Jump to content
IGNORED

Premier League 15/16


189-

Recommended Posts

Па добро озваничиће циркус.

 

sta fali da se jedna tekma igra petkom? meni nedostaju i one utakmice ponedeljkom kojih nema kao ranije (citaj: devedesetih).

Link to comment
  • Replies 16.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1541

  • John Coltrane

    1224

  • ducca

    1012

  • MancMellow

    929

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako je. Neka Real uzima koga hoce Getafeima i Leveanteima, od nas je Ronaldo bio dovoljan

Beckham i RvN?

 

Utakmice petkom su sranje zbog radnog dana, barem je takav stav Goonersa iz Ingerlanda koje znam.

 

Arsenal ce izgleda produziti ugovor Arteti. Za napadaca nema realne price osim neke nebuloze oko Vargasa.

Link to comment

Da li ste™ bili zainteresovani za Ramosa i pre telenovele oko De Hee? Ako niste™, super vam za sad izgledaju ovi pregovori, jeste ovaj bio golman za sledecih deset godina, ali Ramos donosi kvalitet gde je preko potreban, a i dalje je u top10, mozda i top5, stopera na svetu.

Link to comment

Ne verujem da jesmo, tj. mislim da je klub sada narocito zapeo za njega, bas zato da bi pokazao da hoce nesto konkretno zauzvrat.

Ne bih uporedio ovu situaciju sa onima kada su Beckham i RVN odlazili. SAF je Beckhama polako poceo da otpisuje mnogo pre odlaska i nikada inace nije voleo njegovo medijsko eksponiranje. Sto se RVN-a tice, to je donekle slicno jer je ovaj trazio da ode godinu dana pre nego sto je stvarno otisao i SAF ga je ubedio da ce dovesti pojacanja, pa je ostao, ali je u zadnjoj sezoni bio u ocajnim odnosima i sa njim i sa saigracima, pa ga SAF nije ni ubacio ni za finale Liga kupa kad je ovaj ispizdeo ni za zadnje kolo kada je valjalo pobediti da ne idemo u kvalifikacije. Ali, eto, ni tada se nije popustilo odmah, vec je namerno postavljena klauzula za sledecu sezonu koju je Real posle platio i sto je vazno, znalo se da su Rooney i Ronaldo buducnost kluba i nije bilo problema odreci ga se. U svakom slucaju, mislim da klub posle svega nije zazalio ni za jednim ni za drugim, jedini pravi gubitak je bio odlazak Ronalda, a ni on nije otisao prve sezone kada je hteo. Te bih slucajeve pre uporedio sa Di Marijom - klub nije zapeo da ostane, drugi ponudili novac i to je to

Klub je pod SAF-om znao kada koga sme da pusti i da ne zali, a za koga da se bori. Tako se SAF borio i za Wazzu. DDG zeli da ode, a klub da ga pusti odmah i to bez Ramosa? Nikako

Edited by Giggsy
Link to comment

Kurčenje je OK ako imaš krila. Kod ove priče "igrač u zadnjoj godini ugovora hoće da ode" je, uz dozu general-poslije-bitke-momenta, možda bolje uraditi što je Arsenal uradio sa Van Persiejem nego uraditi ono što je Borussia uradila sa Lewandowskim. Arsenal jest prodao Unitedu titulu, ali je za taj novac doveo igrače koji su kvantitetom nadomjestili kvalitet i održali klub u Ligi prvaka. Borussia je ostala bez Lewandowskog, bez odštete za njega i uložila pare u nedovoljno dobre zamjene.

 

Ono što razdvaja United od Arsenala i Borussije jest finansijska moć. United može kupiti skoro svakog golmana i igrača na svijetu tako da drška noža nije u De Geinim rukama, a ni Ramos nije jedini vrhunski stoper na svijetu.

 

Realan problem Uniteda je to što trenutno liče na City u prvim godinama šeikovanja kad su igrače poput Yaye Tourea (u to vrijeme odličnog, ali ne i super-odličnog) morali preplaćivati da bi ih privukli pa da onda privuku Teveza i druge slične klase.

Link to comment

Bojim se da ce se opet izgubiti vreme na nerelne transfer mete, i onda ce kad pocne sezona doci neka alibi resenja i uskociti u tim bez priprema. Situacija sa Ddg mora da se resi sto pre i ako treba kupi novi golman ili prelomi i saopsti mu se da je osudjen na "ledja frizidera" jos godinu dana. Prioriteti su stoper plus Schneiderlin i to bi moralo da se resi do turneje u USA. Ali svi su izgledi da nece biti tako, sa Sotonom se natezu oko 4 miliona, a ovo oko Ramosa je cista paljevina i gubljenje vremena, ako dodje super ali realno je da od toga nema nista.

 

Inace Evertonu ponudjen Evans kao deo dila za Colemana :lol:

Link to comment
Ono što razdvaja United od Arsenala i Borussije jest finansijska moć. United može kupiti skoro svakog golmana i igrača na svijetu tako da drška noža nije u De Geinim rukama, a ni Ramos nije jedini vrhunski stoper na svijetu.

... ali je jedini vrhunski stoper kojeg imaju sansu da dovedu. Po meni je Ramos u top3 stopera na svetu, mozda i u top1 ;)

Ne bih voleo da ga dovedu, on bi ih vise ojacao nego CR7.

 

Nikada manje nije bilo vrhunskih stopera nego sto je danas. Pre 10 godina samo Italijani i Englezi su imali 7-8 stopera koji  su bili world-class, i znas da ako ih dovedes da ce ti znacajno unaprediti tim. Danas je takvih 4-5 u celom svetu, u vrh glave.

Link to comment

... ali je jedini vrhunski stoper kojeg imaju sansu da dovedu. Po meni je Ramos u top3 stopera na svetu, mozda i u top1 ;)

Ne bih voleo da ga dovedu, on bi ih vise ojacao nego CR7.

 

Nikada manje nije bilo vrhunskih stopera nego sto je danas. Pre 10 godina samo Italijani i Englezi su imali 7-8 stopera koji  su bili world-class, i znas da ako ih dovedes da ce ti znacajno unaprediti tim. Danas je takvih 4-5 u celom svetu, u vrh glave.

Pa sad, ili je tako kao sto ti kazes, ili su fudbaleri na ostalim pozicijama uznapredovali.

 

Ko ti je u tih 4-5? Thiago Silva, Ramos, Pique, Chielini, Zabaleta?

 

Ma pitanje je veliko kako bi se Ramos snasao u Engleskoj. Npr. Vidic je u Interu igrao boze me sacuvaj i sakloni ove sezone.

Link to comment

Bas malopre razmisljam o tome i nisam bio siguran ima li ih mnogo ili premalo :D Nekako su se vremenom promenila ocekivanja od njih, postalo je (jednako) vazno da budu dobri s loptom u nogama, a Barselona i Spanci su tu napravili revolucionarni model na koji su i ostali poceli da se ugledaju. Tandem Rio-Vidic je poslednji tako dominantan koji mi pada na pamet, iako su dosta blizu tog nivoa prosle dve sezone bili i Teri-Kejhil, odnosno Godin-Miranda, nekako zanimljivo da niko od njih nije neki sjajan tehnicar. Mislim da je posle Vidicevog pada u provaliju najbolji medju najboljima Tijago Silva, neverovatno koliko donosi na obe strane terena i cudno mi da neki od top5 evropskih klubova ne pokusava ozbiljno da ga dovede iako bi verovatno bio preskup, a nedovoljno seksi za povracaj kroz marketing. Ali i Ramos mu je blizu i ako imaju pristojnu alternativu za De Heu (Loris? iako nije bas svetska klasa), treba da guraju ovu trampu (+ mozda neki kes, ali njima to nije problem) till d win. Van Gal ce ipak ostati najslabija karika, mmnj.

Link to comment

Pa sad, ili je tako kao sto ti kazes, ili su fudbaleri na ostalim pozicijama uznapredovali.

 

Ko ti je u tih 4-5? Thiago Silva, Ramos, Pique, Chielini, Zabaleta?

 

Ma pitanje je veliko kako bi se Ramos snasao u Engleskoj. Npr. Vidic je u Interu igrao boze me sacuvaj i sakloni ove sezone.

Naravno da je pitanje da li ce igrati kao u Realu ili Spaniji, pogotovo kod ludog LVG-a, ali nije ti dobra paralela sa Vidicem. Vidic je otisao nakon povreda, vec fizicki unisten. Za Vidica se znalo da ce se raspasti cim ne bude imao fizicku dominaciju. Ferdinand je duze trajao jer vise igra na mozak, odlicno cita igru.

Ali ono sto je sigurno dobice lidera u poslednjoj liniji, a to im bas fali.

 

Sa onog spiska Zabaletu izbrisi(nije stoper), Pique cesto oscilira ali ajde i njega da uracanamo. I pored njih jos Kompany, i to da mu zaboravimo ovu sezonu.

Link to comment

Какав бре Рамос, Пике најбољи центархалфови. :lolol:

Словачки дрвосеча, потписује на тру године. Сломио је циције из Бостона.

Link to comment

sta fali da se jedna tekma igra petkom? meni nedostaju i one utakmice ponedeljkom kojih nema kao ranije (citaj: devedesetih).

Petak je svakako bolja opcija od ponedeljka (meni barem) ali bilo bi mi malkice previše da se svi ti dani koriste tj. da se ligaško kolo razvlači na četiri dana.

Link to comment

Сонг је виђен на утакмици са Андоранима, нетом кружи мутна фотка смешно обученог црнца коме се виде само леђа уз потпис "Сонг". Ко мисли да Сонг не може да се препозна, није никада видео шта он на себе навлачи када не мора да има дрес или тренерку.

 

Нови је дан, па су нови и играчи који се спомињу као потенцијална појачања Вест Хема. Први је Manuel Lanzini, двадесетдвогодишњи плејмејкер који је из Ривер Плате прешао у Уједињене арапске емирате. Њега траже на позајмицу са правом откупа пошто је Билић добро уочио да на средини терена има пет играча који могу да претрче Париз-Дакар и који могу на ферку да добију медведа, али да нема ниједног играча који уме да дрибла. У одбрани ћемо изгледа да дућнемо за Абденаура, Тунижанина из Монака, али ту је Александар Драговић, Аустријанац™ из руске лиге.

Link to comment

Nikada manje nije bilo vrhunskih stopera nego sto je danas. Pre 10 godina samo Italijani i Englezi su imali 7-8 stopera koji su bili world-class, i znas da ako ih dovedes da ce ti znacajno unaprediti tim. Danas je takvih 4-5 u celom svetu, u vrh glave.

Tacno je ovo sto kazes, ali mislim da je kljucni razlog u necem drugom. Recimo, sjecam se Neste u Laziju. Taj nije centar prelazio da mu zivot od toga ovisi. Stoperi su u prvom redu bili odbrambeni igraci, a sto je mozda jos bitnije, bekovi su bili vise ispomoc njima nego krilima. U danasnjem fudbalu bekovi daju sirinu napadu, zadnji vezni ne sluze za puko oduzimanje lopti (mozda je Coquelin posljednji od takve vrste) nego i za kreiranje neceg prema naprijed, za front-foot djelovanje i presijecanje suparnickih napada kako bi se odigrala kontra i polukontra (npr. Schneiderlin i Matic).

 

Prije nekih 10-ak godina je bilo nezamislivo da Bayernu neko da cetiri komada u Minhenu kao Real 2014. ili da igrac zabije 40 golova u sezoni kao sto su radili Ronaldo, Messi i zdravi Falcao. Brzina, potreba da odbrambeni igraci sudjeluju u napadu...sve je to istrijebilo postojanje vrhunskih stopera kakvi su nekad bili Stam, Nesta, Cannavaro, Samuel...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...