Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

...

Cekaj bre prospero ona je rekla da je ulozeno $5 milijardi u razvoj demokratije u Ukrajini. Tako su i kod nas davali i daju raznim NGOovima i medijima vec 25 godina. Iz toga izvuci zakljucak da je neko drugi osim ukrajinskog naroda pokrenuo pobunu protiv Janukovicha zaista treba dosta gimnastike.

 

Ne kazem da je bilo ruskog petljanja i cela ta prica mi je malo promasena ali mi je zanimljivo kako se to sa ismevanjem odbacuje dok se ovo drugo prihvata kao cinjenica bez mnogo kritickog razmisljanja.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Shihku ‏@jerryku7 20 сатипре 20 сати
@GresselGustav large num of rightwing sites saying you believe FSB may launch sex attacks on germany to influence election. Fair reporting?

Gustav C. Gressel ‏@GresselGustav
@jerryku7 no, misquote out of content. Typical propaganda tactic. But who believes these trolls anyway?

 

 

 

Syricide @Syricide 10 сатипре 10 сати

 

@Syricide I would have to sue in the UK, and that's not worth the effort. Just wait, all that nonsense passes by...

Link to comment

Jao bio prenos juče na radiju kako su "besni građani" ostavljali Zelenima na fejsu i sličnim mestima hejt poruke uz pretnje različitih nivoa, od benignih do krajnje nasilnih. A ovima nije bilo teško da pogledaju profile tih "zbrinutih građana" i, pošto se vide i adrese ljudi, pošalju lokalnog poslanika da primi "žalbe" lično i popriča sa tim ljudima, pošto je očigledno da im je stalo da im se neko obrati po tim pitanjima. I sad, ispalo je da ti najagresivniji nisu bili neki primitivni primaoci Hartz4 pomoći, nego ljudi koji su bili solidno situirani i svi su se redom usrali kad su im pozvonili na vrata. Ne da su odbili da pričaju, nego ni traga agresivnosti odjednom, "ne, nemam žalbi" i slične fore. Pičkice slinave sa interneta.

Link to comment

 

Shihku ‏@jerryku7 20 сатипре 20 сати

@GresselGustav large num of rightwing sites saying you believe FSB may launch sex attacks on germany to influence election. Fair reporting?

 

Gustav C. Gressel ‏@GresselGustav

@jerryku7 no, misquote out of content. Typical propaganda tactic. But who believes these trolls anyway?

 

 

 

Syricide @Syricide 10 сатипре 10 сати

 

@Syricide I would have to sue in the UK, and that's not worth the effort. Just wait, all that nonsense passes by...

 

Ebga izvinjavam se.

Link to comment

Jao bio prenos juče na radiju kako su "besni građani" ostavljali Zelenima na fejsu i sličnim mestima hejt poruke uz pretnje različitih nivoa, od benignih do krajnje nasilnih. A ovima nije bilo teško da pogledaju profile tih "zbrinutih građana" i, pošto se vide i adrese ljudi, pošalju lokalnog poslanika da primi "žalbe" lično i popriča sa tim ljudima, pošto je očigledno da im je stalo da im se neko obrati po tim pitanjima. I sad, ispalo je da ti najagresivniji nisu bili neki primitivni primaoci Hartz4 pomoći, nego ljudi koji su bili solidno situirani i svi su se redom usrali kad su im pozvonili na vrata. Ne da su odbili da pričaju, nego ni traga agresivnosti odjednom, "ne, nemam žalbi" i slične fore. Pičkice slinave sa interneta.

 

A na sta su se zalili doticni...? Mislim, zbog cega su ostavljali hejt poruke

Link to comment

Ma za različite teme, od radova na nekom parku do već poslovičnih žalbi na upropašten život zbog migranata.

 

Ok, aj sto su doticni picke internetske to stoji. Nego je to deo zabrinjavajuceg fenomena koji mnogi primecuju: da je politicka korektnost samo isterala takve stavove iz javnog prostora, ali da su oni jos uvek tu, samo stigmatizovani, i da ljudi nece da ti kazu sta misle...ali onda misli pretoce u dela kada odu na glasanje. Te picke internetske nece imenom i prezimenom da stanu iza svojih stavova jer su oni obelezeni kao drustveno neprihvatljivi a onda ce da glasaju za AfD. Kao sto su mnogi vec primetili, mislim da je to lose, jer se gubi mogucnost da sa tim ljudima zapravo razgovaras i mozda ih ubedis da nisu u pravu, bar ne potpuno...svaka cast Zelenima sto su odlucili da odu da popricaju s njima, carevi.

Link to comment

A šta bi ti tačno razgovarao sa njima? Ja debelo sumnjam da mogu ljudi oko takvih ubeđenja tako nekim dijalogom da se "ubede" da nisu u pravu. U principu, tako nešto daje njihovim stavovima samo legitimitet. Oni znaju argumente i stavove suprotne strane i ako nisu duže vremena uspeli to sa "sažvaću" u dovoljnoj meri da to izazove sumnju kod njih u glavi, onda mislim da se to neće desiti ni kroz nekakvu diskusiju. Ona za oboje tu ne bi služila za ubeđivanje druge strane, nego prosto za iznošenje sopstvene platforme i eventualno neko advokatisanje. Oni znaju da nemaju argumente u takvoj diskusiji, osim eventualno "imam pravo na svoje mišljenje", što im je moderni vid digitalne komunikacije kao takav obezbedio. Sad imamo i ravnu zemlju i protivnike vakcina i ko zna kakve sve grupe koje su pozicije da se tu radi samo o mišljenju i da njihovo mišljenje kao i svačije drugo zahteva poštovanje. Na stranu to što je već i ta premisa u startu nebuloza, jer se poštovanje zaslužuje, a ne dolazi sa pakovanjem. Međutim, kao što za ravnu zemlju ili za vakcine ne važi da su pitanje mišljenja, jer ih suve činjenice pobijaju, tako i mišljenje "bilo bi dobro da potamanimo sve Jevreje" nije mišljenje i postoji nešto teže od političke korektnosti šta će takav stav stigmatizovati. I treba da su na margini, i treba da su svesni da je to sramota i da treba da ućute kad ih na ulici o tome pitaš. Zato i AfDovci drže svoje skupštine i konferencije iza zatvorenih vrata. Prevashodno zato što se nađe na njima šarolikog sveta, kojima u sred podignutih emocija okupljanjem istomišljenika ume da izleti svašta pred kamerama reportera. Oni ne žele da diskutuju o tome, oni prosto čekaju i računaju na broj - ukoliko ih ima dovoljno da mogu da promene opšti stav "šta je to normalno", nikakva dodatna argumentacija im neće ni trebati. Ili će se naći već neki teoretičar, koji će sastaviti priču koja će im dati u njihovim glavama neki kredibilitet, kao što se već toliko puta u istoriji desilo.

Link to comment

Na stranu to što je već i ta premisa u startu nebuloza, jer se poštovanje zaslužuje, a ne dolazi sa pakovanjem.

 

Samo o ovome, na ostalo cu da odgovorim kasnije:

 

Ovo je OK stav ako govorimo o medjuljudskim licnim odnosima, ili bilo kojim odnosima koji nisu politicki...no, na relaciji politicke stranke - biraci, i politicka elita - gradjani, ovi prvi moraju a priori da postuju ove druge. Ako toga nema, ako konstantno ignorises neki deo glasackog tela i gradjanstva jer su ti oni na ovaj ili onaj nacin "deplorables", deplorables ce ti doci glave.

 

edit: da se razumemo "postovanje" i "povladjivanje" i "idenje niz dlaku" nisu isto, i ne podrazumevam ovo drugo i trece kada kazem prvo

Edited by hazard
Link to comment

Jel mozes da objasnis sto si okacio sliku umesto teksta? Primetio sam da si isto uradio i sa slikom nemacke ministarke u poseti Saudijskoj Arabiji - nisi okacio izvornu, vec promenjenu sliku. Pretpostavljam da to radis da bi otezao nalazenje izvornog teksta, te da bi lakse promenio kontekst. Da li gresim?

Našao sam i jedno i drugo na tviteru i tekst je bio tako dan, a za sliku veze nisam imao da je "promjenjena" dok mi ti nisi rekao.

 

Evo našao sam sada ovo

 

ladies-first-von-der-leyen-mit.jpg

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/ursula-von-der-leyen-besucht-saudi-arabien-14565455.html

 

Jel' to "original"?

Šta zapravo znači da je promjenjena?

Jel' to samo jedna snimljena?

 

E a ovo

Takodje, forum sluzi za diskusiju, a ne za puko prenosenje tekstova iz drugih izvora. Drugim recima, forum nije propagandno glasilo.

To šta za koga predstavlja forum to je individualna stvar, a ako je moje shvatanje pojedinih podforuma ili samo pojedinih tema pogrešno, tu je onda moderator (jesi li ti možda moderator?) da me opomene.

 

Diskutujem tamo gdje smatram da sam kompententan (istorija npr.), a tamo gdje nisam, ja samo skromno propagandno i neobjektivno učestvujem.

Smatram da nisam ništa više neobjektivan od onih koji su na forumu isto poznati kao neobjektivni. To što oni tu svoju neobjektivnost nastoje kamuflirati ili opravdati analizama ne mjenja ništa na stvari.

Link to comment

 

 


Samo o ovome, na ostalo cu da odgovorim kasnije:

Ovo je OK stav ako govorimo o medjuljudskim licnim odnosima, ili bilo kojim odnosima koji nisu politicki...no, na relaciji politicke stranke - biraci, i politicka elita - gradjani, ovi prvi moraju a priori da postuju ove druge. Ako toga nema, ako konstantno ignorises neki deo glasackog tela i gradjanstva jer su ti oni na ovaj ili onaj nacin "deplorables", deplorables ce ti doci glave.

edit: da se razumemo "postovanje" i "povladjivanje" i "idenje niz dlaku" nisu isto, i ne podrazumevam ovo drugo i trece kada kazem prvo

 

Ne, nisam uopšte potencirao ignorisanje dela glasačkog tela. Pričao sam o vrednovanju stava. Političke protivnike koji se kreću u granicama prihvatljivih civilizacijskih normi mogu bez problema da uvažavam i da poštujem njihovo pravo na sopstveno mišljenje. Dakle, mogu, ali i ne moram da poštujem samo mišljenje, ali moram da poštujem njihovo pravo na to mišljenje. Ukoliko se izlazi iz tih nekih okvira zastupanjem recimo nasilja, onda ne moram da poštujem ni to. Stigma je onda, što se mene tiče, sasvim na mestu. Ne znači da se pravim da takvi ljudi ne postoje.
 
No, kad sam već pomenuo da poštovanje ne dolazi sa pakovanjem, mislio sam na to da ne ide automatski uz samo posedovanje mišljenja - ne eksplicitno u političkom smislu, nego generalno. To je taj otklon koji je u dobroj meri zaslužan za ovu opštu regresiju, koja je, moram priznati, eksplodirala sa internetom. Neuka raja je počela da menja mesta mišljenju i činjenicama, pa nalazi za shodno da kaže "2+2=5, to je moje mišljenje, ja imam pravo na to, ispoštuj me". Možemo da sukobimo mišljenja da li je neka građevina lepa, da li je nečija gluma dobra ili ne, ali 2+2 nije predmet mišljenja. To je suva činjenica, merljiva i dokaziva i samim tim nema šta da bude predmet diskusije.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
×
×
  • Create New...