Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valk

Recommended Posts

pa rekoh da je to jedina prednost sto je dobijes vrlo brzo.

 

Zasto skupa?

 1. naplacuju otvaranje racuna, nesto tipa 150-200 din

 2. naplacuju proviziju (nekada je bila 1,5%)

 3. kursni troskovi. Na poklon kartice se vrsi uplata u dinarima, a prilikom placanja se zaduzuje u evrima pa se menja novac po kursu banke.

Link to comment

1 zadnji put je bilo 300 pre dve i kusur godine ako se ne varam

2 za ovo ne znam, koristio sam je 20ak puta i nisam primetio 

3 jeste im kurs da guli kozu sa ledja, ali nisam primetio da je nesto bolji u drugim bankama

Link to comment
  • 2 weeks later...

nije, u pitanju je xiaomi telefon

 

tracking u aliexpressu je jako dugo javljao da je paket napustio kinu, bez daljih informacija

ako se ovo desi, moze rucno da se prati preko track17 sajta (ima link negde u tracking info.u)

e, tamo daju vise informacija i prate zaista gde je paket

onda sam odjednom dobio update sta se sve desilo (i to je postalo vidljivo u ali.ju)

 

sad sam malo bunario statuse, i ispostavilo se da je paket otisao u holandiju, odakle naravno nisu mogli da mi ga isporuce, jer jelte nisam u holandiji... (naravno, holandija se ne pominje nigde u adresi za slanje)

 

update, ili: zasto vise nikad nista ne uzimam na aliexpressu.

 

paket je vracen prodavcu, koji se napravio lud i tvrdi da ga nije dobio iako uredno stoji u tracking statusu da je packet returned to sender

ono sto je problem je da se i aliexpress napravio lud, te tvrdi da treba da podignem paket u posti, da je time njihova usluga zavrsena i da su zbog toga pustili pare na racun prodavca.

na stranu sto paket tracking id nije bio u sistemu nijednog od vecih logisticara ovde, niti u sistemu PostNL, iako tracking na aliexpress sajtu tvrdi da su ga oni gurali kroz evropu

 

edit: ne zivim u srbiji, tako da ovog puta nije zasrala nasa posta i carina :)

Edited by Zverilla
Link to comment

mozda paket na kraju nije stigao do njih, tracking status je samo da je poslat nazad, ali ne i da je stigao

(opet, moguce je i da paket dobije novi broj posiljke na drugu stranu te da se zato ne moze pratiti na osnovu originalnog broja)

 

primarno je zasrao aliexpress:

ako nude uslugu slanja, moraju da znaju gde je i dokle je stigao paket, na putu do kupca ili na putu nazad do prodavca

Link to comment

Čudno, imao sam par parcijalnih povraćaja zbog sitnih manjkavosti.

Ovo je prilično poznat prodavac. Jedino ako im je logika: Došla ti je roba nisi podigao, tvoja krivica!Sad vidim, poslato na pogrešnu adresu?

Da li si siguran da nisi dobio fake TrackID?

 

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...