Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Evo zasto je takva lista

 

Quote

Iako je Sidnej zauzeo četvrto mesto s 80,1 bodom, australijski grad bio je na vrhu kategorije digitalne bezbednosti

 

Izgleda da im to digitalno dize rejting?

Link to comment
4 hours ago, djordje geprat said:

nije mapa ali je rang lista. ne znam gde bih drugo.

nisam baš ubeđen u visoku bezbednost življenja u torontu i amsterdamu. moguće da grešim.

lista najbezbednijih gradova u svetu

njujork na 10. mestu?

 

mislim da je tesko porediti gradove kao recimo kopenhagen sa 1,5 miliona sa tokiom od 14 mil.

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Ovaj, gde su Doha, Dubai i Abu Dabi?

 

 

Quote

60 međunarodnih odredišta na osnovu digitalne, zdravstvene, infrastrukturne i lične bezbednosti, kao i zaštite životne sredine, što je nova kategorija uvedena ove godine.

losa im digitalna sigurnost i zastita zivotne sredine.:inn:

Link to comment

kad ljudi polude onda dobijas takve liste.

 

digitalna sigurnost i zastita zivotne sredine. razumem da postoje ljudi kojima je to veoma vazno ali u globalnom pogledu, ocenjivanju, rangiranju. o jbt.

Link to comment

Skoro da nema dana da u javnom prevozu u Tornontu neko ne bude upucan, izboden, poliven benzinom pa zapaljen... Ali cyber bezbednost i ekologija... :isuse:

Link to comment
14 hours ago, jms_uk said:

Evo zasto je takva lista

 

 

Izgleda da im to digitalno dize rejting?

Čak i to je fail. Ovde malo malo pa najveće firme budu hakovane i podaci mušterija osvanu na Dark Webu. Mnogo je bilo primera, recimo Optus koji je jedan od najvećih Telekoma i Latitude Finance bankarska grupa. Najgore u svemu tome je što su kvarni pa neće ni da ti tačno kažu da li se to desilo tvojim podacima jer bi ih to onda koštalo pošto po zakonu moraju da plate vađenje novih dokumenata, recimo samo pasoš izadje 350 dolara pa ti vidi.

Meni je Latitude poslao email nakon što je hakovan, ali neće da jave da je pasoš kompromitovan. Pošto nemam vozačku dozvolu mislim da su pasoš koristili za identifikaciju prilikom otvaranja računa. Ne znam šta su drugo mogli da koriste kao ID.

Edited by noskich
Link to comment

Kolegi u Barseloni neki lik skočio na leđa i dok se ovaj hvatao za džepove da spase novčanik, tip mu skinuo Roleks od 30k evra sa ruke. Nije ni osetio, skapirao je da mu sat nije na ruci tek kad je odustao od jurenja za lopovom koji je bio u opasnoj formi.

 

Otišao u policiju, tamo mu rekli da se takve stvari dešavaju svakog dana po više puta. Uopšte nije bezbedan grad i treba jako da se pazi.

  • +1 2
Link to comment

Ove propagande liste su sranje. Najvjerovatnije gradovi placaju da budu sto bolje pozicionirani. Ista stvar sa svim drugim listama.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...