Jump to content
IGNORED

Kako se pravilno kaže, Slovenka ili Slovakinja?


MancMellow

Recommended Posts

Ne mogu da zamislim da kazem Korejac, jbg. Ceo zivot govorim i cujem Korejanac. To je kao kada bi sad promenili hepiend u hepi ending i uveli kao normu.

Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    28

  • MancMellow

    18

  • ToniAdams

    17

  • Weenie Pooh

    13

al ti ne moras nista da menjas, govori kako god zelis. :)

 

 

 

koju verziju pravopisa nemas kod sebe? :(

 

vazecu. 

Edited by darling
Link to comment

Ali ako ćemo da uzimamo iz engleskog, onda eto rešenja za Španjolka/Špankinja dilemu: i ona i njen muž su ubuduće Španjardi. Francuzi su ubuduće Franci, Portugalci su Portuguzi, Japanci su Japanezi, Holanđani su Dačani, Nemci su Dojčani...

hm hm

Link to comment

Korejanac nikad u životu nisam izgovorila, a koristim jednako Korejac i Koreanac

 

 

P.S. Španjolka i Škotlanđanka

 

 

i ponekad "Šved", mada ne znam kako bi onda trebalo u ženskom rodu

Edited by Hjortron
Link to comment

Šveca™.

 

"Koreanac" mora da je nepravilno, stvarno ne vidim razlog zbog kog bi se J izgubilo. Uopšte nije nezgodno za izgovor.

Link to comment

Šveca™.

 

"Koreanac" mora da je nepravilno, stvarno ne vidim razlog zbog kog bi se J izgubilo. Uopšte nije nezgodno za izgovor.

 

Ja koliko znam, pravilno je samo korejski jezik (čak sam ga i kao učio :P), a ne koreanski, samim tim i Korejac i slično.

Link to comment

Naravno, ali "Korean language" se ređe čulo na TV-u nego samo "Korean" (person). Logično je što se odomaćio "Korejanac" ali ne i "korejanski" jezik.

 

Ali Korejac em što je skoro sigurno pravilnije em što je kraće. Sve prednosti ima!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...