Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Ima, sveže je, a sad u utorak konačno kreće i Broken koji je trebalo da krene prošle nedelje, ali su odgodili za nedelju dana zbog napada u Mančesteru.

Link to comment

Pa gdje nađe to - Gomora je definicija antiherojstva, nema niko za koga bi navijao, ali ne možeš da prestaneš da gledaš, pogotovo da vidiš gdje su granice kič estetike (tipa stilski rezbareni zlatni okviri za LCD TV-ove)

Link to comment

Ha, kakva koincidencija, i ja počeo Gomoru baš u poslednja dva dana. Za sada dobro ide, samo imam utisak (3 epizode)

 

 

da je ovaj glavni bos tup kao ćuskija - šta god može da uradi pogrešno, on to i uradi. I ona scena o "pobuni" u zatvoru kad zvekeću posudama o rešetke mi je bila malo "ma daaaaj :lol: "

 

Link to comment

ja iz iskustva od dve odgledane epizode ponadala se da ce da se ufura neki policajac, pa da dobro pobedi  :lolol:

 

kic manje vise, al surovost medju njima. mene to fizicki boli. 

Link to comment

Matori Savastano? Namazan je taj, sin mu je tek debilana ali polako :D

 

Ma za sina se odma vidi da je malo kliše dumb rich kid koji bi da se kurči i dokazuje, nego mi je više bilo

 

 

da apsolutno sve što matori uradi u samo prve tri epizode, a on bi trebao da bude mudri Don Korleone lik, je potpuno suprotno svakoj logici. Popizdi jer je onaj Konte organizovao udar na njegovog vojnika, i šta radi, naredi suludi napad na celo fabričko postrojenje koje je jako dobro čuvano, dok mu svi njegovi ljudi govore da je to em neizvodljivo em da će da navuku bedu na vrat. Ne, on odluči, izgubi tri važna čoveka, ne ostvari svoj cilj, em navuče policiju i pažnju na sebe, em je u otvorenom ratu. Dobro. U drugoj epizodi mora da pere gluposti sina Dragana, i umesto da se nagodi nekako sa onim uvređenim bosom, u 5 minuta donosi odluku roknućemo i njega, usred vanrednog stanja, opet uprkos svim vojnicima koji mu govore da je to ludost. I na kraju, ubija pogubljeno čoveka koji je proveo s njim 20 godina zbog šanse koja se meri u promilima da ga je ovaj izdao, uzima pare, i uspeva da bude uhapšen samo zato što je temperamenta koji ne može da obuzda. Razumem ja da će on verovatno da ispadne neki matori lisac na kraju, ali samo dok sam gledao prve tri epizode mislio sam da ovaj tip nikad ne bi doživeo uopšte da bude ovakav Don, nego da bi odavno spavao s ribama.

 

Link to comment

Ja nisam bio u stanju da to nastavim da gledam. Skandinavski izvor je toliko loš da čak ni Kenneth Branagh nije ništa mogao...

 

Stvar ukusa. Wallander (BBC) uopste nije los. Nije genijalan, ali ima odlicnih momenata, prica drzi vodu.

 

 

Odgledao prvi Missing i poceo drugi. Prvi mi je odlican. Posle prve epizode sam se pitao imam li uopste stomak da nastavim da gledam. Kasnije ima par nekakvih neobjasnjivih rupa, ali drzi vodu sve zajedno.

 

Druga sezona mi je posle 3 epizode znatno slabija. Bar za sada citava prica sa Irakom je potpuno nepotrebna. Moze da se gleda ipak.

Link to comment

Stvar ukusa. Wallander (BBC) uopste nije los. Nije genijalan, ali ima odlicnih momenata, prica drzi vodu.

 

 

Odgledao prvi Missing i poceo drugi. Prvi mi je odlican. Posle prve epizode sam se pitao imam li uopste stomak da nastavim da gledam. Kasnije ima par nekakvih neobjasnjivih rupa, ali drzi vodu sve zajedno.

 

Druga sezona mi je posle 3 epizode znatno slabija. Bar za sada citava prica sa Irakom je potpuno nepotrebna. Moze da se gleda ipak.

Pisao sam već, ta serija gotovo fizički skenjava. Mislim na prvu sezonu...
Link to comment

Eh, skenjava. Prva epizoda je fatalna koliko i politički spis...

 

Sama po sebi nije ništa, ukoliko se na silu ne sprovede...

Edited by Ajant23
Link to comment

Ma kenjate uobicajeno. Zavisi gde postavis standarde. I sta god da smatras remek-delom, postoji citav spektar ocena od remek-dela do potpunog sranja. Wallander nije remek-delo, ali jeste iznad-prosecna serija u tom zanru. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...