Jump to content
IGNORED

Covers


Gonzo

Recommended Posts

Poslednja verzija ‘A song for you’ se moze cuti na posthumnom albumu Amy Winehouse. Cinjenica da je ona izvodi potpuno ustondirana i u trip-hop maniru, pretvara je u neku vrstu oprostajnog pisma, apologetskog testamenta nekoga ko verovatno nema iluzija o onome sto ga ceka. Amy je jedna od najvecih soul pevacica svih vremena, i ona uzor za svoje izvodjenje nalazi u verziji koju je Donny Hathaway snimio na istoimenom albumu iz 1971.‘A song for you’ je pesma emotivne uskracenosti, i melanholije pokajanja; - remek delo Leona Rusella iz 1970. Nalazi se na njegovom prvom, i verovatno najboljem, albumu. Ipak, meni najdraza verzija ove pesme pripada Willie Nelsonu, i nalazi se na albumu ‘Shotgun Willie’ iz 1973. Za razliku od vecine ostalih autora koji istrazuju taj soulful vibe koji pesma ima, Nelson eksploatise njenu ispovednu stranu i pretvara je u maestralni country (rekao bih, sa pekinpoovskim outlaw prizvukom :)):http://www.youtube.com/watch?v=MiYRFwnaS6A P.S. Nisam nasao originalnu verziju na Youtube-u, tako da sam je sam uploadovao. WMG ce je verovatno skinuti cim nanjusi autorska prava.

Edited by Minimoog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...