April 15Apr 15 Nova.rsTajni život jugoslovenskih devojaka početkom 20. veka koj...O istopolnim vezama, pravima LGBT zajednice i njihovom položaju u društvu danas se govori otvoreno i bez zadrške. Međutim, pre skoro jednog veka, takva tema bil
April 15Apr 15 To po ondasnjem Kuriru/Informeru: da se zagolica masta ћифта i malogradjana, onog sto nam danas pokusavaju da predstave kao gradjansku Srbiju koju unistise znasevećko...U zemlji u kojoj zene nisu imale pravo glasa, ajdede to, u kojoj je 90% zena bilo svedeno na nepismenu teglecu marvu, u kojoj se prva zena sa diplomom lekara mucila i dovijala da joj u rodnoj Srbiji dozvole da radi...Zlatna mladez se zanimala, a novine dozirano, sa sve primerenim zgrazavanjem obavestavale...To nam se danas pokusava da proda kao gradjanska Srbija prepuna elita...Elita u kojima udata zena, ma koliko da je unela u brak nije zakonski imala ama bas nikakva prava da raspolaze svojom, a kamoli zajednickom imovinom - jes vala, ali ce zato danasnji nadobudni novinari i novinarke da otkrivaju istinutm...
May 20May 20 Nova.rsOvako su se nekada snalazili ljudi koji dođu u Beograd: M...Nekada je Beograd bio grad u koji se dolazilo sa koferom u ruci i osećajem da si daleko od svega poznatog. Za mnoge koji su stizali iz manjih mesta, prvi susret
May 20May 20 28 minutes ago, x500 said:Nova.rsOvako su se nekada snalazili ljudi koji dođu u Beograd: M...Nekada je Beograd bio grad u koji se dolazilo sa koferom u ruci i osećajem da si daleko od svega poznatog. Za mnoge koji su stizali iz manjih mesta, prvi susretPrilicno netacno - Dalmatinci u Polet nisu svracali zbog obliznjeg Kazbeka, u Zonu Zamfirovu je svracao samo k`o mora, islo se u Staru Hercegovinu, Zupu, Presernovu Klet, Sumatovac, Orac, Kovac i Vltavu, a u Skadarliju se svracalo zbog fenseraja.Pravi poznavaoci su isli u Kalenic na skembice u saftu, kao i kod "Toze Grka" na Palilujskoj pijaci.Sladoled se jeo u Prizrenskoj ulici, baklave kod Pelivana u Bulevaru i kod Zlate, boza u Bombaju i na Lionu....Van Beograda se islo u "Na kraju Sveta" kod pokojnog Pere Varenike gde nije bilo struje, al` je bilo duse - sajkaski cigani, domace vino i "snajka, toalet ti je tamo kod onog zbuna...", a snajka sekretarica US ambasade sredinom 80ih.Ukinuo Saruman Backi istu!Da ne pricamo o gomili malih lokala koji su bili identitet tog Beograda, a sada ne postoje.
May 20May 20 Da nastavim pricu - na pljeskavice se islo u Balkansku, mali lokal preko puta 20 oktobra bioskopa, bele plocice i staklo i gazda koji kaze Ovde imas luk i tucanu papriku od priloga, za ostalo se nosi u 3 pizde materine odavde...Ali te pljeskavice su i dan danas u secanju, kao i u HAS-MASU u Juznom bulevaru ili pecenje kod Cacanina dole u Borskoj onijeh dana....Onog ko je potpisao da Romani Tar postane McDonalds na Terazijama bi obesio iznad istog....
May 21May 21 21 hours ago, kronostime said:Da nastavim pricu - na pljeskavice se islo u Balkansku, mali lokal preko puta 20 oktobra bioskopa, bele plocice i staklo i gazda koji kaze Ovde imas luk i tucanu papriku od priloga, za ostalo se nosi u 3 pizde materine odavde...Ali te pljeskavice su i dan danas u secanju, kao i u HAS-MASU u Juznom bulevaru ili pecenje kod Cacanina dole u Borskoj onijeh dana....Onog ko je potpisao da Romani Tar postane McDonalds na Terazijama bi obesio iznad istog....upravo.kada su mi ukinuli "kolarac" popizdeo sam. posle "zona" pa "naše more" u komšiluku. ovo sada, kada ti kažu da imaju samo espreso i kapućino, mrš. Edited May 21May 21 by đorđe geprat
Tuesday at 20:533 days Nije Beograd, ali jeste zanimljiva prica sa nasih prostoraNova.rsOvo je prva promena pola u Srbiji koja se desila 1933. go...U vreme kada se o rodnom identitetu nije govorilo, kada nisu postojali ni termini kojima danas opisujemo transrodnost, a kamoli društvene mreže na kojima ljudi
Create an account or sign in to comment