Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

A kako se uklapa u celu priču i "vest" da je beba u KG?

Gde su tu kamere, ministri.

Mogu se vidteti i takvi screen shotovi.

 

Pa nisu vesti iz buducnosti jedini argument. Ja ovo vidim kao grudvu koja se zakotrljala sa brda i vremenom pretvorila u gromadu zahvaljujuci iskljucivo medijima. A sva tazina te gromade je bacena na posadu helikoptera, uz ministre, maglu i bolesno dete u kokpitu.

 

Predstavlja se stvar kao da je Surcin jedini moguci scenario.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo još malo na tu temu, iz izjave vozača saniteta koji je krenuo iz Novog Pazara:

 

Prema njegovim rečima, tu su bili zaustavljeni sat, sat i po, jer je put bio neprohodan, a posle toga su kontaktirali neke ljude i pokušavali na sve načine da potraže pomoć.

"Zvali smo Policijsku upravu u Kraljevu. Doktor Ljajić je kontaktirao policiju. Nudili su nam da pošalju sanitetsko vozilo da prebacimo bebu s inkubatorom", kaže Hadžiibrahimović opisujući dramatične trenutke te večeri u petak, 13. marta.

 

 

Deluje kao da nisu imali nijedan VIP broj nego su nabadali šta su mogli. Pri tome Gašić kaže da je sanitet zvao njegovo ministarstvo i vojsku a ovaj čovek pominje samo PU Kraljevo. Još uvek nigde nema informacije da li je neko kontaktirao MUP (Sektor za vanredne situacije) te večeri i kakav je bio njihov odgovor.

Ma kakav vip broj.

Zove se onaj ko je iznad, zove se Ljajić (ili neki drugi) ovi zovu kolege ministre...

Nije sistem baš neki ali ko je očekivao i da bude. <_<

Link to comment

speaking of neonatalni respiratori, pre samo mesec dana, 4 bolnice u srbiji su dobile nove - nis, cuprija, negotin i kladovo. a pre toga jos nekoliko....

Link to comment

Pa nisu vesti iz buducnosti jedini argument. Ja ovo vidim kao grudvu koja se zakotrljala sa brda i vremenom pretvorila u gromadu zahvaljujuci iskljucivo medijima. A sva tazina te gromade je bacena na posadu helikoptera, uz ministre, maglu i bolesno dete u kokpitu.

Predstavlja se stvar kao da je Surcin jedini moguci scenario.

Ne nego se predstavlja da je Surčin izabran isključivo zbog PR-a.

A za to nema nijednog validnog argumenta.

S druge strane imamo argumente da se išlo na aerodrom koji može da obezbedi najbolje uslove za sletanje, najbolji zdravstveni centar i na kraju, moje mišljenje, ljude koji znaju šta je letenje i koji nikada ne bi ugrozili silne živote, živote svojih kolega i prijatelja zato što je to nekome PR.

Ovde mislim na pilote, kom. eskadrile...

Link to comment

speaking of neonatalni respiratori, pre samo mesec dana, 4 bolnice u srbiji su dobile nove - nis, cuprija, negotin i kladovo. a pre toga jos nekoliko....

I IFR aerodrome?

Link to comment

Cetvrto, bebu su inicijalno prevozili za Kragujevac, valjda su znali ima li tamo uslova ili ne za lecenje bebe.

 

Pa odvezli je ljudi da vide da li može, pa ako ne može, pozvaće helikopter da je nosi na VMA. Ali gde će helikopter da sleti u mračnom i kvrgavom Kragujevcu, majku mu? :(

Link to comment

Nije sistem baš neki ali ko je očekivao i da bude. <_<

 

Verovatno niko ali sad imamo nezapamćenu tragediju pa će neko morati da kaže ko je zapravo primio poziv od saniteta, kome ga je prosledio, kojim se to redovnim kanalima došlo do vojske i wtf je MUP odgovorio na zahtev (ako je uopšte nešto odgovorio).

 

Pitanja tipa: "Alo bre mamlazi, da li ste vi u stanju da sve domove zdravlja u Srbiji snabdete jednim, jedinstvenim brojem za slučaj vanrednih situacija i hitnih potreba za vazudšnim ili nekim drugim transportom?" verovatno niko neće postaviti i verovatno je iluzorno razmišljati o tome.

Link to comment

http://rs.n1info.com/a43570/Vesti/Vucic-brani-Gasica-i-Loncara.html

 

 

Vidim hajku protiv Gašića i Lončara, koji su hteli da spasu jedno dete, ja preuzimam odgovornost, da su me pitali, a nisu, ja bih rekao - spasite dete, rekao je predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uz poruku da ministra odbrane Bratislava Gašića i ministra zdravlja Zlatibora Lončara “neće da da”.

Link to comment

I IFR aerodrome?

 

Kad se pričalo o uslovima za sletanje, ti si odjednom počeo sa neonatalnim respiratorima (iako niko od zvaničnika nije rekao da je Beograd izabran zbog bolje medicine nego zato što Kragujevac nije mogao da primi helikopter). Sad kad ti kažu da toga ima van prestonice, ti se momentalno prebacuješ nazad na uslove za sletanje. :isuse:

Link to comment

Verovatno niko ali sad imamo nezapamćenu tragediju pa će neko morati da kaže ko je zapravo primio poziv od saniteta, kome ga je prosledio, kojim se to redovnim kanalima došlo do vojske i wtf je MUP odgovorio na zahtev (ako je uopšte nešto odgovorio).

 

Pitanja tipa: "Alo bre mamlazi, da li ste vi u stanju da sve domove zdravlja u Srbiji snabdete jednim, jedinstvenim brojem za slučaj vanrednih situacija i hitnih potreba za vazudšnim ili nekim drugim transportom?" verovatno niko neće postaviti i verovatno je iluzorno razmišljati o tome.

Iluzorno.

Ej imaš dva remontovana lovca za koje nisi sposoban da obezbediš akumulatore.

Ne da kupiš, nego da organizuješ nabavku.

Koji sistem, ko da razmišlja?

Link to comment

Kad se pričalo o uslovima za sletanje, ti si odjednom počeo sa neonatalnim respiratorima (iako niko od zvaničnika nije rekao da je Beograd izabran zbog bolje medicine nego zato što Kragujevac nije mogao da primi helikopter). Sad kad ti kažu da toga ima van prestonice, ti se momentalno prebacuješ nazad na uslove za sletanje. :isuse:

Ne prebacujem se nigde, ja za razliku od tebe nemam potrebu da bilo šta dokazujem.

Elem, ako se vratiš malo unazad videćeš da je pronađen krunski dokaz jer je bebi trebalo (verovatno između ostalog) respirator. A respiratora ima svuda.

Pa onda nema baš svuda i nisu baš za decu.

Pa ima u Nišu i Jagodini a ja pitam gde sleteti i da li npr Negotin ima sve što treba bebi koja je pet puta vraćana iz mrtvih tokom vožnje.

Dakle hvataj se za glavu ali za svoje argumente.

Edited by wall
Link to comment

http://rs.n1info.com/a43570/Vesti/Vucic-brani-Gasica-i-Loncara.html

 

 

Vidim hajku protiv Gašića i Lončara, koji su hteli da spasu jedno dete, ja preuzimam odgovornost, da su me pitali, a nisu, ja bih rekao - spasite dete, rekao je predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uz poruku da ministra odbrane Bratislava Gašića i ministra zdravlja Zlatibora Lončara “neće da da”.

 

Ova izjava, pre bilo kakve istrage, je dokaz da je cela akcija PR

Link to comment

http://rs.n1info.com/a43570/Vesti/Vucic-brani-Gasica-i-Loncara.html

 

 

Vidim hajku protiv Gašića i Lončara, koji su hteli da spasu jedno dete, ja preuzimam odgovornost, da su me pitali, a nisu, ja bih rekao - spasite dete, rekao je predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uz poruku da ministra odbrane Bratislava Gašića i ministra zdravlja Zlatibora Lončara “neće da da”.

 

Pa da. Taj bi licno i pilotirao, ako bi se ukazala i najmanja sansa.

 

U tome i jeste problem, u doticnom mindest-u, a to vala ne treba uopste dokazivati. A iz tog mindset-a onda krecu "ura" metode, i sve dalje logicno & nizbrdo.

Edited by condor
Link to comment

ali koliko je to jadno, a koliko je na terenu kad mu niko nece prigovoriti. potpuno je zamisliv i scenario u kom nije racionalno rizikovati 7 (ili koliko god, pocevsi od jednog) zivota zarad pet puta reanimirane petodnevne bebe. na kraju, ulaziti u takav rizik (ako je rizik) nije ni u ljudskoj prirodi, koliko god mediji vole da masu bebama.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...