Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

siguran, ja ne kupujem seme od smutljivaca  -_- kakav crni serano, ovo je giant J.

ako naraste kao ova budjava banana biti cu vrlo sretan

gallery_3762_84_411837.jpg

Link to comment

Pošto nemam uslove za sadnju i uzgajanje, jel ima nekih proizvođača tih ljutih džavola da prodaju redovno?

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Imam coveka  na Bajloniju sto je prosle godine prodavao plodove savine (crveni dosta jaci habanero) i bugarske sargarepe.Vidjao sam po kupindu da ljudi prodaju preradjene i nepreradjene plodove al je jos rano za ovogodisnji rod.

 

Zika sigurno prodaje i plodove.

Edited by katamaran
Link to comment

Procvetao prvi cvet na pimenti

 

pimenta.jpg

 

ocekivao sam da ce biti veci. I obicna jolokia ima sitan cvet?

Edited by katamaran
Link to comment

Bio danas u basti posle dve nedelje. Dosta stvari raste lepo (ukljucujuci i korov), ali paprika je u totalnom kanalu. Mislim da je jalapeno preminuo, nije mrdnuo vec mesec dana, sad su vec duplo manji od jedne biljke koju sam ostavio na balkonu. Fatali se bolje drzi, ali ne tako dobro kao jos jedan kod kuce. Jebiga. Paradajz zato briljira, kukuruz, bundeva i posebno tikvice, i jos par stvari. Prezivela su i dva krastavca -- puzevi mozda mogu preko noza, ali ljuske od jajeta ne vole :).

 

Uglavnom, nece biti bog zna kakva berba, ali verovatno ne moze bolje ako nisi tamo svakih par dana. Vreme je bilo dosta surovo ove godine.

Link to comment

Bilo je kise u prethodne dve nedelje, a i bilo je drugih ljudi koji su zalivali. Nevezano za to, stoje u mestu prakticno vec mesec dana. Verovatno je do mesta na kojem su zasadjene. Zemlja je dosta tvrda na nekim mestima, a to sto je mart-maj pala kilava kisa tri puta nije pomoglo. Danas sam malo vadio korov i to je na momente bilo kao da klesem kamen (a do pre nedelju dana je bilo kise). Sta da radis.

Link to comment

Sta radis za zalivanje? Ja bih probao one fore sa flasama ako ih vec retko obilazis

 

Ja sam pre par godina video kod prijateljice među cvećem staklene kugle sa dugačkim špicom koji je bušan na kraju i pitao šta ti je ovo?

Ona kaže: Pa to kad idem na put napunim kuglu sa vodom zabodem i ostavim i taman to je dovoljno vode...

Link to comment

Ima gomila tih slow release forica. Nisam eksperimentisao jer uvek ima ko da zalije a mozda bi trebalo zbog ove price da ovako lakse dodje do korena.

Link to comment

Regularni serano (prezivela biljka od prosle sezone)

 

regserano.jpg

 

Mutirani. Obicni ima beli cvet a ovaj je imao i ljubicastog pa sam jos kod cveta provalio da je mutirao

 

 

mutserano.jpg

 

Izasla regularno zelena al je jako brzo potamnela. Zivo me zanima kakva ce biti kad sazri.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...