Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Kasnis 

 

Meni izgleda jedna vec isklijala  :s_d:  Samo 3 dana od sadjenja  :o

 

Visoko i duguljasto pa sam prvo pomislio da je nesto bezveze iz zemlje koju sam koristio al ima ljubicastih tonova kao i vrsta koju sam tu posadio. Ostale naravno nista za sada.

 

Ovo cudo ne izgleda uobicajeno. Tanko stablo od nekih 3 cm i na vrhu milimetarski listici. I dalje nisam ubedjen da je to papricica al izgleda da jeste.

 

edit: definitivno je papricica. Da je nesto bezveze ne bi imalo ljubicaste listice ko papricica koja je posadjena u tu casu. Cuvena ljubicasta pijacarka koju godinama bezuspesno reklamiram na forumu. Jedna od najdekorativnijih biljaka sto imam.

 

WP_20160218_19_04_31_Pro.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

Trava sa sve ljubicastim tonovima i to bas u casi gde je sadjena ljubicasta paprika? Nesto slicno black royalu

 

Pogledaj listic kako je ljubicast.

 

U svim ostalim casama nema nikakvog rasta za sada. 

Edited by katamaran
Link to comment

Mnogo bi mi bila velika slucajnost da se ljubicasti korov bas zapati u saksiji sa semenom ljubicaste papricice. Ukupno sam sadio u dvadesetak casica i ovo je jedino sto je izraslo do sad.

 

Velicina listova je smesno mala u odnosu na stabiljku al sam vec vidjao takve klijance kad rano posadim. Onda hoce da dzikljaju u visinu u potrazi za svetlom.

 

edit: zemlja je friska iz cvecare.

Edited by katamaran
Link to comment

Slikaj ponovo za par dana, pa da vidimo.Ja sumnjam da je paprika jer sam takve travke vec video u saksijama, izdzikljaju brzo i pre semena koje si posejao.Ja zaista nisam video da paprika nikne za 3 dana i naraste nekoliko cm za dan

Edited by Haralampije
Link to comment

Praticemo :)

 

Meni uvek brzo isklijaju (valjda zbog famoznog caja) al i meni 3 dana deluje nenormalno brzo.

 

Vizuelno apsolutno izgleda ko papricica sa onim latinicnim "v" na vrhu.

 

Moguce da sam ovo seme skinuo direkt sa nekog sasusenog ploda na samoj biljci pa ga stavio u caj. Mozda je zato tako ekspresno izasla. Prvo sam posadio par takvih semenki pa sam posle nasao da sam ipak ostavio njeno seme.

Link to comment

pa znam, ali bre rotkva :o

 

shta cu shnjom, otkud znam shta zeli rotkva? :lolol:

 

mislim, kao pitanje. posadicu pa shta bude <_<

rastresitu i ne mnogo bogatu zemlju, ali bi valjalo da sadis u zemlju, ne u saksiju. iskopaj rupu i naspi mesavinu peska, bastenske i humusa. sledeci put sadi krajem leta, posto voli niske do umerene temperature 

 

 

da nema neko organski lajm?

Edited by Ankaa
Link to comment

hmmm imam ideju. :D njoj treba duboka zemlja, onda uzmi balone od vode i iseci im dna, pa napravi kulu od toga i posadi :D mozes i da nadjes neko bure, kanta je mnogo mala 

 

vidis koliko ce da bude :D 

 

daikon.jpg

Edited by Ankaa
Link to comment

pa kako bre u zemlju, nemam ja zemlju :lolol:

 

mislim! i djejmi po nekad vadi krompire iz neke kante, mozda i meni podje za rukom :)

uspravis jednu ovakvu (16x100 cm kosta oko 300 din) izbusis sitne rupice po njoj,naspes zemlju i posadis tvoju rotkvu :)

kg-cevu-ulicna-kanalizacija-main1.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...