Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

ne znam kako je sada regulisano, ali pre 15 godina si imao automobile registrovane na nase table sa desnim volanom. cak i na taxiju.

kako to ide danas, ne znam?

Link to comment
Just now, foto said:

ne znam kako je sada regulisano, ali pre 15 godina si imao automobile registrovane na nase table sa desnim volanom. cak i na taxiju.

kako to ide danas, ne znam?

Ne moze vise, nije dozvoljeno. 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, 189- said:

na skroz istoku rusije se isto uvoze japanski automobili pa im je volan na pogresnoj strani.

 

Neke države iz bezbednosnih razloga ograničavaju mogućnost registracije vozila s volanom na pogrešnoj strani, jer je znatno teže tako voziti.

 

Inače, čak 84% registrovanih vozila u Primorskom kraju (region čiji je glavni grad Vladivostok) je 2017. imalo volan na desnoj strani. Kažu da je rekordna godina za uvoz bila 2008, kad je u Rusiju stiglo pola miliona japanskih vozila.

 

Ima ovde odlična reportaža o tome:

https://jalopnik.com/why-right-hand-drive-cars-invaded-siberia-1833346633

Edited by vememah
  • +1 3
  • Hvala 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Da, u subotu smo kačili za Nemačku, Francusku (u linkovanom postu) i Španiju (par postova kasnije).

 

 

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Da li su Slovenci u Trstu i okolini slovenačka manjina u Italiji ili imigranti? Čisto sumnjam da bi se Slovenac iz Slovenije preselio u Italiju tako da živi na 2 km od slovenačke granice, mnogo verovatnije je da bi živeo u Sloveniji, a išao na posao u Italiju.

 

Za Rumune ne čudi, rumunski i italijanski imaju dosta sličnosti.

Link to comment

sećam se norveškog folma "kitchen stories" gde šveđanin sa volvoom i kamp prikolicom ide u norvešku da istražuje ponašanje u kuhinji. lep film. i, šved se po dolasku žali kako ga je glava strašno bolela dok je vozio kroz norvešku.

Link to comment

Razmisljam o ovim statistikama za Spaniju i Italiju, koliko je to delom zbog starije a dobrostojece populacije iz ostalih EU zemalja koja dodje da provede poslednje dane tu? Inace cinjenica da Grcka ima isti life expectancy kao Nemacka meni govori sve sto treba da znam :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...