Jump to content
IGNORED

Svet je u šoku, evo zasto su naslovi postali imbecilni


Miralem

Recommended Posts

Ispovest™ je zapravo interesantna (donekle), pogotovo jer u jednom trenutku kaže da je nedavno okončala petogodišnju apstinenciju. Posle toga ide priča zbog čega se toliko oteglo. Naravno bilo bi previše očekivati od srpskih novinara da naslov stave u prošlo vreme i tako ga usklade sa onim što piše u tekstu koji im je neki volonter preveo na srpski.

Link to comment

Slabo pratim, ali domaći tabloidi preslikavaju praksu kolega iz inostranstva, pa koriste formulacije tipa:

 

Sad i X kaže Y.

 

Ili

 

Sad X radi Z

 

što je preuzetak iz tabloida tipa Daily Mail ili Sun, kada im naslovi počinju sa:

 

Now the Royal family faces TV 'Nazi' exposé:

 

 

Ovo "sad" u naslovima deluje vrlo obogaljujuće po srpski jezik, mada i "now" u engleskim naslovima zvuči usiljeno.

 

ja u tom smislu obozavam "evo", kojeg je sampion b92:

 

http://www.b92.net/search/index.php?q=evo

Link to comment

Urlala i psovala dok je zaobilazila AFROAZIJATA, a onda se DESILO nešto NEVEROVATNO! (VIDEO)

 

povezane vesti:

 

Čovek sa DVA PENISA i žena sa DVE VAGINE su odgovarali na SVA pitanja, a evo i KAKO! (AUDIO)

Link to comment

Grunf je upravo došao do kraja članka i rida decilitarske suze.

 

jel peva: s tri se prsta krsti, moja desna ruka, učio sam ćirilicu draškovića vuka?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...