Jump to content
IGNORED

Globalno zagrevanje


iDemo

Recommended Posts

je l` gledao neko ovo :S



sad sam dobio u inbox, bas da vidim sta ce reci ovaj video


inace, ja se bas plasim ove teme jer mislim da smo prekoracili granicu i da cemo posledice tek snositi (mada i snosimo vec sada)
Link to comment

blago tebi...

ja sam se sjebao pa skoro odgledao ceo :/

Ovo je u stilu Malagurskog..

Grafici nisu odradjeni do kraja, vec samo do godine koja im odgovara i dok im se poklapa s` pricom.. ne uracunavaju i ostale vrednosti i uticaje drugih stvari.. izvlace iz konteksta intervjue naucnika (jedan se pobunio, nasao sam i njegov odgovor na sve to).. frljaju se sa nekim informacijama koje nisu tacne (kolicina CO2 nastala iz vulkana i kolicina nastala covekovim delovanjem) itd itd

Link to comment

to je tacno, ali nema diskusije ni o cinjenici da neke zemlje zaista dobro parce energije dobijaju iz tzv. zelenih izvora.

 

 

Skoro da se granici za neverovatnim ono sto si neke zemlje napravile od neke 2000te naovamo po tom pitanju. Od ispod 5% pa do skoro 100% (ucesca vetra i solarnog u ukupno proizvedenoj el energii). N-e-v-e-r-o-v-a-t-n-o... Mislim - ono - iz perspektive da je kol'ko 2000/2001 bilo pitanje koliko (saveznih) drzava u Americi treba poplocati solarnim celijama da bi se obezbedilo dovoljno el-energije...

Link to comment

Grafici nisu odradjeni do kraja, vec samo do godine koja im odgovara i dok im se poklapa s` pricom.. ne uracunavaju i ostale vrednosti i uticaje drugih stvari.. izvlace iz konteksta intervjue naucnika (jedan se pobunio, nasao sam i njegov odgovor na sve to).. frljaju se sa nekim informacijama koje nisu tacne (kolicina CO2 nastala iz vulkana i kolicina nastala covekovim delovanjem) itd itd

Klasicna "naucna" rasprava na zadatu temu... Kao kad oni-drugi™ tokom jedne vrlo temeljne sushe (bilo u Australiji a trenutno u bioskopima po Kaliforniji) - dakle - kad oni kazu - sve gledajuci akumulacije za vodosnabdevanje - "nece se vishe nikad napuniti, jer globalno zagrevanje...". Onda kolateralno isprovociraju izgradnju postrojenja za desalinizaciju, isto se pusti u pogon a onda, kad kisha padne, trava poraste i akumulacije se napune isto (desal) ugase i ostave da se 'sushi' uz troskove odrzavanja od cirka 2-3 milijarde na godinu... Ovo onako uzgred. Susitina je da je nivo komunikacije odavno ispod svake kritike (na obe strane) i da je - kao i uvek? - pitanje ko koliko ima para i ko koga placa tim parama...

Link to comment

pa jebote, danska proizvodi skoro pola, tj. 45 posto energije na taj nacin, od toga 30 posto od vetra.

slede island, portugal, spanija i nemacka koja pravi samo 20 posto.

 

to je ogroman, ali ogroman uspeh.

 

edit: apdejt, nemci prosle godine proizveli 31 posto.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa jebote, danska proizvodi skoro pola, tj. 45 posto energije na taj nacin, od toga 30 posto od vetra.

slede island, portugal, spanija i nemacka koja pravi samo 20 posto.

 

to je ogroman, ali ogroman uspeh.

Pa je@ote(tm), na Dansku sam i mislio. I na Nemacku, izmedju ostalih. Sasvim ozbiljno. :)

Link to comment

Imaju najskuplju struju u Evropi. Vetrogeneratori i solarne energija preterano koštaju. Svako zato ima svoje jebiga...

article-2071633-0F1B4D7000000578-392_964

Australijanska inicijativa da se daju povoljni, državni krediti za energetsku efikasnost i solarnu energiju za sada najpametnija stvar.

 

Electricity_prices_for_household_consume

Link to comment

Australijanska inicijativa da se daju povoljni, državni krediti za energetsku efikasnost i solarnu energiju za sada najpametnija stvar.

 

 

Pa to je upravo ono sto ce sada da ukinu... Ako vec nisu. :)

Link to comment

Vetrogeneratori su se već omasovili, a cene ne padaju. Koštaju stubovi, koštaju turbine, koštaju menjački sklopovi, održavanje košta dojaja. Košta pa košta.

 

Sa druge strane, solarna vrlo pada i gotovo da je pristupačna, zbog proizvodnje u Kini, ali tehnologija nikako ne napreduje željenom brzinom.

Link to comment

 

Sa druge strane, solarna vrlo pada i gotovo da je pristupačna, zbog proizvodnje u Kini, ali tehnologija nikako ne napreduje željenom brzinom.

Ovo za Kinu je zanimljivo i opstepoznato a ja sam pre nekih godinu-dve cuo da neke nemacke firme prebacuju proizvodnju iz Kine u Bugarsku - jer je pristupačnije™...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...