Jump to content
IGNORED

Liga Šampiona 2015/2016, 16/17...


theanswer

Recommended Posts

-200

 

Leicester ima tradiciju ispadanja iz liga, fali jos Liga prvaka, a Arsenal protiv Reala u osmini finala Lige prvaka ima 1 okrsaj i 1 prolazak. :fantom:

 

Secam se revansa, ja gledao u Brazilu. Te veceri je na tom uplatnom mestu tacno 100% odigranih tiketa imalo ovaj par i na svakom je bio kec, to je rekao decko koji je radio tada. Ja nisam igrao, jer ih ih ne volim nimalo, a i kvota bila smesna, obreo sam se tu jer mi bilo najblize

Link to comment
  • Replies 7.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    481

  • John Coltrane

    448

  • renne

    358

  • Pokojni Ruxin

    333

Top Posters In This Topic

Posted Images

Secam se revansa, ja gledao u Brazilu. Te veceri je na tom uplatnom mestu tacno 100% odigranih tiketa imalo ovaj par i na svakom je bio kec, to je rekao decko koji je radio tada. Ja nisam igrao, jer ih ih ne volim nimalo, a i kvota bila smesna, obreo sam se tu jer mi bilo najblize

To je bilo najlaznijih 0:0 ikad. Komotno moglo zavrsiti 3:3 ili tako nekim ludim rezultatom.

 

Sto je najstrasnije, stvarno mislim, bez neke bolnice u timu, da bismo ih mogli otresti i ove sezone, Welbz™ ce ih opet iznabadati. :fantom:

Edited by ArleKino
Link to comment

Budimo ozbiljni, Arsenal protiv Reala nema nikakve sanse. Pre ce Zvezda dobiti Fener veceras. Real ionako sigurno nece dobiti Arsenal ili Juve, ne moze, zbog idiotskog pravila da dobije Barsu ili Atletiko, ostaju jos Napoli, Atletiko ili Licester™.

Znaci sledeci su parovi :

 

Barselona-Benfika

Arsenal-Bajern

Real Madrid-Licester™

Atletiko-Neverkuzen

Dortmund-Porto

Juventus-PSG

Napoli-Man City

Monako-Sevilja

Link to comment

Budimo ozbiljni, Arsenal protiv Reala nema nikakve sanse. Pre ce Zvezda dobiti Fener veceras. Real ionako sigurno nece dobiti Arsenal

Sanse da igraju Arsenal i Real su najvece, a Arsenal i Benfica najmanje (statisticki gledano).

Link to comment

Utakmice Lige šampiona u dva termina

Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je da će od 2018. godine utakmice Lige šampiona igrati u terminima od 19.00 i 21.00.

 

U saopštenju se navodi da će se dve utakmice igrati od 19.00, a šest od 21.00, što će, kako ocenjuje UEFA, ljubiteljima fudbala omogućiti da gledaju više mečeva.

Izvršni odbor na sednici u Nionu usvojio je ovu odluku, što znači da će se još samo naredne sezone utakmice Liga šampiona igrati od 20.45.

Saopšteno je da će četiri lige sa najvećim koeficijentom uspešnosti – španska, engleska, nemačka i italijanska – od 2018. godine imati po četiri garantovana mesta u Ligi šampiona.

 

Od 2018. godine samo dve ekipe koje nisu šampioni svojih država će uzeti učešće u grupnoj fazi Lige šampiona.

 

Šampioni država koji su izgubili u ranoj fazi kvalifikacija za Ligu šampiona imaće drugu šansu, tako što će direktno biti preusmereni u kvalifikacije za Ligu Evropa.

 

UEFA je takođe saopštila da će nagradni fond Lige Evropa biti povećan za 50 miliona evra, tako što će novac biti preusmeren iz Lige šampiona.

Link to comment

Da, ali ima i promena u načinu nagrađivanja. Negde sam pročitao, ali sad ne znam gde, možda kasnije nađem, da će osvojeni novac biti prosleđivan proporcionalno vrednostima TV marketa zemalja i liga.

To znači da bi Partizan u slučaju osvajanja CL ili EL dobio znatno manje nego da isto osvoji Real ili Bazel... ali isto tako bi Real dobio više novca i od Atletiko Madrida.

Ne znam da li važi i za ostale nagrade - prolazak u grupe, pobednik grupa, plaćanje pobeda/remija...

 

 

 

edit: našao

 

 

Market Pool (€482.9 million) Distribution:

UEFA has announced €482.9 million in market pool money for each of the next three champions league seasons. Which will be distributed according proportional value of each TV market (Country/League). So the market pool awarded to each country’s league will be distributed among the teams from that league according to their performance in previous league season and how many matches they will play in the given champions league season.

English clubs will benefit the most with the new Market Pool distribution system and If an english club were to win the champions league in 2015-16 season they will earn around €100 million (around €50m from performance based + around €50m with market pool).

  • If FC Basel were to win the Champions League they won’t make as much as Real Madrid or Barcelona did in the last couple of years. Why ? because of the market value of the team. Teams coming from top 4 European Leagues get the bigger chunk of the market pool.
  • Every League (not teams) gets specific market pool money according to the UEFA Ranking of European Leagues, and for example last season from Spain Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid and Real Sociedad played in group stages so the total market pool for spain was shared between four teams. Where Barcelona got €24.6 million, Real Madrid €20 million, Atletico got €17 million and Real Sociedad got €8.5 million in market pool money.
  • Juventus on the other hand got massive €58.20 million from market pool money because only them and AS Roma from Italy played in the group stages and Roma knocked out in group stages leaving Juventus with huge portion.
  • So the Market Pool given out to other low ranked leagues like Ukraine, Russia etc is much lower so the clubs from those countries get less money even if they over achieve and qualify for the later stages of the champions League.

 

 

http://www.totalsportek.com/money/uefa-champions-league-prize-money/

Edited by Mark Rothko
Link to comment

Meni ovo ima smisla. Ne bih gledao Zenit-Dinamo Kijev u polufinalu (cetvrtfinalu, osmini) LS dok bih gledao Atletiko-Barsa u polufinalu (osmini, cetvrt nebitno). Gledanost -> marketing -> zarada

Link to comment

tako je bilo i do sada, timovi iz bogatih liga su dobijali nesrazmerno već deo od marketinga

- ono što je novo u ovom textu je uvođenje 2 termina po ugledu na le

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...