Jump to content
IGNORED

Kako bi trebao/mogao da izgleda idealan auto?


namenski

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    19

  • wall

    13

  • ToniAdams

    9

  • Time Crisis

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mora da je Namenski izbosne, idealno auto. :P

 

Pa ok, ali što onda ne i "kako bi trebalo/moglo". Ili je ona dvostruka ličnost, pa je počeo rečenicu kao Pera iz Novog Sada ali dok je stigao do kraja preuzeo ga Mile iz Banja Luke.

Link to comment

ma jeste, slazem se. al kapiram da ova mozda moze biti kvaltetnija.

Kakva je - nemam pojma, cuce se razni glasovi kako to vec sa autima ide  :)

Kvalitetnija po standardima moderne auto industrije i nas, modernih kupaca, svakako jeste.

Ali i pod 1, a to se vidi na prvi pogled: udobnija je i to je ziher bio osnovni cilj konstruktora.

Dakle, od terenstva na nivou prvobitne Nive, a i inace, nema nista ili ima znatno manje.

Jedan je zakon, kako se meni cini: terenstvo i udobnost ne idu zajedno i tu prestaje prica, jer terenstvo nije ono sa TV gde mocni dzipovi jure prskajuci blatom naokolo.

Ozbiljno terenstvo podrazumeva potrebu da se malo-malo izadje iz auta, zagleda, odmeri, a bogami i da se povremeno dohvati lopate ili pijuka.

E, sad, izaci u blato do kolena, gacati po njemu, zagledati ispod auta, mozda i prileci, pa se zatim takav vratiti u upicanjen enterijer jednog Rendz Rovera, meni nekako ne ide, bilo bi mi zao, a i tesko se pere  :D

Ima jos jedna zackoljica: nije bez nista i da pravo terenstvo zahteva/podrazumeva vozilo na kome ce se moci/morati da po nesto i poradi oko samog auta, sto kod modernih automobila postaje nemoguce jer su jednostavno presofisticirani, opravdano naravno.

Tako da smo, cenim, dobili jos jedno auto zgodno za po gradu, zgodno za po putu i zgodno za po neku takozvanu avanturu i savladjivanje po neke vanredne situacije kao sto je mecava koja takozvanog prosecnog vozaca zadesi jednom godisnje, ako i toliko.

I ni jedan od tih poslova nece da radi kako valja, jebiga.

Link to comment

Važno mi je da je udoban, ne samo po sedištima nego i po ogibljenju. Mnogo više volim auto koji će naše srpske grbe i valove prelaziti bez bolnih udaraca nego onaj koji će lakat krivinu proći sa 100 na sat. Koža na sedištima nikako ne dolazi u obzir, ali kvalitetan tapacirung prija. Treba da vuče lepo, da se ne guši sa klimom, ali ne mora da lepi za sedišta. Unutrašnji  prostor da bude velik, da se ne guramo. Gepek da bude pristojan, mada po meni to i ne mora, ali po mojoj ženi mora. Motor benzinski. Automatik može, a ne mora. Najbliži svemu ovome je ovaj:

 

citroen_xsara_picasso_vtx_10_06_06.jpg

 

S benzinskim motorom 1,6. Može i ovaj ispod, mada je tu motor slabiji, ali nije strašno:

 

540x324_living_lounge.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

ortakov cale kupio 3 godine staru bembaru, 320d sa tim novim eco motorom, 163 konja. dao mi da provozam par krugova.

jos od ranije sam skeptican prema 2.0d motoru koji bmw koristi (pricam o onom od pre 10 godina, 120KS) ali ovo je brutalno jebanje keve kako su sve skockali, strahovito elastican motor koji moze da se pegla i gazi kako ti dune, ne mozes da ga neteras da se zagusi. na prvi pogled nijanse u odnosu na mjet od 150KS ali je razlika u nijansama koje zivot znace, kako je u to uvezan menjac i prenosi i generalno feeling malog tenka u kome je sve u savrsenom skladu. vesanje, utegnutost, upravljivost, drzanje u krivinama.

 

i pritom je to neki mejnstrim njihove nize srednje klase. 330d verovatno nije za ljude. naravno, podrazumeva se da je besmisleno voziti ovako nesto u srbiji, posto se putevi polako vracaju u stanje od pre 20 godina.

Link to comment

to je nesto drugo. taj 320d je njihov entry level u toj klasi i nema nista od tih dzidza bidza u kabini tipa velikog ekrana, onog dzojstika izmedju sedista i drugih fora. zapravo mislim da je do ove serije to bilo jednostavno vozilo, potpuno uporedivo sa slicnim iz klase ovih narodskijih vozila. mada dugo nisam probao kao izgledaju slicni od VW, pezoa ili renoa, posto ionako svi pumpaju sada i navlace standard ka visim segmentima klase.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...