Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Koja je sprdnja sa ovom mobi yettel telenor bankom. Prvo sto menja imena napred nazad,ali ajde to ... nego mi sad salju poruku u kojoj mi reklamiraju prvu mobilnu aplikaciju za Yettel banke, a ha koristim vec godinana Mobibank aplikaciju (sto bi trebalo da bude isto). No, OK kliknem ja na link i tamo lepo i zeleno Yettel banka, držnedaj . A obda kliknem na online bank i otvara mi se Mobi bank :D

a jebote, zavrsite to re-re-rebrendiranje pa se javite ....

Link to comment
10 hours ago, Lezilebovich said:

Koja je sprdnja sa ovom mobi yettel telenor bankom. Prvo sto menja imena napred nazad,ali ajde to ... nego mi sad salju poruku u kojoj mi reklamiraju prvu mobilnu aplikaciju za Yettel banke, a ha koristim vec godinana Mobibank aplikaciju (sto bi trebalo da bude isto). No, OK kliknem ja na link i tamo lepo i zeleno Yettel banka, držnedaj . A obda kliknem na online bank i otvara mi se Mobi bank :D

a jebote, zavrsite to re-re-rebrendiranje pa se javite ....

 

Kakvo crno rebrendiranje da zavrse pa njima ni aplikacija tupava ne radi kako treba.

Kada su je napravili kurcili su se kako je svemocna,a onda su im korisnici dokazali da nicemu ne valja pa sada je stalno nesto opravljaju ali uzalud.

Link to comment

Da li stvarno niko ne daje vise od 2% kamate na stednju u evrima u srpskim bankama?

 

Najvise sto videh je 4% na dinarsku, ali i to oroceno (sa jednom isplatom na kraju)...

Link to comment
5 hours ago, jms_uk said:

Da li stvarno niko ne daje vise od 2% kamate na stednju u evrima u srpskim bankama?

 

Najvise sto videh je 4% na dinarsku, ali i to oroceno (sa jednom isplatom na kraju)...

 

2%? Sometimes I hang awake at night dreaming of 2%. Jedno vreme u Intesi ne da nisu davali kamatu nego su skidali trošak održavanja, ne znam kako je sada.

  • +1 1
Link to comment

Cekaj, inflacija cepa, a oni daju neke minimalne kamate.

I posle neko kaze ovo je normalan finansijski sistem, zlobnici bi rekli da se ovo zove pljacka, legalna i zvanicna.

Mislim i na Zapad, ne samo na ovu bedu kod nas.

 

  • +1 1
Link to comment

E da se nadovežem na onu priču o naknadama prilikom plaćanja na POS terminalima. Pre 2 meseca sam registrovao auto i pošto inače sve plaćam karticom, ceo iznos registracije sam platio Intesinom kreditnom MC (bez deljenja na rate). Nekoliko dana kasnije, vidim u statusu podizanje gotovine sa bankomata. Ja siguran da kreditnom karticom nisam dizao gotovinu, to nikad ne radim, pozovem Intesu i ljubazno mi objasne da je agencija kod koje sam registrovao auto kod njih evidentirana kao platna institucija, a to dalje znači da se plaćanje kreditnom karticom vodi kao dizanje gotovine. Na pitanje kako ja to treba da znam, kaže, bili su dužni u agenciji da mi to naglase. Otprilike, negde oko 2.5% od transakcije je skinuto kao "naknada" za keš.

Eto, da znate

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ne bi me mrzelo da odem i trazim tu razliku nazad…

 

ETA: pre neki dan sam se vratio za 50p (dodali nesto na racun sto nisam kupovao) :D

 

Edited by jms_uk
Link to comment

Da li postoji mogućnost da mi klijent iz inostranstva plati RSD na dinarski poslovni račun u Srbiji? Zvao sam Intesu, i od dve različite osobe dobio dve potpuno različite informacije.

 

Ne znam ni odakle u klijentu uopšte RSD tamo odakle plaća, ali on tvrdi da je to moguće i da mu je to jeftinije nego da transferiše devize. U potpunom sam rebusu.

Link to comment
41 minutes ago, Spirit said:

E da se nadovežem na onu priču o naknadama prilikom plaćanja na POS terminalima. Pre 2 meseca sam registrovao auto i pošto inače sve plaćam karticom, ceo iznos registracije sam platio Intesinom kreditnom MC (bez deljenja na rate). Nekoliko dana kasnije, vidim u statusu podizanje gotovine sa bankomata. Ja siguran da kreditnom karticom nisam dizao gotovinu, to nikad ne radim, pozovem Intesu i ljubazno mi objasne da je agencija kod koje sam registrovao auto kod njih evidentirana kao platna institucija, a to dalje znači da se plaćanje kreditnom karticom vodi kao dizanje gotovine. Na pitanje kako ja to treba da znam, kaže, bili su dužni u agenciji da mi to naglase. Otprilike, negde oko 2.5% od transakcije je skinuto kao "naknada" za keš.

Eto, da znate

 

Ja sam imao isti slučaj pre nekoliko godina. Vratio se u agenciju i tražio povraćaj te provizije što su oni i učinili. Nije bio neki iznos ali princip, ne volim da me pljačkaju.

  • +1 2
Link to comment

Mislim da je moguće preko onih platnih sistema što vrše konverziju, s tim što ne znam kako to ide sa strane platiše.

 

Jednom sam dobio uplatu iz US u dinarima, apsolutno zbunjen, što je najgore ja sam naveo devizni račun za primanje tog novca, ali je valjda moja banka sama to preusmerila na dinarski. Svejedno sam morao da popunjavam loro doznake.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Mislim da je moguće preko onih platnih sistema što vrše konverziju, s tim što ne znam kako to ide sa strane platiše.

 

Jednom sam dobio uplatu iz US u dinarima, apsolutno zbunjen, što je najgore ja sam naveo devizni račun za primanje tog novca, ali je valjda moja banka sama to preusmerila na dinarski. Svejedno sam morao da popunjavam loro doznake.

 

Hvala. I meni bi ova uplata trebala da dođe iz US, i čak bi mi odgovaralo da bude u RSD. Ja ne znam da li moj dinarski račun uopšte i ima IBAN, tj. da li IBAN postoji za račune u domaćem platnom prometu. Nešto sam se kao igrao sa IBAN checkerom i brojem dinarskog računa, i dobio sam da je OK, ali opet ne bih to baš slao klijentu.

 

Probaćemo, pa šta bude.

Link to comment
2 hours ago, brusli said:

Cekaj, inflacija cepa, a oni daju neke minimalne kamate.

I posle neko kaze ovo je normalan finansijski sistem, zlobnici bi rekli da se ovo zove pljacka, legalna i zvanicna.

Mislim i na Zapad, ne samo na ovu bedu kod nas.

 

Pa se posle pitamo zašto se investira u nekretnine. Tu ne mislim na prljavi novac, naravno.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

 

Hvala. I meni bi ova uplata trebala da dođe iz US, i čak bi mi odgovaralo da bude u RSD. Ja ne znam da li moj dinarski račun uopšte i ima IBAN, tj. da li IBAN postoji za račune u domaćem platnom prometu. Nešto sam se kao igrao sa IBAN checkerom i brojem dinarskog računa, i dobio sam da je OK, ali opet ne bih to baš slao klijentu.

 

Probaćemo, pa šta bude.


postoji IBAN za dinarske racune (ja sam tako isto izbunario i za moj u Intezi) - saljem odavde preko Western Uniona (bank to bank) direktno u dinarima. 
 

za koji dan cu da probam to isto preko Revolut-a odavde. 

Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

 

Hvala. I meni bi ova uplata trebala da dođe iz US, i čak bi mi odgovaralo da bude u RSD. Ja ne znam da li moj dinarski račun uopšte i ima IBAN, tj. da li IBAN postoji za račune u domaćem platnom prometu. Nešto sam se kao igrao sa IBAN checkerom i brojem dinarskog računa, i dobio sam da je OK, ali opet ne bih to baš slao klijentu.

 

Probaćemo, pa šta bude.

Svaki racun ima iban... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...