Jump to content
IGNORED

Kako bi trebao/mogao da izgleda idealan auto?


namenski

Recommended Posts

+1

I proizveli besmislenu modu.

 

 

Nisam siguran koliko su oni proizveli, pre bih rekao da su u pitanju kupci koji nemaju nikakve potrebe za off-road vozilom, a sviđa im se viša pozicija vožnje i monovolumenski dizajn. Šta su tražili to su(smo) i dobili. :)

Link to comment
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    19

  • wall

    13

  • ToniAdams

    9

  • Time Crisis

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Što je ozloglašena?

Meni se svidja a spadam u one koji automobile razlikuju uglavnom po boji i broju točkova.

Ma zezam se na racun obaveznog omalovazavanja iste u poredjenju sa novokomponovanim monstrumima, imam s njom sasvim OK iskustva tamogdetrebaigdejojjemesto.

Ali da je zahtevna - jeste bogami  :ph34r:

Modernim jezikom receno - nije dovoljno sofisticirana :)  .

Obaskka sto jeste nedopravljena.

Link to comment

Ma zezam se na racun obaveznog omalovazavanja iste u poredjenju sa novokomponovanim monstrumima, imam s njom sasvim OK iskustva tamogdetrebaigdejojjemesto.

Ali da je zahtevna - jeste bogami  :ph34r:

Modernim jezikom receno - nije dovoljno sofisticirana :)  .

Obaskka sto jeste nedopravljena.

 

Plan mi je da do kraja godine nabavim neki auto i Ladan Iva je na spisku, mada ne i na vrhu.

Računam da je overkill za mene - potrošnja, održavanje i tako to.

 

Doduše, odavno sam shvatio da je najbolji onaj automobil uz kojeg u paketu ide i vozač.  

Link to comment

pa ja sam cuo razne hvalospeve glede™ performansi l.nive po vukojebinama, ali takodje i da je izuzetno nekvalitetan auto, pa u jednom momentu postane prilicna rupa bez dna.

ako ne planiras bas voziti po romaniji, mozda bolje da uzmes nesto drugo u obzir.

Link to comment

lada niva je neopisivo djubre od auta. jedan jedini put i je bila od koristi - mećava, a ja na putu loznica - mali zvornik. sve ostalo je bila patnja.

Link to comment

pa ja sam cuo razne hvalospeve glede™ performansi l.nive po vukojebinama, ali takodje i da je izuzetno nekvalitetan auto, pa u jednom momentu postane prilicna rupa bez dna.

ako ne planiras bas voziti po romaniji, mozda bolje da uzmes nesto drugo u obzir.

nemam pojma da li postoji novi model nive ali one stare sa dva mjenjaca su bile odlicne bas po romaniji i jahoroni. sto zbog temperatura, sto zbog terena.

Link to comment

Posto nisam planinar kao vecina ovde, moze bilo kakav turbo benzinac do 1.6, maksimalno 1.8, a spolja moze da bude i moja Astra G, ne pravim pitanje. Samo neki benzinac da lepo vuce a malo trosi.

 

Recimo, Skoda Octavia 3 od 180 konja bi bila idealna :D

Edited by Zli Gli
Link to comment

Maserati Quattroporte I
 

 

 

Bar ima 4 vrata za razliku od one Alpine, Alfe i Mustanga, i komotniji je od onog R8. Stil, snaga, za grad i za put, dobra mehanika, nema elektironike da zeza, za registraciju ne pitam :D

 

 

maserati_quattroporte_1966_pictures_1.jpmaserati_quattroporte_1966_photos_1.jpg50115088e0.jpgqp-034a.jpg
 

 

Link to comment

lada niva je neopisivo djubre od auta. jedan jedini put i je bila od koristi - mećava, a ja na putu loznica - mali zvornik. sve ostalo je bila patnja.

To je to, jeste nekvalitetna, ali je jarac, dobro odmerena, dobro koncipirana, dobrih proporcija/dimenzija, sa blokadom diferencijala, nedopravljena i nekvalitetna.

Kad se pojavila, negde sredinom 70-ih cini mi se, zacudo i mimo sovjetske skole dizajna, bila je sasvim dobro izgledajuca, ako je to uopste vazno.

Inace, tvoja napomena o jedinom slucaju kad je bila od koristi otprilike pokazuje stvarnu ucestalost potrebe za autom takvih karakteristika: jednom godisnje, ako i toliko, covek dodje u situaciju da zazali sto nema auto koji moze da prodje svuda.

Doduse, toliko cesto zazali i zato sto nema na raspolaganju auto u koji moze da spakuje 5 kubika neke kabastoce, jebiga  :) .

Pa ti sad budi pametan.

 

Inace, sto se prohodnosti tice, one prave i beskompromisne, jedan je jedini, barem kad je ovaj deo sveta u pitanju:

UAZ469_zps22v341rl.jpg

 

I prethodnik:

UAZ69_zpso1lndl09.jpg

 

Vazi isto sto i za Nivu, samo jos gore: zavrsna obrada, varovi na kojima mozes da se ozbiljno poseces, rucna slavina za prebacivanje dotoka goriva iz jednog od 2 rezervoara, WC bravice pa jos niklovane na vratima, svasta nesto.

U Geozavodu, Homolje, Stara planina, UAZ-ovi su ladno drali kratke Defendere koji se tada jos nisu tako zvali u svakoj zamislivoj situaciji ukljucujuci i izivljavanja u slobodnom vremenu, ali su trazili solidno automehanicarsko znanje i spremnost da se ruke zamaste uz priznanje konstruktorima da su vodili racuna i o tome da su sklopovi dostupni i relativno jednostavni.

Geozavod je imao i nekoliko povucenih iz Iraka, slicne sam vidjao i po Alziru, neka sovjetska izvozna verzija, tropikalizovana, i po svemu sto sam mogao da primetim bili su kudikamo kvalitetnije i solidnije radjeni.

Ono, jebiga, ne kaze se dzabe da sirotinja 2 x placa, tvrdi se da od svih Land Rovera koji su poceli da se proizvode negde 1948. godine, vozi jos uvek nekih skoro 70%; UAZ jedva da moze da traje par godina, mislim na firme, dok se ljudi koje znam i koji su se usrecili Nivom pokusavaju da je se ratosiljaju posle isto toliko vremena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...