Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Komercijalni uslovi prodaje su usaglašeni između države i NLB još pre dvadesetak dana, sada je samo objavljeno. Potpisivanje bi trebalo da bude sutra uveče, ako se opet ne pomeri (trebalo je da bude sutra ujutro, pa je pomereno zbog nekih tehničkih gluposti). Cena je znatno manja od onoga što se spominje po medijima.

Edited by Ayatollah
Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

Komercijalni uslovi prodaje su usaglašeni između države i NLB još pre dvadesetak dana, sada je samo objavljeno. Potpisivanje bi trebalo da bude sutra uveče, ako se opet ne pomeri (trebalo je da bude sutra ujutro, pa je pomereno zbog nekih tehničkih gluposti). Cena je znatno manja od onoga što se spominje po medijima.

 

Ako nije tajna u ovom trenutku, je l' saglasnost NBS stiže pre potpisivanja ugovora (tj. je l' već stigla) ili će biti preduslov za konačno zatvaranje transakcije?

Link to comment
51 minutes ago, az67 said:

 

Ako nije tajna u ovom trenutku, je l' saglasnost NBS stiže pre potpisivanja ugovora (tj. je l' već stigla) ili će biti preduslov za konačno zatvaranje transakcije?

Saglasnost NBS je CP za Closing, kao i druge saglasnosti (npr. saglasnost Komisije za zaštitu konkurencije u Srbiji i ekvivalentnih tela u okolnim zemljama, saglasnost NBS na kadrovska imenovanja, itd.). 

Link to comment

Ne tražim mnogo, samo da ostane kako jeste: iz nekog razloga časte me besplatnim održavanjem TR već šesti mesec, mbanking nalozi bez provizije čak i IPS, povoljan kurs evra...već sam se navikao ma njihovu aplikaciju pa ne bih da nešto menjaju

Link to comment
On 25.2.2020. at 10:57, Ayatollah said:

Nije niko ništa slagao, jer ni država ni NLB nikada nisu zvanično rekli koja je cena. Tih EUR 450 miliona je novinarska patka koja se pojavila ko zna odakle. 

Sad je valjda zvanično, 387 miliona evra za nešto preko 83% državnog vlasništva, ali očekuju da će država zaraditi preko 450 miliona kad se uračunaju dividende i kamate do završetka transakcije. A patka je kontam stigla iz vlade, 450 zvuči bolje.

 

Link to comment
31 minutes ago, mraki said:

Sad je valjda zvanično, 387 miliona evra za nešto preko 83% državnog vlasništva, ali očekuju da će država zaraditi preko 450 miliona kad se uračunaju dividende i kamate do završetka transakcije. A patka je kontam stigla iz vlade, 450 zvuči bolje.

 

Znam ja kolika je cena već dvadesetak dana, ali nisam smeo to da pišem ovde. Sad vajda mogu ponešto, jer je sve objavljeno.

 

To sa dividendom je iskrivljavanje istine i obična manipulacija. KMBN bi tu dividendu svakako morala da isplati državi u jednom trenutku i da je država odustala od prodaje ili da je KMBN prodat kome god. Dividenda nije isplaćivana od 2014. godine, premda je uredno raspodeljivana, a sve zbog toga što je KMBN sve vreme pod merama NBS, odnosno zbog ograničenja iz člana 38 Zakona o bankama, pa se tu nagomilalo nekoliko desetina miliona EUR. Zato je glupo da se ona sabira sa dogovorenom cenom, jer su to babe i žabe.

Link to comment

Da, jasno je da si znao ali nisi smeo da pišeš. Hvala što si pojasnio to oko dividende, i meni je kao laiku bilo čudno što to sabiraju.

A kaži još samo ako možeš, ovaj profit za predhodnu godinu od 74 miliona evra, jel to nešto napumpano za prodaju? Da ne guglam sad, ali čini mi se da su rezultati ranijih godina bili znatno lošiji.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...