Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

znachi ja i dalje to ne mogu da verujem (nije normalno, ali je tehnichki moguce) ali iskustvo me uchi da neshto nije u redu sa korisnicima 65+ koji su dali kartice i pinove potomcima da im dignu pare. nekim korisnicima.

 

npr ako se pojavi pristup bankomatu kad korisnik ne sme da izlazi, shta onda? u nashem slozenom sistemu pracenja naroda koji se ponasha. u povoju :hihi:

 

mislim, ako ne mogu da izlaze, logichno je i da ne mogu da podizu pare na bankomatima :s_w:

Ono što kao korisnici možete da proverite je da kartica nije istekla i da je pin od te kartice (ne verujem da penzosi imaju više kartica al ajde). Ovo što je @Nesh kačio o produžetku važenja kartica može da bude al ne mora da bidne, ne bi bilo loše nazvati korisnički servis i priupitati za status kartice po serijskom broju, da se proveri da je zaista aktivna. 

Ako je sve to redu, onda je onaj šraf iz državne firme upleo prste, ne znam...ovo za ukidanje kartice za bankomat za 65+ je nemoguće, al opet kod nas...

Link to comment

Ja sam, kad sam trazio PIN za matore i nasao papir, proverio prvo da PIN i papir na kome je nisu slucajno od neke prethodne kartice koja je istekla (u onom kvadratu je gore PIN, a dole poslednja 4 broja kartice, treba videti da li se podudara sa karticom). posto su moji vec menjali jednom kartice. Pretpostavljam da to svako uradi, ali ajd da pomenem, mala je verovatnoca, ali mozda neko slucajno ispusti iz vida pa proba sa nevazecim pinom.

 

Postoji jos jedna mogucnost: da je pri nekom neuspesnom pokusaju podizanja ukucan pogresan pin tri puta, pa su blokirali karticu za bankomat. Meni se to desilo, hteo sam da podignem ca caletovog racuna, a ukucao pin sa kartice za kevin racun i tako tri puta cudeci se sto mi ponovo trazi PIN :isuse: (otad ne nosim obe kartice kad podizem, nego idem dva puta :D) . Onda se ide u stedionicu, pa oni to deblokiraju.

 

Ipak, ovo sto Buba pominje je dosta slucajeva, tesko je poverovati da su se svi zeznuli i kucali pogresan pin.

 

Ah, da, ima i treca mogucnost. da bankomat nema lovu. Onda samo vrati karticu bez transakcije. Opet, tesko je zamisliti, da su svi naleteli na prazan bankomat, pa tako vise puta.

 

Eto, ne znam sta bi jos moglo da bude. Gospa Bubo, javljaj kakav je rasplet, a i ja cu ako dobijem odgovor od stedionice za ono slanje novih kartica na kucnu adresu.

 

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

@nesh. nece biti raspleta, odradjeno sve za elektronski transfer kod mene, pa cu ja dizati sa svog rachuna.

za mene je i dalje naravno moguce da sam izbrljachila pinove, ali ovi drugi ljudi nisu.

necu menjati poshtansku skorije/nikad/dok ne bude bash moralo, do njih sam vec stigla posle fantastichne saradnje sa rajfajzenom i vojvodjanskom. neka brate.

sent from bubamoto

Link to comment

Dobio sam "odgovor":

 

 

Quote

 

Поштовани,

 

Поменутим картицама истиче последњег дана следећег месеца.

Саветујемо Вас да позовете Позивни центар Поштанске штедионице на број 011/20 20 292 и информишете се о могућности слања картица на адресу.

Молимо Вас да се наоружате стрпљењем,поменути број је веома тражен.

 

 

Одељење за послове издавања и ауторизација платних картица

Сектор за платне картице и дигитално банкарство

 

Dakle, posto sam im napisao da se obracam njima jer ne mogu da dobijem pozivni centar, poslao im sve relevantne podatke, Одељење за послове издавања и ауторизација платних картица me izvestava kad isticu kartice, upucuje da se informisem preko pozivnog centra i naoruzam strpljenjem.

A glupo je i bilo ocekivati konstruktivan odgovor i upucivanje na proceduru. Sad, pod uslovom da se desi neko cudo, recimo nesto na nivou Mesijinog ponovnog silaska na Zemlju, i da dobijem operatera, taj ili ta ce me sigurno uputiti na Одељење за послове издавања и ауторизација платних картица.

 

 

 

Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

jesam ja ovde prichitala daj je dnevni limit kod poshtanske podignut na 50k dinara? ili sam sanjala.
 

 

Just now, renne said:

Jesi

 

Šredingerov odgovor :D

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

jesam ja ovde prichitala daj je dnevni limit kod poshtanske podignut na 50k dinara? ili sam sanjala.

sent from bubamoto
 

 

Jesi. Okacio sam ja njihov zvanicni dokument na pethodnoj strani.

Link to comment

Dakle, radi samo na papiru...rutinski.

 

Pogledam ja sad ovaj Pozivni centar radi 24 sata, rekoh ajd sad je mozda manja navala, da se dokopam operatora, taj ima resenja za sve...

I posle razumnog vremena cekanja, javio se Svemoguci kod koga treba da se informisem jer odeljenje za idavanje kartica normalno nije nadlezno za informacije o slanju kartica...epa taj operater kaze "zovite u radno vreme, sada ne rade te sluzbe"...

I stvarno dobih zlata vrednu informaciju. :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...