Jump to content
IGNORED

Logor Staro sajmište


Recommended Posts

nemam moć da se vozdignem u tvoje vode razmišljanja (tibetanci?) ali sto se balkana, rusije, grcke, poljske i jos ne znam cega sve ne, ako ne prijavis neku drugu vrstu formacije u kojoj su nemci ne-nacisti ratovali (hint: hrvati antifašisti - partizani umesto hrvati fašisti - ustaše), ne postoji istorijski poznat način da se o nemcima ne piše kao o nacistima. dakle, nemci. ne nacisti, jer to su mogli biti i drugi (hrvati).

Link to comment

ne, nije problem u dezulovicevom tekstu jer je on nezavisno od sadrzaja (sugerisano je da je on napisao da su SDS i SDG bili upravitelji logora, sic) bio slagvort da se uspostavi bolesna forumska jednacina izmedju hrvata i ustaša i da se pokusa da se napravi kejs o dzinosajdu nad srbima na sajmistu jednako buducem srpskom jad vasemu. sve vreme se vodi relativno nepotrebna borba oko jedne stvari koja tu nista sustinski ne menja na stvari, da li je tu bilo i srba ili samo komunista, nebitnoj iz perspektive problema iz prve recenice. s obzirom da je konsultovana relevantna cinjenicna gradja i utvrdjene cinjenice, da nema nikakvog osnova za srpski jad vašem na sajmištu sem kao šovinistička svinjarija i falsifikovanje istorije kao i to da je kolegu forumasa pojela kornjaca u snu, predlazem da se razilazimo u miru. 

 

Aldabra_Tortoise_037.jpg

Драги уоло,

 

Извињавам се што сам вечерас пропустио пар сати јурњаве за својим и туђим реповима, ужасна појава звана РЛ је учинила све што је могла да ме омете у редовним форумским активностима. Он д брајт сајд, припит сам па ми се тенденциозно лупетање са примесама подметања зачињено подјебавањем чини забавним другарским потпрцавањем и скоро да бих могао да се заљуљам на својој столици уз пријазан смешак да имам бар трагове способности да одржавам равнотежу, да уопште и седим на столици ин д фрст плејс, као и да не причамо о логорима.

 

Као прво, немој лажно да се представљаш. Ти ниси корњача са слике. Корњача је особа кондор (како би ово била јака реченица када би се овде завршила). А шта нас спречава да је овде завршимо? Ништа! Зато смо то и учинили, а ову ћемо беспоштедно да наставимо јер ће нам послужити да пласирамо парафразу једног општег места која форумским зачудним путевима постаје кључна порука овог бесмисленог параграфа, а гласи: не јебе у мозак залудан, већ досадна јајара.

 

Што се бедастоћа за које ме оптужујеш тиче, одбацујем их са индигнацијом увређеног румунског цариника, згранутог бесмисленим оптужбама да је тражио Вегету да пропусти фармерке када је ваљда знано да увек тражи Цезар. Твоје Вегете су, у датом случају, следеће тезе које си изнео:

1. Није проблем у Дежуловићевом тексту.

2. На форуму је неко™ изједначавао Хрвате и усташе.

3. Неко™ је на форуму правио кејс™ o геноциду Срба на Сајмишту како би се он представио као српски Јад Вашем.

4. Бла-бла

РАД:

1. Јесте проблем. Дежуловић се налупетао, то су ти рекли сви редом осим пар слепаца. Чак си и ти на крају побегао у објашњавање како је у питању "политички текст", као да га чињеница да је политички текст ослобађа сваке одговорности за контекст који врло експлицитно и тендециозно - Дежуловић је говњива пичкетина, али не и глупа говњива пичкетина - све Србе на Сајмишту назива љотићевцима и недићевцима и смешта их са друге стране жице™, након чега на тој говњивој и пичкастој лажи заснива тезу да је српска историја™ двадесетог година - лажна.

2. Верујеш особи кондору када ти тако одговара. Наравно, особе кондори су кроз историју служиле баш за ту намену, да их неко навуче као кондом, изјебе у мозак некога без претеране опасности од мозгано реносивих болести, а онда га скину и баце у канту за ђубре. И особа кондор ће пре или касније завршити као сваки други одбачени кондом у канти за ђубре, а успомена на њега ће живети само у прамену дуванском дима цигарете запаљене након сношаја с анечијим мозгом што је слаба утеха за особу кондора јер успомене не живе у праменовима дуванског дима те је цела истина да ће бити само искоришћени куртон у ђубрету, али то је небитно и можемо да заборавимо тај детаљ и да се посветимо суштини: рекао сам да се не може поставити знак једнакости између Срба у Другом светском рату и улоге Хрвата у Другом светском рату јер су једни били џелати, а други жртве. Пошто се та реченица делује у фреквентном опсегу који теби активира нежне грађанистичке аларме, хајде да те питам нешто друго. Да ли може да се стави знак једнакости између Немаца у Другом светском рату и Јевреја у Другом светском рату? То ти активира још већи грађанистички аларм јер те доводи у опасност да признаш да је над Србима почињен геноцид? Ништа, хајде овако: да ли може да се стави знак једнакости између Јапанаца у Другом светском рату и Кинеза у Другом светском рату? И тако даље и тако даље, све до момента када се и ти и ја и свако следећи мора опсетити да су Хрвати у Другом светском рату живели у НДХ, плаћали порезе, ишли у бакалнице, бацали цвеће на Немце, клицали Павелићу или га шапатом критиковали, али скоро без изузетка волели његовог духовника Степинца (до те мере да сада желе да га прогласе светитељем), а да су усташе убијале Србе у логорима, а да су Хрвати партизани пуцали на усташе и Немцџе, а да су Хрвати припадници ЈВуО пуцали на усташе и партизане. То није изједначавање Хрвата и усташа, то је слика Другог светског рата коју је тешко сварити ако желиш да себе успешно слажеш у вези односа наша два братска народа.

3. Није. Ја сам рекао да је био на територији НДХ, што је ноторна истина која - као и свака друга истина - смета само лажовима. Истина је и да су према Кољаниновим подацима за које смо се сви сложили да су једини меродавни, што је и логично јер је једину озбиљну књигу о Сајмишту написао баш он - на том Сајмишту убијено око 7.000 Јевреја и око 10.000 Срба. Истина је и да си ти седео са дигитроном и рачунао за колико времена је убијено тих око 7.000 Јевреја, а за колико тих 10.000 Срба, слеп за чињеницу да је,пази сада ову патетику, битно да је у питању 17.000 људи, као и за, пази сада ову трећи пут поновљену ствар, ја сматрам да је Сајмиште потребно предати јеврејској заједници да га уреди како жели јер они немају обавезу - проистеклу из вишегодишњег боравка у нечијем аналном отвору - да прећуте српске жртве.

4. Бла-бла.

Link to comment

nemam moć da se vozdignem u tvoje vode razmišljanja (tibetanci?) ali sto se balkana, rusije, grcke, poljske i jos ne znam cega sve ne, ako ne prijavis neku drugu vrstu formacije u kojoj su nemci ne-nacisti ratovali (hint: hrvati antifašisti - partizani umesto hrvati fašisti - ustaše), ne postoji istorijski poznat način da se o nemcima ne piše kao o nacistima. dakle, nemci. ne nacisti, jer to su mogli biti i drugi (hrvati).

 

Nisu svi Nemci ratovali, pa mozes reci i nemacki nacisti ako brines da ne zagrabis presiroko. A ako tako krenes ne mozes ni reci da su Bosanski Srbi ratovali protiv Bosanskih muslimana, jer su ovi imali i Alijine i Babove. Dakle ili precizno za sve, ili se mani.

Link to comment

pa ne, ništa nismo završili. odgovoriću samo na ono što smatram delom diskusije koje se mene tiče, razno maligansko trabunjanje ću preskočiti iako sam zahvalan što si potvrdio ono za šta sam te prozvao (hrvati, ustaše, bla bla).

 

mene inače ova priča smara. i veći problem imam sa tim hintovanjem nego da se napiše ono što neko stvarno misli. hrvati su ustaše? no problem, idemo dalje. to više nije zabranjeno i ne treba da bude zabranjeno. šta može da bude precednica hrvata nego ustaša. neka cveta tisuću cvetova i jedan hrvacki.

 

spavaj i ne boj se kornjače.

Link to comment

Nisu svi Nemci ratovali, pa mozes reci i nemacki nacisti ako brines da ne zagrabis presiroko. A ako tako krenes ne mozes ni reci da su Bosanski Srbi ratovali protiv Bosanskih muslimana, jer su ovi imali i Alijine i Babove. Dakle ili precizno za sve, ili se mani.

 

Dagmar, napusti kuću Velikog brata

Link to comment

pa ne, ništa nismo završili. odgovoriću samo na ono što smatram delom diskusije koje se mene tiče, razno maligansko trabunjanje ću preskočiti iako sam zahvalan što si potvrdio ono za šta sam te prozvao (hrvati, ustaše, bla bla).

 

mene inače ova priča smara. i veći problem imam sa tim hintovanjem nego da se napiše ono što neko stvarno misli. hrvati su ustaše? no problem, idemo dalje. to više nije zabranjeno i ne treba da bude zabranjeno. šta može da bude precednica hrvata nego ustaša. neka cveta tisuću cvetova i jedan hrvacki.

 

spavaj i ne boj se kornjače.

Бој се корњаче, бој се камелеона. А кад ћу живети? :sleep:

 

Нема хинтовања и подтекста, него једноставно никада нисам написао то за шта ме ОбиЊ, особа кондор и ти оптужујете. Волео бих ја да су ствари тако једноставне, цео би ми космос пукао пред очима и мајнд би ми био блоун када бих могао да прихватим ту бинарну тезу да су Хрвати усташе: одмах бих одјурио код Шешеља, пољубио га у канцерогену руку и никакву више дилему око природе зла не бих имао. Овако, са свешћу да су нам то браћа рођена, а да су у огромној већини - који проценат хрватске популације је '41. и '42. био у партизанима или у ЈВуО - водили уредно своје животе док су им комшије бивале клане и бацане у јаме и под лед... То је већ изазов разумети и сварити. Иста ствар тебе гони да се бавиш Сајмиштем: логор је био прекопута Београда, исто су тако комшије одвођене, исто тако су ћутали Срби док су Јевреји убијани. И ето једнакости, рекло би се. Али опет та проклета бинарност која је неприменљива на стварност, опет равнотежа која се постиже прећуткивањем да су Срби убијани сто за једног да се не би бунили, а да су се опет бунили и гинули, од Бањице до Шумарица. Где су хрватске Шумарице? Где је хрватска Бањица? Заборавимо које су националности били џелати у Јасеновцу, заборавимо чији су свештеници били уоравници Јасеновца, хајде уместо тога бар да се запитамо где су њихове стотине хиљада лешева којима су купили слободу и којима су заслужили да данас неко Србе тера да ставе знак једнакости између Срба у Другом светском рату и Хрвата у другом светском рату.

 

У ствари, у праву си. Сада сам схватио: има хинта и подтекста, али опет не онаквог каквог ти мислиш. Сви Хрвати осим оних који убијени од усташа и Немаца и оних који су узели пушке и запуцали на усташе и Немце нису усташе, већ пичке. Као и Дежуловић данас. Или јуче, када је објавио онај текст. Већ сутра ће бити нешто друго, таква је природа балканских камелеона.

Link to comment
 

Нема хинтовања и подтекста, него једноставно никада нисам написао то за шта ме ОбиЊ, особа кондор и ти оптужујете. Волео бих ја да су ствари тако једноставне, цео би ми космос пукао пред очима и мајнд би ми био блоун када бих могао да прихватим ту бинарну тезу да су Хрвати усташе: одмах бих одјурио код Шешеља, пољубио га у канцерогену руку и никакву више дилему око природе зла не бих имао. Овако, са свешћу да су нам то браћа рођена, а да су у огромној већини - који проценат хрватске популације је '41. и '42. био у партизанима или у ЈВуО - водили уредно своје животе док су им комшије бивале клане и бацане у јаме и под лед... То је већ изазов разумети и сварити. Иста ствар тебе гони да се бавиш Сајмиштем: логор је био прекопута Београда, исто су тако комшије одвођене, исто тако су ћутали Срби док су Јевреји убијани. И ето једнакости, рекло би се. Али опет та проклета бинарност ...

 

Нико те није оптуживао за оно што јеси, него за оно шта си написао. А написао си јуче неке прилично недвосмислене ствари. Сад си малко ударио у backpedaling, и привиђа ти се некаква бинарност? 

 

Ал` ајде - дошло ми те стварно жао док сам читао горње редове, мучи те гадна мука, а скроз непотребна. Решење је јако просто, и готово да си га овде дотакао... а онда си намах побегао, као да се плашиш да домислиш ту "опасну" мисао? Да, Београђани су ишли у позориште и шетали се Калимегданом, и успут би се мимоишли са душегупком, или би одозго имали одличан поглед на дојучерашње комшије. Баш као што су Загребчани брже-боље заборавили где им се загубише толики сусједи, као што су Фочаци бринули неке своје бриге док су им комшинице силовали у згради Гимназије, као што су Книнџе лако истерали своје суграђане погрешног рода а ови после њих још лакше... И ништа од тога није исто, ни упоредиво - али свакако није ни бинарно.

 

Закључак који теби због нечег измиче је да су јако велике групе људи, у одређеним околностима, веома расположене да ураде неке јако гадне ствари. Не постоји "ген" за то, не постоји подесна (тачније: све су подесне) религија, географија, историја, боја коже. Сви ми и свако од нас - имамо потенцијал да будемо звери. И ако смо живели довољно дуго ту где су околности за посматрање тог процеса биле изузетно повољне, и ако смо посматрали свој свет без предрасуда - ми смо упознали звери око нас.

 

Твој проблем (и проблем многих других на овом форуму) је оно што се зове othering. Ти видиш зло, толико слеп ниси - али га онда неизоставно лоцираш у друге. Из чега нужно проистиче мржња, т.ј. тачно оно што демонстрираш (и не само спрам Хрвата). А од мржње до зла је само мали корак. Тако се затвара круг: othering као метода учитавања зла у друге се неизоставно враћа починиоцу, као бумеранг.

Link to comment

Лепо дуваш у трубице циркуса Европа, али јебе те мало што је на том истом Сајмишту умрло више Срба него Јевреја, а у Јасеновцу није умрло више Хрвата него Срба. Џезирај ти даље слободно о једнакости религија и историја и немој ни да помислиш да се можда баш у неједнакости религија и историја или у, замисли, њиховом погрешном тумачењу коме се и ти непрестано одајеш, крије одговор зашто једни откључају свој зверски потенцијал, а други не.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...