Jump to content
IGNORED

povrce


rajka

Recommended Posts

garlik je uz biber osnova svake kuhinje,zdravstveni efekat se postize samo konzumiranjem vece kolicine dnevno,recimo bar 5-6 cenova.a te price kako smrdi sire budale  -_-

Link to comment

šta bre uništili temu i da se splituje? :huh:

 

luk = povrće

salate = povrće

 

ili se možda nešto u međuvremenu izmenilo na ovoj planeti?

 

 

+ se pričalo i o luku u kuvanom povrću

Link to comment

garlik je uz biber osnova svake kuhinje,zdravstveni efekat se postize samo konzumiranjem vece kolicine dnevno,recimo bar 5-6 cenova.a te price kako smrdi sire budale  -_-

+ sirovog, nasuprot paradajzu koji postaje zdraviji sa dugotrajnim kuvanjem, zar ne

Edited by prima
Link to comment

Jel' bila supa od crvenog sočiva?

 

crveno sočivo (1 šaka)
1 l vode
šargarepa
crni luk
tikvica
paradajz
beli luk
kumin
so, biber
limun
maslinovo ulje
 
Sve sem limuna staviti zajedno u lonac i skuvati. Skuvanu supu propasirati u blenderu. i pred serviranje začniti limunom. Koga ne mrzi da na plotni malo sprži tanko isečene kolutove crnog luka i da ih na kraju ubaci u gotovu supu može i to.
Link to comment

uhh, kasmo vech kod supica i tome sl. -- tomato bisque heart.gif nikako da napravim/experimentisem s receptima.. tj u nasem marketu ima 1 kuvar i samo on zna kako to da spremi a da mi se najvise svidi

Link to comment

 luk = povrće

salate = povrće

 

Mislim da je i dalje tako. Rajki se verovatno ne dopada sto nisu u pitanju (osim u par slucajeva) kompleksni kuvani recepti. Medjutim, ovde kod mene je leto i dovoljno je sto se ja kuvam... povrce moze da bude sirovo. :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

omg my first spinach pie !

 

komadici tomme de savoie

ementaler rendani, menta

2 jajeta 

i oko pola kile spanaca skuvano ranije u sosu od bluka

 

 

Edited by prima
Link to comment

spanac/sir kombo nema greske sta god da uradis.

 

ako stavljas neki sir koji ce se rastopiti ne treba ti jaje jer ce on povezati masu..a ako bas treba da se poveze a neces da se oseti jaje mozes staviti samo 1 belance

Link to comment

pa da, preterah ga sa vec dve vrste rastoppljujuceg sira i hc buterom!  mada za prvi pokusaj roka, sad cu da ga isporucim po kancelariji :ivil:

Edited by prima
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...