Jump to content
IGNORED

povrce


rajka

Recommended Posts

  • 4 months later...

jesmo imali burgere od povrca?

tikvice,ako neko vec nije primetio ja ih obozavam i jedem svaki dan u junu jer su predivne i u sezoni i jeftine a predivne

!!!

jedina mana im je voda i to cedjenje koje smara vremenski..

ako neko ima neku caku za oklaksavanje zivota neka javi..ja ih cedim tako sto ih ostavim posoljene neki pola sata-sat zavisi koliko imam pa onda uvrcem i cedim kroz gazu

 

dakle

tikvice izrendati,posoliti,ostaviti da se ocede,iscediti

narendati sargarepu,iseci tanko na kriske crni luk,zacini po zelji-ja stavim provansansku mesavinu,biber,beli luk,nekad nesto ljuto,ponekad sta mi padne pod ruku,moze kumin,kurkuma.. svega obilno

2 jajeta i 2-3 kasike ovsenih mekinja i pecem na vrucem tiganju na masti

e sad to u toku pecenja pocne da pusta vodu u ciniji sa smesom pa onda malo nakrivim posudu da se drejnuje :D

 

a danas sam to sve prosula u podmazan pleh i ispekla u rerni,nije isto ali je dosta jednostavnije

Link to comment

ja posto u junu imam vode svega 4 sata dnevno, prilagodjavam i tikvice tome:

 

izrezem ih na kolutove debele oko pola cm. ne gulim. uvaljam u mjesavinu prezle i parmezana, pecem u rerni bez ulja, na 200 C, oko pola sata. sa papirom za pecenje, dakle skroz cista tehnologija.

 

tzv tikvice na saharski

Link to comment

grilovane tikvice u salati sa paradajizom,clukom,muljem i feta sirom 

 

 

 

i punjene tikvice na camcic-preseku se na pola po duzini,izdube i napune cime god,moze dinstano mleveno meso sa zacinima,povrcem i izdubljenom sredinom od tikvica,od gore neki sir dal mrvljeni dal rendani al bolje je da je neki jaci tipa ovciji i sl

pod foliju,pola sata,10 min otklopljeno i gotovo

Edited by ivy
Link to comment

i sirove tikvice na taljatele :)

izbrijem iz ljustilicom za povrce u krug od sundjerastog dela ako je sira zasecem na pola povrsinu koju ,,brijem,, njih ne solim i ne cedim nego odmah koristim.. prelijem cime god..dal pestom i nekim sirom,dal gulasom ili nekim sosom od mesa ili paradiza ili carbonara-slaninca,cluk,jaje..sta god

ovo bude najbrzi rucak eva

Edited by ivy
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

najbolji paradajz sezone. pravo starinsko volovsko srce, i miris i ukus. komad 1,2kg, jutros 120 din. baba zamolila da mu izvadim semenke i donesem nazad, kaze da nikada u zivotu nije imala takav paradajz.

Link to comment

paradajz moje majke, nenormalno ukusan, miriše na detinjstvo i sataraš. i to je neka ad hoc bašta u središtu zemlje, kežual orgenik. kaže sada ima jedan koji će da premaši kilogram. 

 

11828802_10154555670283532_5643420425147569651_n.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...