Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Zategao je Čeh žestoko, ali strašan sprint u poslednjem kilometru.

Sagan, s obzirom da nema nikakvu ispomoć kao ostali sprinteri, odlično se snalazi, ali jbg, no soup for him

Link to comment

žao mi Coquarda, kakav maler da mu spadne lanac 200m pre cilja...

 

nije Sagan brži od Gorile u ravnom sprintu, nema teorije.

Da je tu Kitel, bilo bi i za Gorilu frčno

Link to comment

Meni i dalje deluje da je Sagan bio najbrži posle krivine. Ne mislim naravno da je jači od Grajpela generalno, al debelo je napredovao u sprinutu i verujem da bi danas dobio da je imao samo malo bolji lead. Plus je imao kontakt sa nekim na 200m pred kraj

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Bas lepa etapa juce

 

Sagan je ponovo u begu danas, sa njim jos 11 biciklista (Grivko, Geschke, Jungels, Plaza, Fedrigo, Riblon, de Gendt, Haller, Oliveira, Navarro, Pauwels) imaju 6 min prednosti ispred glavne grupe. Iza Saganove grupe, sa 40 sek zaostatka je jos jedna grupa od 12 vozaca ( Golas, Voeckler, Irizar, Mate, Boasson Hagen, Erviti, Hansen, Trentin, Didier, Pantano, Perichon, Teklehaimanot)

 
Peter Kennaugh odustao, jedan manje pomocnik za Frooma.
 
Edited by KennyDalglish
Link to comment

Ovaj incident sa Froomeom i urinom je neviđeni skandal. Odakle pravo bilo kom navijaču da tako nešto uradi. U biciklizmu su navijači imaju vrlo blisku interakciju sa sportistima i često se dešavaju problemi, ali je ovo neverovatno. Sigurno neće se stavljati ograde tokom cele etape, ali zaista mora da se porazmisli o ovakvim stvarima.

 

Ako nekako mogu i da razumem provociranje vozača za koje se sumnja da su dopingovani, ali napad je dno dna. Bila je simpatična situacija pre par godina nakon suspenzije Contadora kada je na nekoj brdskoj etapi navijač okačio parče govedine na udicu i trčao ispred Contadora. (Contador je tvrdio da se nije dopingovao, već da je pojeo neku govedinu).

 

---

 

Ne znam što većinu ljudi čudi što Sagan lagano stiže do zelene. Mene je više čudilo što je bio prilično konkurentan na sprintevima. Znalo se da će on tražiti na ove četiri etape da pokupi puno bodova kako bi pred Alpe i Pariz ima dovoljnu zalihu. Očekujem i da na brdskim etapama bude u begu kako bi kupio bodove na sprintevima. Oni su sistem bodovanja primenili zbog Sagana kao što su ranije promenili sistem da bi raznovrsniji sprinteri uzimali zelenu. Sagan je neverovatan biciklista, što mu je i najveći teret. Morao bi da malo poradi na mentalnoj pripremi, jer mora da se navikne da na etapa sličnim ovih poslednjih par svi gledaju u njega. Štybar je dobio etapu na njegov konto, van Avermaet ga je pobedio na njegovom terenu. To su dve etape koje je morao da dobije.

Link to comment

Ovaj incident sa Froomeom i urinom je neviđeni skandal. Odakle pravo bilo kom navijaču da tako nešto uradi. U biciklizmu su navijači imaju vrlo blisku interakciju sa sportistima i često se dešavaju problemi, ali je ovo neverovatno. Sigurno neće se stavljati ograde tokom cele etape, ali zaista mora da se porazmisli o ovakvim stvarima.

 

Ako nekako mogu i da razumem provociranje vozača za koje se sumnja da su dopingovani, ali napad je dno dna. Bila je simpatična situacija pre par godina nakon suspenzije Contadora kada je na nekoj brdskoj etapi navijač okačio parče govedine na udicu i trčao ispred Contadora. (Contador je tvrdio da se nije dopingovao, već da je pojeo neku govedinu).

 

+1

Odvratno, nije mi jasno ko moze toliko djubre da bude da tako nesto uradi

Link to comment

Daleko od toga da je lako, ali sam očekivao. Sagan je vanserijski vozač. Ako ove godine pokupi zelenu, biće mu to četvrta za redom, a i ove godine se smatra mladim vozačom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...