Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Opet sam se druzio sa savinom zato sto su mi slucajno bacili semenke od proslog puta a ja sve ostale stavio u zamrzivac. Skoro sam siguran da mi je ove sezone isklijalo seme habanera iz zamrzivaca al nisam hteo da rizikujem pa sam uzeo jos. Naravno da opet nisam odoleo da olizem prste :) Zvekne ljutina u startu i onda prvih 5 minuta samo raste. Ko kod onog gore na klipu. Samo sam se ovaj put trudio da mi se ne natope prsti ko onomad pa je cela prica bila neuporedivo manje bolna :) I jos jedan grejt sakses je to sto (bar za sada) nisam pipnuo nista nezgodno tim prstima.

 

edit:

http://www.shockinglydelicious.com/tame-the-fire-red-savina-chile-peppers/

 

Hand-on-fire-001-300x400.jpg

 

Posle proslog puta jedno 48 sati su me pekle ruke. Ne osecam nista i onda samo odjednom pocnu da peku. Opet me je mrzelo da se mlatim sa rukavicama al mi je sad neuporedivo manje ulja zavrsilo na rukama jer sam naucio sa cim imam posla. Za sad ne peku ruke...`

 

edit 2:

nisam pipnuo nista nezgodno tim prstima

 

Pece me levi kapak. Izgleda da sam ga nesvesno dotakao   :isuse:

Edited by katamaran
Link to comment

Ja nemam takva iskustva a nasekao sam se ove godine na stotine fatalija,dugli skorpija etc :naughty: Hoce da pece malo na mestima gde je ostecena koza(zanoktica),Naravno oprez nije na odmet i cak i posle pranja ruku sapunom prsti hoce da budi ljuti.

Link to comment

Nemaju svi isti nivo osetljivosti koze. Moja majka recimo ne sme ni sa ovim nasim da se igra a ja sa habanerom nikad nisam imao znacajnijih problema. Moguce jednom da me je peklo oko neke zanoktice

 

Al ovo zlo.. I to ne boli sve vreme nego odjednom pocne. Vozim bajk na Adi dva dana posle i odjednom osetim kako su mi vrele ruke :) Inace je otprilike duplo jaca od habanera i 3-4 puta slabija od skorpije. Definitivno najljuca sa kojom sam do sada imao posla.

 

Ovaj put sam pazljivo sekao pa mi je jako malo ulja zavrsilo na rukama i samo su me boleli kapci par sati zato sto sam u nekom trenutku dotakao. Kad sam prosli put vadio semenke ruke su mi bile bukvalno natopljene uljem iz 3-4 papricice zato sto su pocele da se kvare pa sam iz onako gnjecavih vadio seme.

 

cak i posle pranja ruku sapunom prsti hoce da budi ljuti.

 

Kad se natopi koza mozes do sutra da peres :)

Edited by katamaran
Link to comment

Zlu ne trebalo mozda probam nekad to sa mlekom. U svakom slucaju nije to bio neki dramaticno jak bol. Samo su sake vrlo tople.

 

Sad sam bas pazio da nista ne pipam i opet sam uspeo oba kapka mahinalno da dotaknem. Peckalo nekih dva sata al samo kapci. Oci srecom nista.

 

edit: inace imam iskustva sa pipanjem neceg nezgodnog habanero rukama Ne bih u detalje al cu reci da sam tad napravio ogromnu gresku i probao da isperem vodom. Samo je pocelo da boli neuporedivo vise.

Edited by katamaran
Link to comment

Pokusao da posadim u selu cherry paradajz i nije mi uspeo (napalo ga nesto,a nije prskan) i pored redovnog zalivanja.Zato u dvoristu gde je slucajno prosuto nesto semena porastao 2 metra sa dosta plodova,verovatno jer na tom mestu pas obicno djubri™  :lol:

Edited by Zavrzan
Link to comment

Zao mi sto nisam slikao ceri paradajz koji raste iz trafo stanice na sred ulice. Ogroman i prepun plodova.

 

Ubrao sam par da probam da ostavim seme.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...