Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

pa odmah su se pojavili podaci o broju dobitnika sa 5 pogođenih brojeva, a taj broj je bio 4. po redu

 

646943_loto2_f.jpg?ver=1438120147

 

Softver je automatski izbacio broj pogođenih petica sa onih pet unetih brojeva, mislim da nije u tom grmu zec. Teoretski, operater je mogao greškom da unese 21 i 27 umesto samo 27, softver je reagovao na unos.

 

Ono što devojci sreću kvari je taj famozni 21 koji je against all odds odmah zatim izvučen i "ispeglao" grešku.

Edited by beowl
Link to comment

edip: et Lezilebović

 

Pa nema to veze, to softver automatski izbacuje.

 

Dakle: biva izvučen 27, operater upiše broj 21, koji izađe na ekran, komp izračuna koliko ih ima sa 4 pogotka i izaci to automacki na ekran. Operater shvati da se zajebao, upiše 27, koji izađe na ekran (zaboravio je da obriše prethodni jer se uspaničio), komp izračuna koliko ima sa 5 pogodaka i izbaci to na ekran. Sledeći biva izvučen 21, za šta su šanse sasvim pristojnih 3% - ZAVERA PANDEMONIUM RUSI DOLAZE BEOGRAD NA VODI GORI SKAJNET BILDEBERG ROTŠILDI

 

Meni ovo deluje verovatnije od prevare. Ne pripisujte zloj nameri ono što se može objasniti glupošču ili nepažnjom, jer one su mnogo prisutnije u svetu od zle namere.

Edited by Ariel
Link to comment

Uh, da nastavimo na ovom topiku onda, pošto i na Dnevnom tupanu ide ista priča, dok modovi ne splituju.

 

To što se prvo pojavilo 21 pa 27 je mogla da bude greška u kucanju operatora, a to što se posle pojavio baš 21 je šansa 1:36. Meni to deluje daleko verovatnije nego zavera, naročito jer je lutrija zlatna koka koja donosi državi pare, ne isplati se tu nikom da mulja na ovaj način.

 

Ne kapiram ovo što si Lezilebe napisao "nije bila zamena 21 za 27, nego su uračunata oba broja". Gde su uračnata, na šta misliš? 

 

 

Ovo sam i ja pomislila, ali kad je izvučen 27 a na ekranu se pojavio broj 21, istovremeno su išle sve kombinacije 

sa 5 izvučenih brojeva. Da je samo ukucao 21 umesto 27 i dalje bi imali 4 broja i kombinacije za ta 4 broja,

a ne kombinacije sa 5, u kom su i 21 i 27.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Ovo sam i ja pomislila, ali kad je izvučen 27 a na ekranu se pojavio broj 21, istovremeno su išle sve kombinacije 

sa 5 izvučenih brojeva. Da je samo ukucao 21 umesto 27 i dalje bi imali 4 broja i kombinacije za ta 4 broja,

a ne kombinacije sa 5, u kom su i 21 i 27.

Nije, i ja sam pomislio ovo, ali broj dobitaka sa 5 brojeva se pojavio tek pošto je ukucan 27...

Link to comment

edip: et Lezilebović

 

Pa nema to veze, to softver automatski izbacuje.

 

Dakle: biva izvučen 27, operater upiše broj 21, koji izađe na ekran, komp izračuna koliko ih ima sa 4 pogotka i izaci to automacki na ekran. Operater shvati da se zajebao, upiše 27, koji izađe na ekran (zaboravio je da obriše prethodni jer se uspaničio), komp izračuna koliko ima sa 5 pogodaka i izbaci to na ekran. Sledeći biva izvučen 21, za šta su šanse sasvim pristojnih 3% - ZAVERA PANDEMONIUM RUSI DOLAZE BEOGRAD NA VODI GORI SKAJNET BILDEBERG ROTŠILDI

 

Meni ovo deluje verovatnije od prevare. Ne pripisujte zloj nameri ono što se može objasniti glupošču ili nepažnjom, jer one su mnogo prisutnije u svetu od zle namere.

 

Šta znam, kada se kaže da postoji 3% šanse da ovo nije namešteno to baš i ne uliva poverenje. :P

Link to comment

Šta znam, kada se kaže da postoji 3% šanse da ovo nije namešteno to baš i ne uliva poverenje. :P

 

:D pa nije baš da sad to znači da postoji 97% šanse da je nameštaljka, nego neka nepoznata mala šansa, dok je ovo manje-više jedino za šta možemo da se sa nekom sigurnošću uhvatimo.

Link to comment

Nije, i ja sam pomislio ovo, ali broj dobitaka sa 5 brojeva se pojavio tek pošto je ukucan 27...

 

 

Sad sam opet pogledala snimak, u pravu si. Može da bude prekognitivna greška™ a može i nameštaljka.

Javlja mi se da nikad nećemo saznati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...