvan, taj mir bi se zavrsilo preko noci na sledecih 50 godina.

Glavni argument za zavesu je slican onom telegramu pre 70g, tada se izvozila destabilizcije putem komunistickih revolucija a danas putem izvoza i podrskom raznim fasistima.

 

kina je uvučena from the cold jer je bila u raskolu sa sssr-om, što bi rekao kisindžer "bitno je da naši odnosi sa kinom budu bolji nego njihovi odnosi sa sssr-om (a po mogućstvu i da američki odnosi sa sssr-om budu bolji nego kinesko-sovjetski odnosi". ja sam svakako mislio na period posle reformi i ulazak nedemokratske jednopartijske diktature u "međunarodnu podelu rada" i njeno pretvaranje u poster boy-a globalizacije.

 

ovo za "podršku evropskim fašistima" kao opravdanje "podizanja zida" je tvoja fantazija, nema tu mesta raspravi jer to nije čak ni netačno.

Link to comment

Ne znam cemu tolika halabuka oko Krima kod Andurila.

I onako ce svi zajeno biti deo evroazijske porodice naroda gde su granice od seknudarne vaznosti, relikt 19.v.

Edited by frn1782
Link to comment
×
×
  • Create New...