Jump to content
IGNORED

Australia for yobbos


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    32

  • dig_chohano

    16

  • roksi

    15

  • beta

    12

Top Posters In This Topic

Tamarama?

 

Jeste, ova izložba je uvek između restorana "Icebergs" iznad Bondaj plaže do Tamarama plaže (ove godine se održavala 20. put). U drugom postu iznad ima nekoliko slika sa Tamarame (kap od žice, instalacija sa veslima). Ova slika nosoroga je od jutra od prvog vikenda izložbe, kasnije tog dana je bilo jako nevreme i velika plima, voda je prošla i nosoroga i prekrila plažu do šetališta, i odnela je par skulptura sa početka plaže. Skulptura sa druge slike iz prvog posta je takođe oštećena i uklonjena (na nekoliko mesta su posle samo postavili panoe sa slikama kako su skulpture izgledale pre plime). Čari klimatskih promena ...

 

SaE

Link to comment
  • 2 months later...

Jun na zapadnoj obali...mnogo kise ili je podnosljivo za obilaske? Nemam predstavu o rastinju u tom periodu, pretpostavljam da je oskudno? (Znam da je najbolje ici na nasu jesen)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nije ni poenta samo 'overavati' mesta. Dodjes i na brzinu se islikas ispred prepoznatljivih ikona da bi se pohvalio u kraju. Putovao sam sa zeninom tajlandskom ekipom po Japanu i to je bilo bukvalno tako. Sustina svega overavanje, shoping i krkanluk. 

 

Malo ima pravih putnika koji nisu vremenski ograniceni i onda mogu da ta mesta stvarno iskuse. A ovo na godisnjem odmoru nekoliko nedelja je uglavnom bezveze. Mislim da je godisnji OK da cisto zagrebes povrsinu i da onda znas na koja mesta bi se vratio da ih temeljnije upoznas, a na koja ne bi. Razinu kvaliteta putovanja na godisnjem bi mogao dosta da podignes temeljnim pripremama. Citanjem putopisa, knjiga, gledanjem filmova, ucenjem osnovnog vokabulara. Onda tamo na licu mesta to moze i da ima smisla. 

 

Naravno sve ovo nevezano za bilo koga na forumu, samo uopsteno.

Link to comment

noskich nemoj da si ljubomoran, pilots je pravi turista koji vidi, dozivi, prodje cak je pisala da se vozi i bajsem!

 

ja sam najgori turista. ne pailm se na spomenike i to. samo na prirodu.... imam nenormalan respect za prirodu i svesna sam njene moci.

 

ne bih se micala sa jednog mesta ako mi je potaman uopste. sequoia ili yosemite ... treba mi vremena od soka da razmenim tu energiju tamo.

 

sve mogu da vidim preko neta ali uzivanje u jednu tacku tesko dok mi je lepo toplo i da nema zmija :) ....i onda ostanem sto duze.

 

san mi je grcko ostrvo gde su kuce bele od kreca pa ides peske gore dole a boja mora nenormalno plava. mislim da bi me samo zima mogla oterati odatle :) i da imam gde da jedem. raj raj raj. prirodna tisina .... kao u velikom plavetnilu :)

 

jms videcemo njen odgovor :)

 

mojmuz je naucio da sa mnom se drugacije dozivljavaju mesta. mi u pragu kada smo bili na medenom mesecu zavrsili smo na rejv zurci pa kod nekih glumaca... nikad pre u zivotu ih nismo videli nego cim smo izasli iz hotela vece je spontano krenulo :)

 

ili u tijuanu, hocu u crkvu ali ne da bih videla arhitekturu nego ljude koji dosli. pa to je nedeljni spektakl! dupke puna sa ljudima koji izmedju redova prodaju onu slatku penu i sokove...a na megafon svestenik vice dok se ljudi lepezama hlade od vrucine iako je sve otvoreno....dozivis narod, tu energiju njihovu :)

Edited by mustang
Link to comment

Ogradio sam se da ne pisem nista licno. Sustina je po meni vremenska ogranicenost. Ko stvarno hoce da putuje tu je novac manji problem od vremena. Ima mali milion varijanti za putovanja na kojima se trosi manje nego da ostanes kod kuce. Za nas koji imamo 4 nedelje godisnjeg odmora plus nam 2 nedelje 'uzmu' na bozic i novu godinu to je sve smesno kratko. Cak i da odes za novu godinu i lepo se isprsis placajuci sve zivo po najvisim cenama opet imas 4 nedelje. Nedovoljno. 

Link to comment

Ima tu sad raznih hack-ova. Neko od profesije napravi jedno veliko putovanje, bilo kao profesor engleskog, digital nomad, akademik... Citao sam prilicno osrednju knjigu jednog Kiwija koji je u 20-im otisao da predaje engleski u Koreji. Nakon toga je putovao po principu ide pa gde mu se svidi nadje posao i ostane nekoliko meseci. Pa opet.

To je opcija koju mladi u Srbiji nemaju, taj gap year ili yearS. Mnogo je sve to lakse kad si mlad. Ali nije nemoguce ni kasnije. Samo treba biti strastven i imati prioritet. Masa ljudi ne bi putovala uopste ako to nije na konvencionalan (komforan) nacin. A kad ti je putovanje cilj nije problem ni sator i bicikla. 

Link to comment

pilots, da jun baš zna da bude vjetrovit i kišovit ako obilaziš samo Pert i okolinu... Posjetio jednom u to doba godine i nikad više. Nerijetko se noću spusti do nule. Danju prijatnih 15C.

 

Na (jugo) zapadnoj obali su suva ljeta i vlažne zime dok je na istočnoj obratno.

 

Gojku, Stojku tj. obojici hvala na preporukama i nekim zaboravljenim mjestima i za nas lokalne.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...