Jump to content
IGNORED

Australia for yobbos


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    32

  • dig_chohano

    16

  • roksi

    15

  • beta

    12

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Vratih se malopre. Bilo je do jaja. Do jaja. Samo je daleko u četiri pičke lepe materine. Hvala svima na savetima, a posebno iDemo/Gojko&Stojko, Lonely Planet i ostali kurci bedekeri govna da jedu. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ajd sad ja vas lokalce da pitam - koje je suburb najzanimljiviji za videti? Koji vam je najbolji za život (imajući u vidu value for money faktor)?

 

Povoljno (3 sobe do 450, 2 sobe do 350), a ne predaleko i sa dobrim prevozom su dva pojasa, Auburn-Homebush (pre je bilo i Strathfield i Ashfield, ali poskupelo) na zapadu i Arncliffe-Kogarah na jugu. Sever i istok ne stoje u istoj recenici sa value for money, cast izuzecima.

 

Najzanimljivije je diskutabilno. Watsons Bay, Rose Bay i Double Bay za setnju pred zalazak sunca. Duze setnje vec pomenuto Bondi do Coogee i Spit Jn do Manly. Indijska hrana u Harris Park, korejska u Strathfield, kineska u Hurstville, italijanska u Leichhardt, ima svaka kuhinja svoje predgradje, ali ko hoce sve po malo onda je najbolji Newtown koji je takodje jako dobar za vegetarijance. Za vegetarijance i vijetnamsku kuhinju Cabramatta. Ja sam misljenja da se ono sto se naziva `highlights` u Sidneju moze obici za dva i po dana, ko se dobro organizuje/ima vodica, i dva su dosta (CBD i oko njega jedan dan, drugi dan plaze i parkovi). E sad, za neturiste ima dosta sitnih stvari za videti koje nisu nikakav highlight, ali su dobre za nastanjene. Recimo Lane Cove national park, nista narocito, ali izgleda kao da je dzungla, a jako je blizu centra i obicno je vrlo slabo posecen. Ima takvih primera dosta. Kod Spit bridge iznajmljuju kajake, dosta povoljno. Leti nije lose otici u Wet and Wild - vodeni park u Blacktown, skupo za jednu posetu, ali su sezonske ulaznice ista cena kao jedan ulaz, samo treba kupiti pre sezone. Mozda bi bio interesantan Flemington market. Subotom u hali prodaju svakakvo voce i povrce, a isped ima buvljak sa polovnim stvarima.

Edited by noskich
Link to comment

proveri po bankama (CBA, STG, NAB, ANZ), ja nesto ne verujem al' moguce da je i to slucaj.

Commonwealth

Westpac + St George

 

Kasno sad, ali najbolja varijanta u Sidneju je http://www.kvbkunlun.com/en/ . Nacekas se pola sata-sat, ali nema boljeg kursa. Ako otvoris nalog pa narucis online onda ne moras da cekas.

Edited by noskich
Link to comment

 

Ajd sad ja vas lokalce da pitam - koje je suburb najzanimljiviji za videti? Koji vam je najbolji za život (imajući u vidu value for money faktor)?

(Sa zakasnjenjem)

 

Newtown (za videti). Mada nisam lokalac. 

Link to comment
  • 1 month later...

sledeceg vikenda planiram sa nekim drustvom da kolima krenem od adelaida duz great ocean roada do 12 apostola. posto tamo nikada nisam bila, potrebni saveti I sugestije sta usput videti, gde obavezno stati itd. na raspolaganju su nam samo dva dana jer neki u ponedeljak rade.

Link to comment

Vratih se malopre. Bilo je do jaja. Do jaja. Samo je daleko u četiri pičke lepe materine. Hvala svima na savetima, a posebno iDemo/Gojko&Stojko, Lonely Planet i ostali kurci bedekeri govna da jedu. 

 

 

Slike na sunce, prdonjo. Otišao jednom u Australiju i više neće da priča sa nama.  :mad:

Link to comment

Slike na sunce, prdonjo. Otišao jednom u Australiju i više neće da priča sa nama.  :mad:

 

Lenj sam. Mrzi me. Praštaj. Ni na Fjesbuk ih nisam metno, a zna se da ako nisi metno na Fjesbuk nije se ni desilo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...