Jump to content
IGNORED

NBA 2015/2016


theanswer

  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Have_Fun

    587

  • 189-

    410

  • theanswer

    277

  • J.R. Cash

    203

Top Posters In This Topic

Posted Images

Luzeraj da imaju dva takva superstara i generalno pristojni bench a dobacili do jednog finala za ne znam kolko godina. Na papiru losije ekipe(dalas recimo) su umele da osvoje prsten u medjuvremenu

 

igrali su finale, pa povreda russ-a, pa finale zapada, pa povreda duranta i sada igraju finale zapada i jos uvek imaju sansu da igraju finale. sve to na ekstremno jakom zapadu sa veoma mladom ekipom, u ligi u kojoj tako mlade ekipe retko osvajaju trofeje. da ne pricam da su trejdom osakatili ekipu.

 

uozbilji se malo, nemoj da dajes takve ocene koje su primerenije b92 komentarima.

Link to comment

koliko je samo gsw bolja ekipa od okc vidi se i u tome sto oni ni ne igraju najbolje sto mogu i ipak su izvukli 3-3 protiv okc koji ne moze bolje. pri tom, njihov najbolji igrac nije ni blizu njegove najbolje forme.

 

ocekivani choke duranta i druzine.

 

Gde se to u ovoj seriji videlo da je GSW bolji tim? Poslednje dve utakmice su odigrali idealno u smisli kontrole tempa, tranzicije Thundera i skoka, pa su opet obe dobili na guzove. Sinoc im je za pobedu bila neophodna kombinacija jednog od najboljih suterskih izdanja nekog igraca u istoriji kosarke (kad se uzme u obzir znacaj utakmice) i samoubistvo dvojice superstarova OKC-a u zavrsnici.

 

A ove price o vecitim luzerima i chokerima (mada je ovaj sinoc podrzan) su dosadni narativi koji se prilagodjavaju kako vetar dune. Mavsi su odlican primer, a imamo i jedan iz ovog plejofa. Cuveni deth lineup Warriorsa je u 4 utakmice presao put od odreda smrti preko najgore plus minus pojedinacne postave ikada do petorke koja lomi najvazniju utakmicu plejofa u poslednjih sest minuta.

Link to comment

Luzeri ili ne, za superstara ranga Duranta godine se brojea titule još nema a i ovakvi podbačaji sigurno utiču na psihu

Ali gledajmo to sa lepše strane: GSW će pre sprečiti Lebrona i Tajron Lua da podignu trofej L.O'Brajena

Link to comment

Jedino sto lici na "luzerstvo" je sezona i plejof posle finala koji su odigrali protiv Majamija ... ocekivano je bilo da ce da izgube finale od Majamija ali su sledece godine opet morali da stignu daleko a nisu ... posle toga je stalno neko bio povredjen.

Meni ovo i dalje zavisi od Oklahome, pokazali su da su u stanju da brane timsku igru GS a ja ne vidim neku specijalnu razliku u igri GS-a osim sto su ulazili "brzi" sutevi na koje se Kerr zalio posle tekmi koje su pucali.

Link to comment

Jedino sto lici na "luzerstvo" je sezona i plejof posle finala koji su odigrali protiv Majamija ... ocekivano je bilo da ce da izgube finale od Majamija ali su sledece godine opet morali da stignu daleko a nisu ... posle toga je stalno neko bio povredjen.

 

Pa i te godine u playoffu se Russ povredio bizarno protiv Houstona, uleteo Beverly, a taman da traze timeout. A gurali su fino.

Link to comment

Gde se to u ovoj seriji videlo da je GSW bolji tim? Poslednje dve utakmice su odigrali idealno u smisli kontrole tempa, tranzicije Thundera i skoka, pa su opet obe dobili na guzove. Sinoc im je za pobedu bila neophodna kombinacija jednog od najboljih suterskih izdanja nekog igraca u istoriji kosarke (kad se uzme u obzir znacaj utakmice) i samoubistvo dvojice superstarova OKC-a u zavrsnici.

 

A ove price o vecitim luzerima i chokerima (mada je ovaj sinoc podrzan) su dosadni narativi koji se prilagodjavaju kako vetar dune. Mavsi su odlican primer, a imamo i jedan iz ovog plejofa. Cuveni deth lineup Warriorsa je u 4 utakmice presao put od odreda smrti preko najgore plus minus pojedinacne postave ikada do petorke koja lomi najvazniju utakmicu plejofa u poslednjih sest minuta.

+1 meleon

 

cim se zapate price o luzeraju i i cokeraju, znam da stizu od ljudi koji ne umiju drugacije da objasne desavanja na terenu. toliko je gsw bolji tim da je trebalo 21-3 u trojkama da nekako izvuku mec.

 

dobija oklahoma sedmu, durant 47 poena

Link to comment

 

 

ja ne vidim neku specijalnu razliku u igri GS-a osim sto su ulazili "brzi" sutevi na koje se Kerr zalio posle tekmi koje su pucali.

pa da ali to može i iz drugog ugla da se gleda. baš to što nisu ulazili ti šutevi je anomalija, imali su gomilu otvorenih šuteva i steph i klay u te dve utakmice, šuteva koje inače pogađaju. sada ih opet pogađaju, i ne vidim zašto ne bi nastavili kad im se vratilo samopouzdanje.

Link to comment

pa da ali to može i iz drugog ugla da se gleda. baš to što nisu ulazili ti šutevi je anomalija, imali su gomilu otvorenih šuteva i steph i klay u te dve utakmice, šuteva koje inače pogađaju. sada ih opet pogađaju, i ne vidim zašto ne bi nastavili kad im se vratilo samopouzdanje.

pogadjali su i teske trojke, u regularnoj sezoni su davali ~13 trojki a u plejofu ~12 po utakmici, sinoc su dali 21, to deluje kao odstupanje od proseka

btw. ja bih nekako gledao opet finale GS - Klivlend ali bih i voleo da Oklahoma izbaci GS ... jebiga  : )

Link to comment

Nesto kratka pauza izmedju conf. finala i prve utalmice finala-finala?? Dan-dva max?? Ako nisam pogreshio.

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

 

 

cim se zapate price o luzeraju i i cokeraju, znam da stizu od ljudi koji ne umiju drugacije da objasne desavanja na terenu. toliko je gsw bolji tim da je trebalo 21-3 u trojkama da nekako izvuku mec.

 

dobija oklahoma sedmu, durant 47 poena

+1  

Apsolutno. Će odigram 2 i kd + za neke novce :)

 

Doduše nisu samo gswu trojke bile neophodne, nego da Donovan zajedno sa KD i Wesom upadne u negativno ludilo u 4/4, aj čak što je iggy odigrao one odbrane kredit za njega naravno, ali npr ona prodata lopta Duranta kad bu Green izbija posle defanzivnog skoka na 45 sek otprilike je nedopustiva. Bez obzira, OKC je ove godine dobijao SA na čvrstinu i uz tradicionalnu petorku, GSW su dobijali na brzinu uz primese nekog njihovog small balla. Pokazali su i te kako da umeju i mogu u svim izdanjima protiv svih postavki, i ako ništa drugo bar mi GSW nije toliki favorit koliki će sigurno biti na kladži.

 

Mislim čak i da bi imali veće šanse i u finalu od gsw. Najbolje partije OKC u plejofu > Najbolje partije GSW 

Edited by Scouser
Link to comment

Nesto kratka pauza izmedju conf. finala i prve utalmice finala-finala?? Dan-dva max?? Ako nisam pogreshio.

 

 

Pa da, ponedeljak uveče je valjda 7 tekma a finale kreće u četvrtak. A onda valjda tekma na svaka tri dana

Link to comment

Pa da, ponedeljak uveče je valjda 7 tekma a finale kreće u četvrtak. A onda valjda tekma na svaka tri dana

Ja sam mislio da je vec u sredu (jun/01).

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...