Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

Zirbesa smo već zadržali. Kalinić i Mitrović sigurno ostaju. Veoma je bitno da ode Blažič i oslobodi neki 200k para. U tom slučaju se mogu dovesti tri solidna Amera (2 spolja i 1 unutra) i ostati relativno konkurentan u EL. Ako niša drugo, mislim da Radonnja ima kredita kad je izbor igrača u pitanju, tako da nemam strah da će tu biti nekih većih promašaja.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    554

  • б1lme3

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zirbesa smo već zadržali. Kalinić i Mitrović sigurno ostaju. Veoma je bitno da ode Blažič i oslobodi neki 200k para. U tom slučaju se mogu dovesti tri solidna Amera (2 spolja i 1 unutra) i ostati relativno konkurentan u EL. Ako niša drugo, mislim da Radonnja ima kredita kad je izbor igrača u pitanju, tako da nemam strah da će tu biti nekih većih promašaja.

 

Ide u tom smeru, što je dobro, ali... Ipak dok top timovi ne popune svoje rostere neću biti 100% siguran, to se pre svega odnosi na Kalinića. Par meseci se kroz razne intervjue provlačila priča kako će Zvezda morati da popunjava budžet prodajom igrača, ali te prodaje za sada nema ni u najavi (ne verujem u priče da ćemo dobiti neki deo od Marjanovićevog transfera u NBA/Efes), a dva kandidata za prodaju pred poslednju godinu ugovora su Zirbes i Mitrović. Uvek postoji opcija da se u slučaju finansijske krize neko od njih tapne. Takođe, očekujem da Zvezda proba da nagovori Mitrovića da produži ugovor na još godinu dana (kako narednog leta ne bi odšetao bez obeštećenja) i da Čović u slučaju neuspeha unovči Mitrovića.

 

Biće interesantno da li mogu da se oslobode Blažiča, a pogotovo uz neko sitno obeštećenje za koje se oni nadaju. Da mu je Miško agent ne bi bilo problema, ovako pošto je Rašković, nisam siguran.

Link to comment

Da, ali uspešnih igrača. Nisam siguran da sezonu Blažiča možemo definisati kao uspešnu, makar ne na ličnom planu.

Link to comment

Imao je Jaka pristojnu statistiku u EL i ove i prosle sezone, neka pokazu zainteresovanima to i tricu protiv Paoa i gotovo -_-

Link to comment

Ako Blažič stvarno ima 200k onda sumnjam da će otići. On se dečko očigledno loži na Zvezdu, a teško da će dobiti negde toliko, a kamoli više. Kakvo crno obeštećenje za njega, nema šanse. Jedino ako pristane da igra za 50k.

Link to comment

Hvala Djenki za sve, pre svega za sjajne nastupe protiv Partizana, uvek je bio go-to igrač u derbijima i retko kad je zairbao. Van toga i 3-4 solidne partije, ova sezona mu je u većem delu bila za zaborav, posebno u EL, i došlo je vreme da se proba sa nekom drugom, konstantnijom opcijom, a i njemu da proba izvući još neku kintu dok je još u opticaju.  Sve najbolje u karijeri, sjajan lik. 

Link to comment

Ode Dzenkins. Imao je i epskih utakmica i perioda kad je bio mrtav teret na parketu. Mislio sam da posle Nelsona necemo imati Amera koji ce navijacima ostati toliko u srcu ali je Djenka na svoj nacin uspeo da ostavi mozda jos bitniji trag u Zvezdi od Nelsona, kako igrom, ponasanjem van terena i odnosom prema klubu, tako i time sto je bio deo generacije koja je pokupila sve trofeje ove godine. Zao mi je sto ide ali, opet, super je sto ce debelo naplatiti sjajne partije iz drugog dela sezone. Lepo je videti vec drugog Zvezdinog stranca u dve godine kako odlazi iz kluba da bi potpisao veliki ugovor.

Link to comment

Naravno da je Đenkin amanet veći od Nelsonovog...

 

Ponosno se sećam svojih postova sa početka sezone kada sam ga branio dok se istovarao po njemu i kurta™ i murta™ po forumu. Uvek me  nervirala ta površnost u osudi pojedinaca bez želje ili sposobnosti da barem pokuša da se shvati šira slika jer faktora za uspehi neuspeh, dobre i loše igre je u svakom sportu milion, samim tim i u košarci.

 

Sve u svemu, ne pamtim kada sam bio ovako skenjan jer nam je neki igrač otišao, računam tu sve sportove. Mnogo gotivan lik u svakom smislu i lepo je kada karma nagradi one koji to zaslužuju ponašanjem i ličnošću, njemu se vratilo sjajnim partijama u završnici sezone i ovim verovatno dosta jačim ugovorom.

 

Srećno Đenka :Hail: 

Link to comment

Da, ali uspešnih igrača. Nisam siguran da sezonu Blažiča možemo definisati kao uspešnu, makar ne na ličnom planu.

 

Tesko je racunati na neko obestecenje kada je Blazic u pitanju, bice sasvim dovoljno ako nadju nekoga da preuzme njegov ugovor.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...