Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Promašuje suštinu utoliko što zamišlja da je odlika organizovanih, funkcionalnih sistema da se tamo ovakve stvari prosto ne dešavaju. To jednostavno nije tačno - svugde postoje serijski zajebi i diletantizam i neozbiljnost. Ono što razlikuje te organizovanije sisteme od Srbije nije manjak incidenata, nego sistemska reakcija na incidente.

 

Ovde su jedine reakcije serijski pokušaji zatašktavanja, prebacivanja krivice, i promene teme. Drugačije i ne može kad imaš piramidalni hijerarhijski sistem bez ikakvih paralelnih institucija, nezavisnih od Centralne Otadžbinske Uprave oličene u jednom čoveku.

 

Edit: @beowl

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Može ta istina da nam svetli koliko hoće, ali ako je nemoguće dokazati - džabe. Psihopata će u pobijanju tih tvrdnji doseći nove, rekordne nizine mučeničke patetike.

 

edit

21:30 ako ne otvori gde treba

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Da prenesem jedan komentar sa T6 (moj bold). Mislim da u određenoj meri pogađa suštinu, sad da li delimično ili u potpunosti...

 

Pa gde su ti novinari silni, jel ima neki da se javio da kaže – evo ja sam bio na aerodromu sa ministrom i kamerama i čekao helikopter. Nema. Da neće neko da keže da je svim tim novinarima i kamermanima silnim zabranjeno da govore. Ajde budimo realni.

 

 

Stvarno misliš da je ovaj scenario nemoguć? Ili da će neki Vučićević ili Crnomarković koga ministar vodi sa sobom u pratnji potrčati da objavi ovako nešto?

 

Ajde budimo realni, ali stvarno.

Edited by keitel
Link to comment

Promašuje suštinu utoliko što zamišlja da je odlika organizovanih, funkcionalnih sistema da se tamo ovakve stvari prosto ne dešavaju. To jednostavno nije tačno - svugde postoje serijski zajebi i diletantizam i neozbiljnost. Ono što razlikuje te organizovanije sisteme od Srbije nije manjak incidenata, nego sistemska reakcija na incidente.

 

Pa u tome je i stvar. Sistemske reakcije nema jer umesto sistema mi imamo sistemski diletantizam na svim nivoima. Iz toga ti nikada neće roditi sistemska reakcija na neočekivane dogadjaje.

 

Komentar po mom mišljenju ubada suštinu u onom delu da posada helikoptera nije prihvatila poletanje i promenu mesta sletanja iz nekakvog straha od Bandića ili Gašića već zbog toga što su i sami razmišljali u "neće valjda" režimu. Da je njima samima stalo do nekog sistema taj helikopter se nikada ne bi našao u vazduhu. Ne želim da njih izdvajam posebno jer čitava zemlja tako funkcioniše, nisu oni nikakav izuzetak. Da se poslužim onom čuvenom fudbalskom poštapalicom: utopili su se u sivilo.

Link to comment

 

Da neće neko da keže da je svim tim novinarima i kamermanima silnim zabranjeno da govore. Ajde budimo realni.

 

Jbt pa oženio se psiho bez slike i bez komentara igde, nedeljama se polemisalo (i ovde, čini mi se) dal' je ženidba buva (jerbo niko ništa nema sa lica mesta) ili je puss poslao diskretnu poruku medijima "aj' čik neko da objavi nešto, da vas vidim". Ispostavilo se da je ovo drugo.

Link to comment

Stvarno misliš da je ovaj scenario nemoguć? Ili da će neki Vučićević ili Crnomarković koga ministar vodi sa sobom u pratnji potrčati da objavi ovako nešto?

 

Ajde budimo realni, ali stvarno.

Ma ne radi se o tome, nego o onome što sam od početka govorio: ni po jada da je ovo samo do Gašića i Lončara. Da je tako, skloniš njih i/ili SNS i rešio si problem. Ali taj problem će ostati i posle SNS, čak i ako njih dvojica nekim čudom nevidjenim odu na robiju zbog ovoga. Svi koji su u ovome učestvovali kumovali su udesu - svi do poslednjeg. U manjoj ili većoj meri, ali svi. To je ono što je najporaznije - nigde se hronološki nije pojavio makar jedan učesnik koji bi makar pokušao da prekine lanac dogadjaja ili subsekventno pozove na odgovornost. E, to što nema nikog normalnog i svi se ponašaju sumanuto, posledica je života u Republici Neće Valjda.

Link to comment

Komentar po mom mišljenju ubada suštinu u onom delu da posada helikoptera nije prihvatila poletanje i promenu mesta sletanja iz nekakvog straha od Bandića ili Gašića već zbog toga što su i sami razmišljali u "neće valjda" režimu. Da je njima samima stalo do nekog sistema taj helikopter se nikada ne bi našao u vazduhu. Ne želim da njih izdvajam posebno jer čitava zemlja tako funkcioniše, nisu oni nikakav izuzetak. Da se poslužim onom čuvenom fudbalskom poštapalicom: utopili su se u sivilo.

 

+1

 

Link to comment

21:56 "Sačekaćemo ministra Lončara koji je na aerodromu".

Da, po ovome, Loncar je na aerodromu. Nije mi jasno zasto i RTS nije na aerodromu, nego ceka kod Instituta.

 

Ima li negde neki klip ili napis u novinama koji kaze da je i Gasic tamo, a ne u Krusevcu?

Link to comment

Da, po ovome, Loncar je na aerodromu. Nije mi jasno zasto i RTS nije na aerodromu, nego ceka kod Instituta.

 

Ima li negde neki klip ili napis u novinama koji kaze da je i Gasic tamo, a ne u Krusevcu?

po svemu što sam čuo gašić zaista nije bio na nt

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...