Jump to content
IGNORED

Kako bi trebao/mogao da izgleda idealan auto?


namenski

Recommended Posts

namenski, da si video kakvu je nesreću moj bivši kolega preživeo vozeći land cruisera, možda ne bi bio tako kritičan prema suv :)

rav4 je tipicni suv,lend kruzer je dokazani terenac koga svrstavaju u tu kategoriju.Kad smo vec kod tojote pade mi na pamet fj  :wub:

2012-sema-toyota-fj-s-cruiser.jpeg.jpg

Edited by Zavrzan
Link to comment
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    19

  • wall

    13

  • ToniAdams

    9

  • Time Crisis

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Navigacija mi poslednja stvar, ove na telefonima više nego dobro odrađuju posao ali nisam siguran za manuelni vs automatik... Nekako mi automatik ide u grupu bilo bi lepo. Dosta je jednostavnije upravaljati™ i drugim uređajima dok voziš.

I da farovi, što bolji, veći, jači...

Link to comment

Jeremy Clarkson je jednom rekao nešto kao (i ja se složih) Subaru Legacy Outback je generalno najbolji ("savršen") auto.

 

+1

 

I takav auto bi pokrio 90% potreba stanovnika planete.

Link to comment

rav4 je tipicni suv,lend kruzer je dokazani terenac koga svrstavaju u tu kategoriju.Kad smo vec kod tojote pade mi na pamet fj  :wub:

2012-sema-toyota-fj-s-cruiser.jpeg.jpg

Ovo me podsetilo: upotrebljiviji i terenskiji od onog novokomponovanog nazovi Hamera.

 

A i evolucija ove sorte je bila smesna da ne kazem besmislena, na primer poslednji ozbiljan terenac za obican svet, dakle mali, kratak, kompaktan, relativno jeftin:

Suzuki_Samurai.jpg

 

Pa Tojotin odgovor na njega, malo skockan, ali je to jos uvek to:

 

001_Toyota_RAV4.jpg

 

Da bi se, samo deceniju kasnije, zavrsilo sa monstrumom:

002_Toyota_RAV4.jpgPoraslim skoro za metar i ugojenim skoro 500 kila.

Link to comment

Ovo me podsetilo: upotrebljiviji i terenskiji od onog novokomponovanog nazovi Hamera.

 

A i evolucija ove sorte je bila smesna da ne kazem besmislena, na primer poslednji ozbiljan terenac za obican svet, dakle mali, kratak, kompaktan, relativno jeftin:

Suzuki_Samurai.jpg

 

Pa Tojotin odgovor na njega, malo skockan, ali je to jos uvek to:

 

001_Toyota_RAV4.jpg

 

Da bi se, samo deceniju kasnije, zavrsilo sa monstrumom:

002_Toyota_RAV4.jpgPoraslim skoro za metar i ugojenim skoro 500 kila.

Ali recimo ozbiljna mana ovog drugo je bočni vetar.

SUV visina traži i SUV međuosovinsko rastojanje.

Ko je s onim suziki-kad-porastem-biću-suv na autoputu preticao šleper zna na šta mislim :ph34r:

Link to comment

Ko je s onim suziki-kad-porastem-biću-suv na autoputu preticao šleper zna na šta mislim :ph34r:

А шта ћеш са сузуки-кад-порастем на аутопуту?  :D

Link to comment

А шта ћеш са сузуки-кад-порастем на аутопуту?  :D

 

Većina SUV nije videla poljski put. Zato su i narasli u krajnjoj liniji. :)

Link to comment

А шта ћеш са сузуки-кад-порастем на аутопуту?  :D

Pravo pitanje je šta će ti takav auto?

U njega teško da stane išta potrebno za neke outdoor aktivnosti(npr oprema za kampovanje, štapovi, puška, zec kapitalac).

Link to comment

Većina SUV nije videla poljski put. Zato su i narasli u krajnjoj liniji. :)

+1

I proizveli besmislenu modu.

 

Pravo pitanje je šta će ti takav auto?

U njega teško da stane išta potrebno za neke outdoor aktivnosti(npr oprema za kampovanje, štapovi, puška, zec kapitalac).

Ako je tako, trziste ima resenje  :P :

 

mercedes-benz-unimog.jpg

 

Zezanje na stranu, i uz uvazavanje primedbe da se radi o malim automobilima: imao sam na umu terenski auto za relativno male pare sto Samuraj svakako jeste.

Obaska sto nema terenskog auta, ozbiljnog, sa medjuosovinskim rastojanjem vecim od cca 2 metra, mozda malo jace: to je prosto fizicka cinjenica i sve izduzene izvedenice, od Land Rovera pa na dalje su sto se pravog kretanja po pravom terenu tice, ogranicene upravo tom cinjenicom.

To je, izmedju ostalog, i jedan od razloga sto ozloglasena Niva ima bolju prohodnost od sega mega takozvanih terenaca, a sto ono cudoviste od UAZ-a dere sve od reda.

Tehnika k'o tehnika: sve je kompromis ili 'ako ne platis na mostu, placas na cupriji': vise prostora, manje mogucnosti za lomatanje.

Ali da se ovo ne pretvori u raspravu o terencima, to je tema za sebe  :)

Link to comment

 

ozloglasena Niva

 

Što je ozloglašena?

Meni se svidja a spadam u one koji automobile razlikuju uglavnom po boji i broju točkova.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...