Jump to content
IGNORED

CrowdFlower znate li ?


cedo

Recommended Posts

@pbg

 

Verovatno cu probati posle nove godine, imam pune ruke posla do 31. Brine me i ovaj novi zakon, moja devojka predaje engleski preko neta, ako to stvarno naprave njoj sigurno nece da se isplati da radi, a verovatno ni ovaj posao nece biti vredan truda.

 

 

Ja pitao za to pre neki dan. moglo bi da bude koplikovano prijaviti cf kao izvor prihoda. a ako budu uzimali vise od pdv-a, apsolutno se ne isplati raditi.

 

 

o čemu vas dvojica? kakav novi zakon?

oporezivaće frilensing? kako?

koliko? šta? kako? o čemu pričate vas dvojica?

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    1271

  • б1lme3

    400

  • Joe D

    320

  • Renegade

    305

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja pitao za to pre neki dan. moglo bi da bude koplikovano prijaviti cf kao izvor prihoda. a ako budu uzimali vise od pdv-a, apsolutno se ne isplati raditi.

na dosta mesta se pise o tome. "prelistaj" malo sto forume neobuxa i clixsensa, sto freelence forume

nije da ces nesto saznati :D u sustini niko nista ne zna pa ima mnogo ideja kako ce to izgledati, ako bude ista od toga

 

 

a i za mene vazi ta neka granica od 10, maksimalno 20% sve preko toga mi deluje kao dovoljno dobar razlog za odustajanje od cele ove price

 

ako zaista dodje do oporezivanja, ono sto bi po meni bila ok stvar je da se neki minimalan iznos (200-300$ mozda) izuzme od bilo kakvog oporezivanja, a onda da se preko te granice uvede nekih 20% i(li) eventualno da progresivno raste  i to je to

kapiram da bi to 99% ljudi prihvatilo i postovalo

Link to comment

ne u tom smislu

ali da postoje bolje (i losije) placeni poslovi

i nemoj da te bune ove cifree 1c, 3c, 5c

to je po uradjenom zadatku, a u zavisnosti od posla moze ih se uraditi veoma razlicit broj

recimo da je prosecna zarada na takvim poslovima izmedju 1$ i 5$, po satu, osnovna, na to idu razliciti bonusi u zavisnuti na koji nacin pristupas cf

evo joe gore pise da je uradio 47 zadataka za pola sata, dakle to je 3,68$ za tih pola sata, pa na to bonus od 15% ili 30%

 

doduse, to spada u super placene poslove, vecinom su ovi gde se zaradi 1$, 2$ po satu

sa te strane je ubedljivo najisplativiji rf, tu se placa 4c po koraku

"korak" je nekad (odnosno obicno) jedan ili dva klika misem

Edited by pbg12345
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...