Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Ko je od njega tražio da preuzme odgovornost? Toliko o istrazi.

 

Ovaj citat, osim što je prilično loš spin, može da se tumači i kao da je vođa nezadovoljan što nije bio upitan za mišljenje. Ako u njegovom okruženju krenu da razmišljaju u tom pravcu, tek onda ima da bude veselo.

Edited by keitel
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

ali koliko je to jadno, a koliko je na terenu kad mu niko nece prigovoriti. potpuno je zamisliv i scenario u kom nije racionalno rizikovati 7 zivota zarad pet puta reanimirane petodnevne bebe. na kraju, ulaziti u takav rizik (ako je rizik) nije ni u ljudskoj prirodi, koliko god mediji vole da masu bebama.

 

Ja mislim da je posada stvarno verovala da može ovo da izvede bez rizika i da nisu razmišljali u fazonu: "Idemo, polećemo, pa ako izginemo izginuli smo". Tako se ne razmišlja u vojsci pa neka je sto puta zaražena SNS virusom. Jesu radili na "ura!" i jeste im se kompletan lanac komande raspao te večeri ali to ne znači da bi pristali da bez ikakve procene odu u nekakvu samoubilačku misiju samo da bi učinili plezir nekoj budaletini o kojoj i sami imaju najniže moguće mišljenje. 

Link to comment

Ko je od njega tražio da preuzme odgovornost? Toliko o istrazi.

 

Ovaj citat, osim što je prilično loš spin, može da se tumači i kao da je vođa nezadovoljan što nije bio upitan za mišljenje. Ako u njegovom okruženju krenu da razmišljaju u tom pravcu, tek onda ima da bude veselo.

 

Ne, ne, naprotiv: vodja je zadovoljan jer se njegov stil zapatio medju podredjenima. 

Link to comment

I IFR aerodrome?

u koliko sati su sleteli kraj puta u Raškoj? zar nije i tad bio mrak? ovako čisto laički mene zbunjuje ta tvrdnja da ne može da se sleti u Kragujevac (i to ne zbog vremenskih prilika) a moglo je da se sleti kraj odronjenog puta. možda Kg nije bio optimalan ili je odluka doneta iz nekog drugog razloga (povećan rizik zbog deteta i više putnika u letelici i sl.) ali čisto sa stanovišta uslova sletanja ne vidim kako bilo koja urbana sredina sa nečim što makar liči na heliodrom može da bude problematičnija od onog mesta gde su pokupili pacijenta.
Link to comment

http://rs.n1info.com/a43570/Vesti/Vucic-brani-Gasica-i-Loncara.html

 

 

Vidim hajku protiv Gašića i Lončara, koji su hteli da spasu jedno dete, ja preuzimam odgovornost, da su me pitali, a nisu, ja bih rekao - spasite dete, rekao je predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uz poruku da ministra odbrane Bratislava Gašića i ministra zdravlja Zlatibora Lončara “neće da da”.

evo ga, nepogrešivi tajming majstora pasivno-agresivnog karatea.

hajka je na ministre jer su rekli "spasite bebu." i on bi to rekao, a hajkaši sad nek pucaju u njegove gole grudi ako ih nije sramota.

Link to comment

Ja mislim da je posada stvarno verovala da može ovo da izvede bez rizika i da nisu razmišljali u fazonu: "Idemo, polećemo, pa ako izginemo izginuli smo". Tako se ne razmišlja u vojsci pa neka je sto puta zaražena SNS virusom. Jesu radili na "ura!" i jeste im se kompletan lanac komande raspao te večeri ali to ne znači da bi pristali da bez ikakve procene odu u nekakvu samoubilačku misiju samo da bi učinili plezir nekoj budaletini o kojoj i sami imaju najniže moguće mišljenje.

 

Isto mislim.

Bili su sigurni da mogu. Možda bi rizikovali zvog bebe ali ne bi zbog dva civila u helikopteru.

Iz nekog razloga nisu uspeli.

Link to comment

Mislim da nisu poleteli sa mesta odrona nego se sanitet vratio u Rašku, verovatno u kasarnu.

e okej, hvala, to nisam uhvatio do sada. ali opet, zašto bi sletanje u Kg bilo problematičnije od sletanja u Raškoj ako uzmemo da vremenski uslovi nisu bitno drukčiji?
Link to comment

u koliko sati su sleteli kraj puta u Raškoj? zar nije i tad bio mrak? ovako čisto laički mene zbunjuje ta tvrdnja da ne može da se sleti u Kragujevac (i to ne zbog vremenskih prilika) a moglo je da se sleti kraj odronjenog puta. možda Kg nije bio optimalan ili je odluka doneta iz nekog drugog razloga (povećan rizik zbog deteta i više putnika u letelici i sl.) ali čisto sa stanovišta uslova sletanja ne vidim kako bilo koja urbana sredina sa nečim što makar liči na heliodrom može da bude problematičnija od onog mesta gde su pokupili pacijenta.

Ali nisu sleteli uopšte pored puta...

Ovo postaje besmisleno.

Link to comment

Ja mislim da je posada stvarno verovala da može ovo da izvede bez rizika i da nisu razmišljali u fazonu: "Idemo, polećemo, pa ako izginemo izginuli smo". Tako se ne razmišlja u vojsci pa neka je sto puta zaražena SNS virusom. Jesu radili na "ura!" i jeste im se kompletan lanac komande raspao te večeri ali to ne znači da bi pristali da bez ikakve procene odu u nekakvu samoubilačku misiju samo da bi učinili plezir nekoj budaletini o kojoj i sami imaju najniže moguće mišljenje. 

 

 

vrlo moguce.

Link to comment

Evo još malo na tu temu, iz izjave vozača saniteta koji je krenuo iz Novog Pazara:

 

Prema njegovim rečima, tu su bili zaustavljeni sat, sat i po, jer je put bio neprohodan, a posle toga su kontaktirali neke ljude i pokušavali na sve načine da potraže pomoć.

"Zvali smo Policijsku upravu u Kraljevu. Doktor Ljajić je kontaktirao policiju. Nudili su nam da pošalju sanitetsko vozilo da prebacimo bebu s inkubatorom", kaže Hadžiibrahimović opisujući dramatične trenutke te večeri u petak, 13. marta.

 

Deluje kao da nisu imali nijedan VIP broj nego su nabadali šta su mogli. Pri tome Gašić kaže da je sanitet zvao njegovo ministarstvo i vojsku a ovaj čovek pominje samo PU Kraljevo. Još uvek nigde nema informacije da li je neko kontaktirao MUP (Sektor za vanredne situacije) te večeri i kakav je bio njihov odgovor.

ja sam ranije pitao kako je tekla komunikacija kod poziva za pomoć. sada, čitajući ovo,razmišljam da li je doktor ljajić pozvao rođaka pa ovaj urgirao kod kolega..

 

vidim, čekali su sat i po,  posle toga pozvali za pomć .zašto nije prihvaćeno da im se pošalje vozilo na drugu stranu odrona?

 

 PS: mislim da je rasprava o meteo uslovima i stepenu opremljenosti helikoptera izgubila smisao.

Link to comment

e okej, hvala, to nisam uhvatio do sada. ali opet, zašto bi sletanje u Kg bilo problematičnije od sletanja u Raškoj ako uzmemo da vremenski uslovi nisu bitno drukčiji?

 

To je nejasno u ovom trenutku. Bandić je na konferenciji podvukao da za (noćno) sletanje nije dovoljna niti pogodna bilo koja livada već da je potrebno uređeno i osvetljeno poletište. Sa te strane je savršeno u pravu ali propustio je da pojasni kako to da su imali dovoljno dobro uzletište u Raškoj a nisu ga imali u Kragujevcu.

Link to comment

ja sam ranije pitao kako je tekla komunikacija kod poziva za pomoć. sada, čitajući ovo,razmišljam da li je doktor ljajić pozvao rođaka pa ovaj urgirao kod kolega..

 

vidim, čekali su sat i po,  posle toga pozvali za pomć .zašto nije prihvaćeno da im se pošalje vozilo na drugu stranu odrona?

 

 PS: mislim da je rasprava o meteo uslovima i stepenu opremljenosti helikoptera izgubila smisao.

Tražena je hitna evakuacija u ustanovu koja može (možda) spasiti dete.

Po informacijama dete je bilo u takvom stanju da preskakanje odrona i kolone s inkubatorom nije bila dobra opcija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...