Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Beograd nekada

Featured Replies

i ovo spada u "Beograd nekada" iako je "staro" samo dve godine ...

Capture.pngCapture1.png

 

 

Ja sam se  tu penjao na spomenik kao Katamaran ispred Politike  :lol:

  • Replies 397
  • Views 87k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • le petit nicolas
    le petit nicolas

    sveziji pogled:   poz

  • kronostime
    kronostime

    Prilicno netacno - Dalmatinci u Polet nisu svracali zbog obliznjeg Kazbeka, u Zonu Zamfirovu je svracao samo k`o mora, islo se u Staru Hercegovinu, Zupu, Presernovu Klet, Sumatovac, Orac, Kovac i Vlta

  • Zvali su ga "Cep". Bio je ulaz kao u podzemnu garazu. "Matine", od 16:00-19:30 je bio za nas, maloletnike. Bio sam dva puta, 1976, imali su odlicno ozvucenje, svaka pesma je bila dobra na tom ozvuce

Posted Images

Ono što izgleda kao sprud je linija današnje obale sa Ngd strane, a ono iza je baruština i močvara, što je Nbg i bio.

ako imaš kači još slika. uživam

Ono što izgleda kao sprud je linija današnje obale sa Ngd strane, a ono iza je baruština i močvara, što je Nbg i bio.

+1

Mislim doduse da se vide i poceci izgradnje nasipa na sremskoj strani, ali je fotografija snimljena u vreme bas visokog vodostaja.

U svakom slucaju, tada je vec bio zavrsen nasip uzvodno od mosta, temo gde je Sajmiste koje je tada vec bilo u planu, a cini mi se da se (1934. valjda) vec i pocelo sa nekim  radovima...

ako imaš kači još slika. uživam

To bi bilo to. Slucajno natrcao na davno zaboravljeni folder.

C9OzJ6OXoAYde2f.jpg

April u Beogradu

 

jedno proslo doba

 

C9wyGWsXkAAt1oE.jpg

 

Trebalo bi poslati ovu sliku Angeli i traziti da plati kaznu za parkiranje sa zateznim kamatama.

Meni ovo po uniformama i liči već na parking servis.

 

Jadransko Podunavska Banka (Cepter) Samo prepisujem originalne nazive fotografija. Mislim da je ova banka u Knezu

JADRANSKO-_PODUNAVSKA_BANKA_CEPTER.jpg

 

Ovo je bivša šalter sala Narodne banke u Kralja Petra, danas je u toj prostoriji Muzej novca.

Povodom 80-godišnjice Beogradskog sajma, evo malo arhivske građe:

 

Izgradnja prvog sajmišta 1936-37, Radiša, Idriz i Slaviša u akciji :)

Sc224e_proj17040515011_0001.jpg

 

Pogled na stari Beogradski sajam, kraj tridesetih

Sc224e_proj17040514570_0001.jpg

 

Razno 1937-1938

m012.jpg

 

Sc224e_proj17040714000_0001.jpg

 

Sc224e_proj17040714031_0001.jpg

 

Sc224e_proj17040515100_0001.jpg

 

Sc224e_proj17040714040_0001.jpg

 

Gospodže i прасенце

gospodje.jpg

 

Опанци i Audi

Sc224e_proj17040515071_0001.jpg

Izgradnja novog sajma 1956.

b002.jpg

 

Novi Beogradski sajam krajem pedesetih:

b005.jpg

 

image.jpg

 

 

Biće full izložba za Noć muzeja.

Super fotke :)

Gledam sad kej iza sajma na ovoj poslednjoj slici i ovako neizgradjen mi deluje uredniji nego danas. Cini mi se da je Stenka otprilike kod ovog dela gde se suzava kej. Tu valjda pocinje ona odvratna ograda gde ume da bude zajebano da se mimoidjes sa vikend biciklistima i olosem na motorima. Jednom je jedan car cak pokusao tu da prodje i kolima  :0.6:

 

Drugar i ja ga iskulirali al je iza nas naisao jedan sto ga umalo ne baci u Savu sa sve kolima.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.