Jump to content
IGNORED

Legalizacija prostitucije, pro et contra


Dagmar

Recommended Posts

Idealan, sa kog aspekta? Prostitucija i dalje postoji, na individualnom nivou, samo ju je jako tesko procesuirati.

 

Pricao sam o dva odvojena dogadjaja. Kriminalizacija prostitucije u Kanadi, i emisija o novom obliku prostitucije sa fokusom na Ameriku.

 

Pa šta ako postoji ako ne bi podrazumevala industriju preprodaje sirotinje. Meni prostitucija ne bi bila problem da se mahom ne radi o trgovini ljudima, što je sad slučaj. Ako bi se prostitucija svela na neke klinke koje se pale na to da budu prostitutke za probraniju klijentelu, pa široko im polje što se mene tiče.

 

 

"veliku sumu novca" sam pomenuo onako bezveze, cisto da kazem da je dovoljna da ne mora da trazi druge klijente. tj. dizvines, ja ne vidim razliku izmedju toga i braka iz racuna.

 

off - Ovo me podseti na skorašnju raspravu o razlici između lažnog i braka iz računa.

Link to comment
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    32

  • Tribun_Populi

    22

  • Dagmar

    16

  • Krošek

    16

man'te se pricu o braku - "Brak je zakonom uređena zajednica života žene i muškarca."

 

dakle, zajednica zivota. bez ostvarivanja ovoga brak je nistav, nije to puka forma. tako bi brak sa sponzorusom u nasem pravu lako mogao biti fiktivni i u te svrhe postoji tuzba za ponistenje (nistavog) braka, sto nije razvod

 

glavni momenat tu bi se mogao videti u tome da li se supruznici ekonomski ponasaju kao da koriste zajednicku imovinu ili jedan supruznik drugom nesto placa (tipa seks, ili "rentu")

i da li jedno drugome zadovoljavaju emocionalne potrebe; npr u sponzorisanju tesko da su sponzorusi zadovoljene emocionalne potrebe, moze ona biti srecna zbog para koje dobija, ali to nije taj nacin na koji se misli u nasem pravu

 

tako da, da - postoji monogamna prostitucija, nije potrebno vise musterija za to, dovoljno je da se "odaje prostituciji". znaci nesvrseni glagol, odnosno da se vise puta neko odao prostituciji, sto moze biti i sa jednom osobom.

 

edit: zapravo nije bitno sto je odavati nesvrseni glagol, dovoljno je samo jednom. nesto sam ja pomesao.

Edited by Krošek
Link to comment

man'te se pricu o braku - "Brak je zakonom uređena zajednica života žene i muškarca."

 

dakle, zajednica zivota. bez ostvarivanja ovoga brak je nistav, nije to puka forma. tako bi brak sa sponzorusom u nasem pravu lako mogao biti fiktivni i u te svrhe postoji tuzba za ponistenje (nistavog) braka, sto nije razvod

 

glavni momenat tu bi se mogao videti u tome da li se supruznici ekonomski ponasaju kao da koriste zajednicku imovinu ili jedan supruznik drugom nesto placa (tipa seks, ili "rentu")

i da li jedno drugome zadovoljavaju emocionalne potrebe; npr u sponzorisanju tesko da su sponzorusi zadovoljene emocionalne potrebe, moze ona biti srecna zbog para koje dobija, ali to nije taj nacin na koji se misli u nasem pravu

 

tako da, da - postoji monogamna prostitucija, nije potrebno vise musterija za to, dovoljno je da se "odaje prostituciji". znaci nesvrseni glagol, odnosno da se vise puta neko odao prostituciji, sto moze biti i sa jednom osobom.

 

pa da, ali to je zastarela definicija braka, ograničena samo na pojedine države ^_^

 

univerzalna definicija braka:

 

Brak je zakonom uređena zajednica života dve ili više osoba istog ili različitog pola. (ako hoćemo da pokrijemo poligamiju i LGBT populaciju definicijom) :nobles:

 

Kako je krenulo sa predbračnim ugovorima, surogat ovim ili onim, tendencije su izgleda takve da se sve više ide na zakonsku formu i ugovorni odnos dve strane nego na emotivne i porodične obaveze. Potomstvo, zajednički život i emocije su u drugom planu a institucionalizovana ugovorna zajednica sa jasno definisanim finansijskim odnosima izbija u prvi plan, možda se čak i ograniči vremenski, kao u nekom poslovnom ugovoru...vrli novi svet

Edited by slow
Link to comment

 da li je iko probao da svojoj devojci/zeni, u danima kada joj nije do seksa jer je "boli glava" ponudi "veliku kolicinu novca" da joj naprasno prestane glavobolja? Niste? Mozda je vreme da tu teoriju isprobate u praksi? Samo stavite prvo kacigu na glavu, da ne dobijete potres mozga kad vas zvizne vaza/pepeljara/tiganj u glavu.

 

optimisto  :dry:

Link to comment

man'te se pricu o braku - "Brak je zakonom uređena zajednica života žene i muškarca."

 

dakle, zajednica zivota. bez ostvarivanja ovoga brak je nistav, nije to puka forma. tako bi brak sa sponzorusom u nasem pravu lako mogao biti fiktivni i u te svrhe postoji tuzba za ponistenje (nistavog) braka, sto nije razvod

 

glavni momenat tu bi se mogao videti u tome da li se supruznici ekonomski ponasaju kao da koriste zajednicku imovinu ili jedan supruznik drugom nesto placa (tipa seks, ili "rentu")

i da li jedno drugome zadovoljavaju emocionalne potrebe; npr u sponzorisanju tesko da su sponzorusi zadovoljene emocionalne potrebe, moze ona biti srecna zbog para koje dobija, ali to nije taj nacin na koji se misli u nasem pravu

 

Da, odatle je praktično i počelo, odnosno gde je linija i da li onda treba i sponzoruše goniti zbog prostitucije?

Link to comment

Da, odatle je praktično i počelo, 

misliš ono, traži barni ali vilma zateže, kaže, 'oću samo pod uslovom da mi izradiš ogrlicu od slonovače 

 

a onda se barni verovatno dosetio da bi za istu ogrlicu možda mogao da dobije i malo više, ali na nekom drugom mestu

 

i tako ...

Link to comment

misliš ono, traži barni ali vilma zateže, kaže, 'oću samo pod uslovom da mi izradiš ogrlicu od slonovače 

 

a onda se barni verovatno dosetio da bi za istu ogrlicu možda mogao da dobije i malo više, ali na nekom drugom mestu

 

i tako ...

 

Ne to, već da je npr. "skandinavskim modelom" uglavnom postignuto da prostitucija bude sklonjena sa ulice, ali i dalje verovatno dobro razvijena preko interneta i po stanovima i da li je to dovoljan efekat? I ako treba dalje goniti one u "četiri zida", da li onda i ovi sponzori tu spadaju itd. :)

Link to comment

Da, odatle je praktično i počelo, odnosno gde je linija i da li onda treba i sponzoruše goniti zbog prostitucije?

 

pitanje represije je kriminalisticko-takticko pitanje a ne pitanje zakona

ono sto je zabranjeno je zabranjeno, a sad kako ce se ponasati organi je pitanje koji se cilj zeli postici za sta je zakon samo okvir koji to omogucava ali zakon ne zapoveda IDI TAMO I TAMO I UHAPSI KLETU SPONZORUSU

 

znaci "da li treba?" - ne naravno. to je nebuloza...kome smetaju sponzoruse?

vladavina zakona nije nebulozna blind dogma nego jedan smislen, svrhovit kolektivni *napor* celog drustva to keep things going smoothly

 

u tom smislu se prostitutke i nalaze u zakonu o javnom redu i miru - zato sto se to uglavnom asocira sa remecenjem javnog reda i morala na javnim mestima, njihovom pojavom, ponasanjem itd

 

ali da li ih se moze goniti? pa mislim da moze...u teoriji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...