Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma nije to to...

Ma sta je to to? Da se Rafa nekako dovuce do polufinala i Novaka i onda na ludilo u jednom mecu opet ostavi Novaka bez RG. Neka hvala, nek on slobodno ispadne i ranije :)

Al je meni iskreno zao Nadala. Poslednje vreme ga bas tesko gledati. Fali on tenisu itekako. 

Link to comment

Dovlacenje Rafe do polufinala RG i igranje jednog meca na ludilo, kako to lose zvuci za coveka koji ima 66-1 tu i dva puta osvajao bez izgubljenog seta i dva puta sa jednim izgubljenim. A i taj jedan poraz onako preko klinca, svaka cast Soderlingu i 'ajde jos jedan diskutabilan mec da dodam protiv Djokovica (na isti nacin kako je Novak uzeo AO, tako se ovde vratilo) koji ima 0-6 na Roland Garros-u protiv Rafe. Novaku zelim da uzme taj RG konacno gde se prica ponavlja poslednje 3-4 godine kako ga sigurno uzima, ali se to nikako ne desava. Tako meni je Rafa favorit dok ne vidim suprotno. Takodje vrlo slican pocetak Rafe na sljaci kao prosle, ispadao je i tada rano u Barseloni i MC, ove je odigrao sasvim solidan mec protiv Djokovica te se nesto i ne brinem za njega, dovuci ce on formu do RG.

Link to comment

Npr, zamisli da je igrao finale Vimbldona prosle godine protiv Raonica, a ne protiv Lignjoslava. Bljuc

 

Da, i zamisli da je nekim slučajem izgubio, da li bi onda voleo da ga je igrao sa nekim drugim... :) Činjenica je da Novaku bez njega osetno rastu šanse... Rekoh već na nekom topiku, ovo što Novak radi poslednjih godina pogotovu ove je upis u istoriju, i već je to jako jako ozbiljno mesto u toj knjizi koje će da raste sa svakim novim slemom, pogotovu ovim koga još nema. Titule se pamte, tanjiri i ostalo, slabije, tj nikako.. A h2h neka budži na nekim drugim terenima.. 

 

Tako da, neka Novak uzme, a preko koga, iskreno, baš me briga. Naravno da bi voleo da to bude preko Nadala ili Feda u finalu, ali čudo je ovaj, ne sumnjam da će da igra sasvim dovoljno da svi protiv njega za pobedu moraju da propišaju krv, pa i Novak, ovako dominantan. 

 

Uostalom, Rafa je nedavno dao izjavu /a davao je takve i pre/, tipa: "naravno da volim da igram sa lakšim protivnikom, nisam glup" :) Nemam sumnju da Novak isto razmišlja. 

Link to comment

Uostalom, Rafa je nedavno dao izjavu /a davao je takve i pre/, tipa: "naravno da volim da igram sa lakšim protivnikom, nisam glup" :) Nemam sumnju da Novak isto razmišlja. 

 

Naravno, sigurno da nije mazohista :)

Link to comment

hmmm...

 

 

Kao i Novak Đoković, Rodžer Federer odmara od turnira ove sedmice i priprema se za nastavak sezone na šljaci. Za Algemajne Cajtung dao je intervju, a neke od izjava se nikako neće dopasti Novakovim navijačima. Posebno njegovo objašnjenje za trenutno stanje na ATP listi. Ipak, ni pohvala legene na račun srpskog igrača, svakako nije mala stvar.

„Vratite se devet meseci unazad i prisetite se šta sam tada rekao. Marej je imao operaciju, Nadal je bio van forme, a ja sam imao probleme sa leđima. Sačekajte da se svi oporavimo i uđemo u formu, pa ćemo videti ko će biti prvi. Tu su još i Raonić, Nišikori i Berdih, ali nas četvorica smo ipak ispred njih. Pogotovo mislim da smo Đoković, Nadal i ja posebni. Igramo dobro na svim podlogama, fizički i mentalno smo spremni da izvučemo neki ekstra kapacitet i to nam donosi pobede. Pogotovo je Đoković doveo igru do savršenstva. Kada stvari postanu opasne za njega, uvek nađe način kako da se izvuče zahvaljujući svom ogromnom samopouzdanju. Zbog toga ga rivali i ne napadaju mnogo i nije u velikoj opasnosti.“

Federer je govorio i o svojim planovima ali i nadama za nastavak sezone:

„Početak sezone i Australija su za mene bili totalno razočarenje. Neverovatno kako sam loše igrao protiv Sepija i kakve sam gluposti pravio. Što se sezone na šljaci tiče, nadam se dobrim igrama i rezultatima u Istanbulu, Madridu i Parizu. Zacrtaosam u glavi da na Rolan Garosu moram da doguram makar do polufinala. Ipak, za mene je vrhunac sezona na travi i turniti u Haleu i Vimbldonu.“

„Mesto na ATP listi je bitno zbog lakšeg rasporeda i rivala na velikim turnirima. Ali, ako nisam u vrhu, onda mi je svejedno da li sam šesti ili deseti. Nadam se da mogu opet do prvog mesta sa jednom ili dve Gren Slem titule“ zaključio je Federer

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...