Jump to content
IGNORED

SpaceX


Prokleto Djubre

Recommended Posts

On tvrdi da vec od miliona moze da se racuna na koloniste, posto bi ti ljudi prodali imanje na Zemlji. 

 

не верујем да постоје људи који би у овом тренутку се одрекли живота на земљи зарад марса, а да су свесни шта заправо раде и/или да су нормални

 

супер је бити међу првим становницима друге планете икада, али тај осећај би временом спласнуо и био замењен спознајом да живе у очајним условима и одвојени од остатка људске расе, али нагласак на очајним условима, верујем да би већина нас волела да ногом крочи на нешто што није земља, па макар то био и месец, и макар не било корачање тлом, рецимо лебдећи венерином атмосфером... провести остатак живота тамо... то је већ нешто сасвим друго, врло брзо би и неке тривијалне ствари о којима иначе и не размишљамо почеле недостајати...

Edited by Dionysos
Link to comment

Zavisi od definicije normalnog, mada mislim da smo o tome već pričali. Evo ja prvi bih, da postoji neka iole uverljiva varijanta i da me nekim čudom proglase fizički sposobnim. Jebeš život na Zemlji, realno.

Link to comment

Ma svakakvih ljudi ima, nemam nikakvu sumnju da bi se naslo dovoljno onih s pionirskim duhom koje boli kurac za udobnost. No, nije to problem koji nam valja hitno resavati :D

Link to comment

имамо пример и са ове планете, а марс је много много гори од тога, почев од тога да пуно марса не би могао ни видети јер би 99% времена морао живети испод површине због радијације

Link to comment

Samo debatujem sa time da uspešno sletanje NIJE kad ti se raketa na sletanju prevrne i eksplodira...

 

Btw ispratite twitter patkometriju između Muska i Bezosa, koji je sa projektom Blue Origin pre nepunih mesec dana spustio raketu raketicu New Shepard :lolol:

celo to rivalstvo je vise predstava za (i od strane) medije. u principu rade ka istom cilju.

Link to comment

Jeste našli negde neke threadove ili izjave ljudi koji bi da budu kolonisti?

 

Koji bi bili vaši razlozi?

 

Ja bih volela da prodjem prvo taj put, vidim Zemlju sa te udaljenosti, volela bih da imam gajbu ko iz sci-fi filmova i tako neke super inteligentne ljude around. Ali nisam sigurna da bih bila kolonista. Mislim, meni ne pada na pamet da bilo koju državu na Zemlji proglašavam kao trajno životno rešenje, nego samo neki über cool poslovni aranžman može da je opredeli. I dok traje, traje.

E tako, ja bih volela da nekako doprinesem (a mislim da ne mogu nikako :-/ ) tom inicijalnom naseljavanju sa drugim super pametnim inženjerima i astrofizičarima. :D

Link to comment

Jeste našli negde neke threadove ili izjave ljudi koji bi da budu kolonisti?

 

Koji bi bili vaši razlozi?

 

Ja bih volela da prodjem prvo taj put, vidim Zemlju sa te udaljenosti, volela bih da imam gajbu ko iz sci-fi filmova i tako neke super inteligentne ljude around. Ali nisam sigurna da bih bila kolonista. Mislim, meni ne pada na pamet da bilo koju državu na Zemlji proglašavam kao trajno životno rešenje, nego samo neki über cool poslovni aranžman može da je opredeli. I dok traje, traje.

E tako, ja bih volela da nekako doprinesem (a mislim da ne mogu nikako :-/ ) tom inicijalnom naseljavanju sa drugim super pametnim inženjerima i astrofizičarima. :D

 

Racuna Mask i na takve kao ti :D, samo bi morala da budes spremna da tvoj doprinos tome traje par godina i da ne mozes da zbrises nazad kuci kad god oces...

Link to comment

Ima sigurno puno onih koji bi bili kolonisti, mada ni oni ne moraju tamo da ostanu dozivotno. Jedino sto to ne moze svako (daleko od toga), recimo ja ne bih prosao ni prvi lekarski.

 

Neke ideje koje Mask ima zvuce nacisto nuts, recimo uvodjenje globalnog satelitskog interneta na MARSU. Lol. Ajd jos nekako na Zemlji (a i to planira najozbiljnije).

Link to comment

Ima krsh potencijalnih kolonista. Problem finansija se moze resiti sponzorstvom, ono nadjes nekog dovoljno ludog (i relativno korisnog) da ode tamo a onda se organizuje prikupljanje para. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...