Jump to content
IGNORED

Crvena Zvezda - Cedevita, Finale ABA lige


radisa

  

54 members have voted

  1. 1. Osvaja

  2. 2. U koliko utakmica?



Recommended Posts

Meni je odlična selekcija najjači utisak. Kad se podvuče crta, nijedan igrač nije podbacio igrama, a ni ponašanjem. Izuzetno je važno što je klub konačno imao strpljenja za trenera i ekipu u celini, ali nam to strpljenje ne bi puno pomoglo da su napravljene greške u selekciji.

 

Agresivna odbrana na spoljnim pozicijama postaje zaštitni znak KKCZ i to mi je drugi najjači utisak.

 

Bobi i Kalina su postali ozbiljni mamojebci, Dangubić pokazao koliki je talenat, a Luka je najvažnije utakmice odigrao kapitenski i fali mu samo konstantnost da i on pređe u red mamojebaca. Četiri igrača za budućnost reprezentacije Srbije, malo li je.

 

Bravo Radonja.

 

Za mene je najveci utisak sezone ono predavanje Dzenkinsa kad je na pitanje o sportisti na kojeg se ugleda naveo nikog drugog do Nikolu Rebica i dao detaljno obrazlozenje zasto je naveo bas njega. To toliko govori o Dzenkinsu, Rebicu, o odnosima u timu, o shvatanju obaveza, unutrasnjoj hijerarhiji, o tome kako je Radonjic birao i birano poslozio. Bilo je gresaka, perioda lose forme, traljavo vodjenih i odigranih utakmica ali nekako kad vidis kako su se oni kao tim nosili sa tih 60 i kusur utakmica i svim onim izmedju shvatis da ovo nije moglo drugacije da se zavrsi.

 

Napisao sam nakon utakmice u Podgorici protiv Buducnosti da se od tog trenutka ne brinem za rezultate ove sezone. Ovaj tim je ocigledno po kvalitetu bio najbolji u ABA ligi, bilo je bitno samo da karakterom isprate kvalitet kad bude najvaznije. 

Link to comment
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    89

  • MiddleClass

    43

  • ljakse

    42

  • Timmi

    33

Kod Radonjića su svi igrači napredovali i to se "vidi iz aviona", MWill je formiran igrač, po malo čudan i treba mu da uđe u "zonu" da bi nekog pokidao, poredeći utakmice u Areni kada je nas odvalio, i protiv Partizana u Pioniru, kada je njih odvalio, čini mi se da njemu više odgovara kada ga navijači "isprovociraju".

 

Za asistencije je jednostavno Bog, hvata loptu u njenom "zenitu" tako da bekovi koji ga čuvaju nikada ne znaju da li će nastaviti sa vođenjem ili sledi asistencija, i tek su mu smanjili taj deo igre kada su počeli da ga udvajaju, i da igraju prljavije na njemu.

 

Svakako da bih bio presrećan da svi ovi momci budu u našem dresu i sledeće (kako mi je teško bilo ovo "sledeće" napisati) sezone, realno sreći mojoj nema kraja ako odu samo MWill i Bobi.

 

Što se tiče sinoćnje utakmice, ulazak je pokazao Dr Džekil - Mr Hajd transformaciju u manje od 24 časa, kao da su dve različite ekipe igrale sinoć i preksinoć, do duše i Zebra je pokazao koliko znači ovom timu i rotaciji. Danguba je pokazao svoj raskošan talenat, odraz, ali i napredak u odbrani.

Edited by simple red white
Link to comment

Za mene je najveci utisak sezone ono predavanje Dzenkinsa kad je na pitanje o sportisti na kojeg se ugleda naveo nikog drugog do Nikolu Rebica i dao detaljno obrazlozenje zasto je naveo bas njega. To toliko govori o Dzenkinsu, Rebicu, o odnosima u timu, o shvatanju obaveza, unutrasnjoj hijerarhiji, o tome kako je Radonjic birao i birano poslozio. Bilo je gresaka, perioda lose forme, traljavo vodjenih i odigranih utakmica ali nekako kad vidis kako su se oni kao tim nosili sa tih 60 i kusur utakmica i svim onim izmedju shvatis da ovo nije moglo drugacije da se zavrsi.

 

Napisao sam nakon utakmice u Podgorici protiv Buducnosti da se od tog trenutka ne brinem za rezultate ove sezone. Ovaj tim je ocigledno po kvalitetu bio najbolji u ABA ligi, bilo je bitno samo da karakterom isprate kvalitet kad bude najvaznije. 

 

     Rekao bih da to govori, pre svega, o Djenki. Nije bilo sličnog primera ni u ovom timu Zvezde a ni u drugim timovima (da ja znam). Čovek se za 2 godine ponašao apsolutno savršeno, nije napravio ni naznaku nekog ekscesa. Pri tom je ukupan igrački utisak više nego povoljan, a u par navrata nas je ostavljao bez daha, bukvalno. Meni dovoljno za blanko ugovor na kome će sam da upiše cifru i dužinu trajanja. 

 

    Generalno bih ovu ekipu menjao što je moguće manje (dobro, jasno je da to nije neka mudrost). Pustio bih Bobija, jer je to neminovnost, i Lazu i to iz čiste zahvalnosti, da uzme neku solidnu kintu, a verujem da to u osrednjim nemačkim/turskim/ruskim timovima može da uradi. Čovek je često ismejavan, pre svega, zbog onog debilnog transparenta a slučajno mi je poznata situacija kada je potpisivao ugovor za novonastali klub CZBG, da je uzeo olovku i pitao gde da potpiše. Na pitanje zar neće da pročita ugovor, odgovorio "Ne, zašto?". I potpisao se. 

 

   Jaka Blažič. Ljudi kratko pamte, a Jaka je očigledan primer. Druga stvar, imam utisak da je Radonja jedino kod njega pogrešio, jer ga je sputavao. Kolko god su nas njegove adrenalinske eksplozije katkad koštale, 3x više su nam koristi donele. Kad je počeo da diže ručnu u kontrama i polukontrama, tad se i ukanalio. Nikako ne bih voleo da taj momak ode iz Zvezde kao da smo to jedva dočekali.

Link to comment

Došao iz Zagreba.Bilo je mnogo lepo biti ovih 48 sati sa Zvezdom na mestu gde nam je pre tridesetak godina izmakla titula koja je mogla da promeni klub, a možda zapravo i jeste, ali dobro, to je istorija.

 

Ponosan sam na to koliko dobru ekipu i trenera imamo, koliko su dobri na terenu i van njega, koliko su veliki sportisti i lepo vaspitani momci. Takodje sam ponosan na navijače koji su tamo bili. Prvo veče oko 200, drugo oko 80 ljudi. Nijedna glupost, nijedna ružna reč prema domaćinu, što je proizvelo apsolutne simpatije svih u hali. Svi zajedno su zaslužili ovu titulu, posle dugih 17 godina.

 

Najviše zasluga ide Dejan Radonjiću, koji je  skupio ove momke, verovao u njih, radio kao konj i rastao zajedno kao trener sa njima, učeći na greškama, svojim i tudjim. Svašta je doživeo i trpeo od primitivaca u rukovodstvu i ponekih navijača i veliko je pitanje da li će ostati i nastaviti sve to da trpi, videćemo. A ostao je do kraja gospodin.

Link to comment

Svašta je doživeo i trpeo od primitivaca u rukovodstvu i ponekih navijača i veliko je pitanje da li će ostati i nastaviti sve to da trpi, videćemo. 

 

Uh... Ovo me je sad sledilo.

Link to comment

Pa zvaće ga neki Španci posle svega što im je radio, to je logično. Osta je da vidimo ko je koliko lojalan. Čovara mu je dao uslove koje nisu imali ostali njegovi poslušnici. Ali je i dobio dosta

Link to comment

Dzenkinsova odbrana je postala brutalno dobra, kad pogledas ovu i proslu sezonu, nebo i zemlja. Vise bih voleo da ostane on nego MWill.

 

+1

Link to comment

Pa zvaće ga neki Španci posle svega što im je radio, to je logično. Osta je da vidimo ko je koliko lojalan. Čovara mu je dao uslove koje nisu imali ostali njegovi poslušnici. Ali je i dobio dosta

 

Ono što je Harper pisao bi bio idealan scenario.

 

Da mu se daju odrešene ruke i oko fmpa ali naravno, to bi značilo rešavanje statusa zvezde i fmpa u sklopu nje. 

Link to comment

Ja i dalje stojim iza onoga što smo pričali o Radonjiću u toku sezone, pa na momente i u ovim serijama. Pre svega, raspodela minuta je stvarno bila užasna na trenutke u meri u koju mi je teško da poverujem, najočigledniji primer je Blažić Đenka raspodela minuta koju kada je regulisao kako valja vratilo mu se stostruko. 

Ali nebitno sada to, niti želim da se vraćam, poenta je da je Radonjara retka carčina, pravi šmeker i gospodin čoek na klupi i van nje. I ako ode, ostaće upamćen kao ljudina.

Link to comment

 

... poenta je da je Radonjara retka carčina, pravi šmeker i gospodin čoek na klupi i van nje. I ako ode, ostaće upamćen kao ljudina.

 

,,gde da potpišem...?,,

Link to comment

Titula je transparentno zaslužena, ali jednako vredan rezultat je energija kojom Zvezda diše u ovom delu sezone.

Jedinstvo tima i ponašanje za primer svih igrača i stručnog štaba, posebno u teškim trenucima,

predstavljaju nasleđe koje svaki novi igrač ili trener u narednoj sezoni dobijaju na poklon.

 

Bobi, da nam je živ i zdrav, nek prži po Evropi jer je krvavo zaradio pravo na poštovanje, slavu i preterane novce.

Link to comment

Isto i ja pitao. Da se jebe malo i SK, utakmica za titulu bude reprizirana samo jednom i to sutradan u 9 ujutru. Kurtu i murtu vrte u reprizama po ceo dan i noc ali ova 4. utakmica je dovoljno da ide samo jednom. 

Link to comment

Isto i ja pitao. Da se jebe malo i SK, utakmica za titulu bude reprizirana samo jednom i to sutradan u 9 ujutru. Kurtu i murtu vrte u reprizama po ceo dan i noc ali ova 4. utakmica je dovoljno da ide samo jednom. 

 

Dva puta. isla je i u 1:45 iste noci. To jest, jutra.

Link to comment

+1

 

Individualni i timski napredak pre svega. Nikako izostaviti Dženkinsa iz pobrojanih (znam nije reprezentativac, ali je debelo napredovao). Drugo, za Vilijamsa... Koliko god je fantastika da takav igrač uopšte igra u Zvezdi, to što ga je Radonja uzeo i zasigurno trpeo jer se ovaj ne uklapa u njegovu filozofiju igre, govori o tome da Radonjić nije tako uniformisana štreberčina kako se često stiče utisak.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Istina je da Radonja preferira radnike i rudare, ali isto tako je svestan da je timu potreban i jedan fantazista™, mozak, koji bi radnike i rudare povezao u smislenu celinu. Prosle sezone takvog je nasao u Silbu, ove u Vilijamsu. Da se nije desila krava muzara proslog januara, verujem da bi trofej ABA lige jos lane krasio nase vitrine. Za ove dve godine, "slucaj Silb" je ono sto najvise zameram Radonji, tj. odnos prema toj situaciji, kada je pristao da laze da ovoga tera zbog loseg ucinka. Tada je tim obogaljen, i to je bio pocetak kraja. Srecom, ove godine takav scenario je izbegnut, da li zbog toga sto su se dozvali pameti, ili je prosto top 16 taj faktor koji pomogao da se finansije zatvore i ne bude krava muzara (da nismo prosli u top 16, vrlo je moguce da bi recimo Djenka gadno visio sto se tice ostanka u klubu, a on se u ovoj plej of seriji ispostavio kao nas kljucni igrac).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...