Jump to content
IGNORED

Australia for yobbos


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    32

  • dig_chohano

    16

  • roksi

    15

  • beta

    12

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Vratih se malopre. Bilo je do jaja. Do jaja. Samo je daleko u četiri pičke lepe materine. Hvala svima na savetima, a posebno iDemo/Gojko&Stojko, Lonely Planet i ostali kurci bedekeri govna da jedu. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ajd sad ja vas lokalce da pitam - koje je suburb najzanimljiviji za videti? Koji vam je najbolji za život (imajući u vidu value for money faktor)?

 

Povoljno (3 sobe do 450, 2 sobe do 350), a ne predaleko i sa dobrim prevozom su dva pojasa, Auburn-Homebush (pre je bilo i Strathfield i Ashfield, ali poskupelo) na zapadu i Arncliffe-Kogarah na jugu. Sever i istok ne stoje u istoj recenici sa value for money, cast izuzecima.

 

Najzanimljivije je diskutabilno. Watsons Bay, Rose Bay i Double Bay za setnju pred zalazak sunca. Duze setnje vec pomenuto Bondi do Coogee i Spit Jn do Manly. Indijska hrana u Harris Park, korejska u Strathfield, kineska u Hurstville, italijanska u Leichhardt, ima svaka kuhinja svoje predgradje, ali ko hoce sve po malo onda je najbolji Newtown koji je takodje jako dobar za vegetarijance. Za vegetarijance i vijetnamsku kuhinju Cabramatta. Ja sam misljenja da se ono sto se naziva `highlights` u Sidneju moze obici za dva i po dana, ko se dobro organizuje/ima vodica, i dva su dosta (CBD i oko njega jedan dan, drugi dan plaze i parkovi). E sad, za neturiste ima dosta sitnih stvari za videti koje nisu nikakav highlight, ali su dobre za nastanjene. Recimo Lane Cove national park, nista narocito, ali izgleda kao da je dzungla, a jako je blizu centra i obicno je vrlo slabo posecen. Ima takvih primera dosta. Kod Spit bridge iznajmljuju kajake, dosta povoljno. Leti nije lose otici u Wet and Wild - vodeni park u Blacktown, skupo za jednu posetu, ali su sezonske ulaznice ista cena kao jedan ulaz, samo treba kupiti pre sezone. Mozda bi bio interesantan Flemington market. Subotom u hali prodaju svakakvo voce i povrce, a isped ima buvljak sa polovnim stvarima.

Edited by noskich
Link to comment

proveri po bankama (CBA, STG, NAB, ANZ), ja nesto ne verujem al' moguce da je i to slucaj.

Commonwealth

Westpac + St George

 

Kasno sad, ali najbolja varijanta u Sidneju je http://www.kvbkunlun.com/en/ . Nacekas se pola sata-sat, ali nema boljeg kursa. Ako otvoris nalog pa narucis online onda ne moras da cekas.

Edited by noskich
Link to comment

 

Ajd sad ja vas lokalce da pitam - koje je suburb najzanimljiviji za videti? Koji vam je najbolji za život (imajući u vidu value for money faktor)?

(Sa zakasnjenjem)

 

Newtown (za videti). Mada nisam lokalac. 

Link to comment
  • 1 month later...

sledeceg vikenda planiram sa nekim drustvom da kolima krenem od adelaida duz great ocean roada do 12 apostola. posto tamo nikada nisam bila, potrebni saveti I sugestije sta usput videti, gde obavezno stati itd. na raspolaganju su nam samo dva dana jer neki u ponedeljak rade.

Link to comment

Vratih se malopre. Bilo je do jaja. Do jaja. Samo je daleko u četiri pičke lepe materine. Hvala svima na savetima, a posebno iDemo/Gojko&Stojko, Lonely Planet i ostali kurci bedekeri govna da jedu. 

 

 

Slike na sunce, prdonjo. Otišao jednom u Australiju i više neće da priča sa nama.  :mad:

Link to comment

Slike na sunce, prdonjo. Otišao jednom u Australiju i više neće da priča sa nama.  :mad:

 

Lenj sam. Mrzi me. Praštaj. Ni na Fjesbuk ih nisam metno, a zna se da ako nisi metno na Fjesbuk nije se ni desilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...