Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

i tako smo saznali da se baš tog dana održava generalna proba njihovog svetsk poznatog festivala virgen de la candelaria;

pa su tako centralne ulice ovog štrokavog grada sada postale zabranjene za saobraćaj, a lokalci i svi ostali predstanici naroda i narodnosti perua su krenuli u svoje marševe, od deset ujutru do deset uveče;

i sve u krug 12 sati njihovi ansambli paradiraju tj uvežbavaju performans za festival koji se održava u prve dve nedelje februara;

ansambl je ovde njihov duvački orkestar, plus indijanci njihovi koji duvaju u one karakteristične frule, a tu su i žene koje obučene u nošnje igraju, ima svega;

postalo mi je i zanimljivo, bilo je i smešnih momenata

 

DSC_4978.JPG

 

DSC_4982-ANIMATION.gif

  eto ga

Link to comment

uveče je već počela i malo ozbiljnija kiša da pada, no to nije omelo kečua-aimara ansamble da paradiraju o ulicama puna, samo su se malo razredili, a kako je kiša stala ovi su odmah popunili redove;

meni se prijelo nešto slatko pa sam oko osam uveče otišao do njihovog centra grada, sve u krgu od 200 metara;

recimo, ta jedna centralna ulica, koja služi kao pešačka zona, iznenađujuće dobro izgleda, popločana kao u dalmaciji

 

kalelarga moja radosti, tu san proveo najljepše dane moje mladosti

 

hvala bogu, sve je bilo zakrčeno igračkim ansamblima, ali i ja sam nekeko u gužvi našao italijansko restoranče, kakva promena u odnosu na okolinu

Link to comment

odlični su im bili lemon pie i čokoladna torta, to sam već objavio na licu mesta na temi new now eating

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

sledeći dan se ide u boliviju, bus linijom od puna do copacabane, karta vam je 15$ u jednom smeru, sporo se vozi, plus čekanje na granici sve zajedno izađe na četiri sata;

a sama udaljenost je 150km;

Link to comment

slike sa granice možete videti na mobitelskoj fotografiji;

moja destinacija je bilo ostrvo isla del sol, uzima se brodić u copacabani, 40 bolivijanosa povratna karta i za sat i po ste na isli:

 

DSC_5031-PANO.jpg

 

prva panorama, courtesy of google+, ima neke vajde od lenglija iz virdžinije

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

da nije bio vetra bilo bi mnogo prijatnije, sunce greje ali ga vetar poništava, potrebna vam je treking jakna softshell najbolje je rešenje;

sama copacabana nije interesantna, služi samo da turisti siđu sa busa iz puna i presednu na onaj za la paz, ili da se ukrca na brodić i pravac isla del sol

 

DSC_5058.JPG

 

4NuGy0k.jpg?1

 

DSC_5065.JPG

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...