Jump to content
IGNORED

Covers


Gonzo

Recommended Posts

 

 

 

 

Pošto znam da vi baš volite da istražujete raznorazne muzike, kad naiđete na nešto slično, slobodno podelite interesantne istočnoevropljane na nekom od topika. :)

 

 

A ovo sad je teški mejnstrim. Pesma kao pesma i nije baš nešto zanimljiva, nego je kao fora u tome da je malo ko znao da je u pitanju obrada, a ne original Natalie Imbrugliae. Neki ne preterano zanimljivi američki "alternativni" bend je u pitanju.

Edited by Malkmus
Link to comment
Allah-Las return with Covers #1, the first in a series of EPs exploring tunes near and new to the band. For the debut EP in the series, the band offers renditions of George Harrison’s “Fish On The Sand,” Kathy Heideman’s “The Earth Won’t Hold Me”, 90s LA cult band Further’s “JO Eleven”, and Television’s “Hard On Love,” an unreleased song from the band’s Marquee Moon recording sessions.

 

 

 

Link to comment

Pošto znam da vi baš volite da istražujete raznorazne muzike, kad naiđete na nešto slično, slobodno podelite interesantne istočnoevropljane na nekom od topika. :)

 

 

A ovo sad je teški mejnstrim. Pesma kao pesma i nije baš nešto zanimljiva, nego je kao fora u tome da je malo ko znao da je u pitanju obrada, a ne original Natalie Imbrugliae. Neki ne preterano zanimljivi američki "alternativni" bend je u pitanju.

Качио ја недавно

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=1976&page=129

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...