February 9, 20215 yr Da li zna neko, da li postoje fotografije diskoteke Cepelin iz 70-ih, kao i kluba Zvezda početkom 80-ih i kluba Buha 90., 91.? Trebaju mi za neki projekat a već godinu dana tražim i ne postoji nikakav foto ili video zapis sa tih mesta
March 7, 20215 yr On 9.2.2021. at 1:06, vorda said: Da li zna neko, da li postoje fotografije diskoteke Cepelin iz 70-ih, kao i kluba Zvezda početkom 80-ih i kluba Buha 90., 91.? Trebaju mi za neki projekat a već godinu dana tražim i ne postoji nikakav foto ili video zapis sa tih mesta Ako nadjes, podeli sa nama U cepelinu se moji roditelji upoznali Zvezda i buha su bili jedna od stanica za mene devedesetih. Edited March 7, 20215 yr by mustang
April 18, 20215 yr Nevreme na Dunavu i put za Zemun 1937. godine (Virtuelni muzej Dunava) (ukradeno sa tvitera koji je ukrao sa fejsbuka)
September 13, 20241 yr Neko kačio pre: https://beogradskonasledje.rs/kulturna-dobra-mape-nova https://www.gradnja.rs/pozornica-na-krovu-zgrade-u-centru-beograda/
September 13, 20241 yr pozornica/letnji bioskop bila je i pri bioskopu zvezda. ušlo bi se u hodnik pa stepeništem na pozornicu. gledao sam filmove tamo. ko nezna, jednospratnica sa prelepom ogradom na balkonu, između vukove zadužbine i nekadašnjeg "protokola"
September 13, 20241 yr 5 hours ago, Boksita said: https://www.gradnja.rs/pozornica-na-krovu-zgrade-u-centru-beograda/ sveziji pogled: poz Edited September 13, 20241 yr by le petit nicolas
September 14, 20241 yr On 9. 2. 2021. at 18:06, vorda said: Da li zna neko, da li postoje fotografije diskoteke Cepelin iz 70-ih, kao i kluba Zvezda početkom 80-ih i kluba Buha 90., 91.? Trebaju mi za neki projekat a već godinu dana tražim i ne postoji nikakav foto ili video zapis sa tih mesta Zvali su ga "Cep". Bio je ulaz kao u podzemnu garazu. "Matine", od 16:00-19:30 je bio za nas, maloletnike. Bio sam dva puta, 1976, imali su odlicno ozvucenje, svaka pesma je bila dobra na tom ozvucenju (cak i ABBA "Knowing me knowing you") koju ni tada niti ikada ne bih slusao ali je zvucalo dobro na tom kvalitetu ozvucenja. Tada samo bili u SFRJ na Toska 5 i Toska 10 gramofonima i vinil LP plocama, nikada culi blast is dobrog ozvucenja.. Tada je hit u Cepu bio "Jungle People", Soulful Dynamics, neki bend iz Liberije. Igrali su, ceo Cep, kao da klizaju nogama, pesma se ponavljala na svakih pola sata. Ima to na netu (taj hit, ne Cep). Bilo je tu puno siledzija iz beogradskih srednjih skola.
January 14Jan 14 Nemam insta pa ne mogu sve da vidim, ali ovde bi moglo da bude interesantnih stvarihttps://www.instagram.com/p/DI6NcciM3RO/
January 14Jan 14 Fotkano je u Sarajevu. Beograd nije imao zglobne Sanos trolejbuse osamdesetih, a garažni brojevi na Ikarus autobusima su bili u uglovima prednjeg branika.Edit: ipak je prototip bio na probi u Beogradu početkom osamdesetihŠkoda-Sanos S 200 (također Škoda-Sanos 01, ponekad nazivan Škoda-Sanos 200Tr) je dvodijelni trolejbus koji je proizveden 1980-ih u saradnji između čehoslovačke kompanije Škoda Ostrov i jugoslavenske (ili makedonske) kompanije FAS 11. Oktromvri Skoplje.Prva dva trolejbusa S 200 proizvedena su 1982. godine. Nakon testiranja kod proizvođača, prvi prototip je isporučen u Beograd, gdje je bio u probnoj upotrebi. 1986. godine isporučen je u Sarajevo, gdje je dobio broj 520. Trolejbus je vjerovatno uništen tokom rata u prvoj polovini 1990-ih. Drugi prototip je isporučen u Gottwaldov (danas Zlín) 1982. godine. Edited January 14Jan 14 by KnightLore
February 13Feb 13 Nova.rsOvo mesto zvali su "Vir smrti": Najfatalnija tačka u Beog...“Vir smrti” više niko ne spominje, ali u crno je zavio više od 100 porodica Tamo gde se završavala gradska vreva, iza beogradske Klanice i u senci strugare Prom
Create an account or sign in to comment