Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

sad sam vec malo zbunjen, ispada da piloti u vojsci lete samo po suncanom danu u podne, tokom vojne vezbe!?

nije bas bila oluja, niti sletanje na heliodrom ko-zna-gde.

Link to comment

kako je to moguce?

Drugačije procedure u civilnom i vojnom saobraćaju ili u letu aviona i helikoptera...A nisu se usaglasili šta pričaju...

Link to comment

iz ovoga ce samo isplivavati i isplivavati nove i nove brljotine, jel tako :unsure:

 

 

Neko je napisao jos davno da se gleda sekvenca dogadjaja koji dovode do nesrece ili nesto slicno, u smislu da retko bude da jedna stvar odmota ceo dogadjaj. E ovo je to, nista se ne radi kako treba, al nekako polecu i slecu ti helikopteri, sem eto kad im se bas poklopi i magla i sletanje na nepoznat teren jer je ministar tamo, i ocitavanje visine ovako ili onako itd.

Link to comment

puk. gordan pavlović je u 20:00 dobio od bandića informaciju, između ostalih, da će prihvat biti organizovan na vma, da će biti prisutni i lončar i gašić i da je hitnost imperativ (str. 62 iz drugog priloga)

Link to comment

Vučić se jako zajebao što je u startu uzeo Gašića u zaštitu, umesto da ga odmah pusti niz vodu.

 

Осим у случају да и сам није испрљао руке у организовању транспорта.

Link to comment

jel mi se ucinilo ili sam negde video info da je na batajnici bila bolja meteo situacija? kao da sam video negde, a sad ne uspevam da pronadjem, da je vidljivost bila bolja za nekih tridesetak metara...

Link to comment

jedan od razloga za prevoz je bio i nedostatak kiseonika (živak). koliko se sećam, to je kasnije demantovao neko od lekara ?

Link to comment

nije ni čudo što nije našao pistu i što ga je kl ubeđivao da se samo spusti, kl misli da je na 110m od tla i ispod baze oblaka a zapravo je na 140m i u oblaku.

Eto zašto nije uspeo ILS prilaz... a oni degenerici u razgovorima jedno 70 puta ponavljaju kako im je Tesla "sigurica" pa se zato ide tamo.

 

Loše mi je jbt.

Link to comment

mislim da sam video da je baza oblaka bila na 120m iznad piste.

 

 

 

 

dežurna doktorka je u 19:10 došla u redovni obilazak dežurne posade, mehić i drajić (kojima je nađen alkohol) nisu bili tu.

Link to comment

Prvi sloj oblaka na aerodromu je u jednom trenutku bio svega 60 fita <20m !!!

(ukoliko dobro čitam ove podatke)

Edited by Dark Wader
Link to comment

jel mi se ucinilo ili sam negde video info da je na batajnici bila bolja meteo situacija? kao da sam video negde, a sad ne uspevam da pronadjem, da je vidljivost bila bolja za nekih tridesetak metara...

 

ja sam to video samo na tw, ali uopšte ne znam ko je ovaj lik

 

Aleksandar Djeric @AlexandarDjeric  ·  Apr 3

u momentu udesa i prethodnih pola sata donja baza oblaka je bila 200-300 stopa na Surčinu a na Batajnici 400 stopa, zašto nisu išli na Bat.?

Link to comment

Drugačije procedure u civilnom i vojnom saobraćaju ili u letu aviona i helikoptera...A nisu se usaglasili šta pričaju...

znam. imam i ja ekipu koja govori u drugim mernim jedinicama, ali imamo koliko hocesh vremena da se konvertujemo i nichiji zivot ne zavisi od nas, niti ce. ovo je ozbiljna stvar da bi se oni tek tako mashili u 50 metara :blink:

Edited by gospa buba
Link to comment

Zanimljivi su razgovori sa metooroloskom sluzbom. Prognosticar ih nesto pre 7 upozorava nisku oblacnost iznad Beograda, a ove kao da zanima samo Raska. U prethodnom razgovu (18:56) ima cak: "Znaci to iskljucuje svaku mogucnost..." (strana 109).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...