Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nisu nam zadjaba Hrvati braća:

 

pismo s marjana...

miro split, 15. oktobar 2014 18:36 @ Komshija Hashim:

"Ja bi tebi od srca čestita. Ovo je povjesni dan za veliku albansku naciju. Izveli ste prvi let u povjesti albanskog naroda. Cili svit slavi braću Wright, a vi sad možete slavit braću Rama. Je da je malo čudno šta ste za povjesni albanski let odabrali susjednu zemlju i da je to bespilotna letjelica ali ni Amerikanci ne šalju odma na Mars žive ljude, polako i za koju godinu imat će te čovika koji se otisnija u nebo. Jučerašnji dan velika Albanska nacija može slavit ka dan osnivanje Albanskog ratnog zrakoplostva i protuzračne obrane.

Sinko Božji ovo šta ste napravili u Beogradu je dno dna, ja da san na tvom mistu bi se pokrija ušima i ne bi pustija glasa od srama, a vi slavite. Šta slavite?

To šta je idiot svjesno stavija glave vaših sportaša na panj? To šta je ovo moglo završit krvoprolićen da nije bilo srpski nogometaša? Ma, šta slavite da mi je znat? Malicioznost i provokaciju u kojoj van nisu bitni ni sport ni moguće posljedice koje će izazvat ta provokacija.

Zamišljan šta bi se dogodilo na Maksimiru na utakmici između Hrvatske i Srbije da je ovakav avion ponija kartu velike Srbije. Ma, ne bi kume osta kamen na kamenu od srpske ambasade.

Samo šta ni mi Hrvati, a ni oni Srbi ne možemo ovako nešto blesavo i djetinasto smislit.

Sram vas može bit. Ne zbog provokacije, nego zbog reakcije vaših igrača i vaše nacije. Slavit to šta ste nekog uspili uvridit mogu samo jadni i mali ljudi.

Moja velika podrška srpskim nogometašima koji su se pokazali velikim ljudima i sportašima!"

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Previš pitaš. ne znam. Možda prije polaska na avion kad ih je albanska javnost možebiti ispratila očekivanjima ljutog boja u grotlu arhidušmanskome; možda u svlačionici kad im je trener možebiti održao braveheart govor; možda u trenutku preglašavanje himne salvama zvižduka; možda kasnije kad su trčali u ritmu pokliča "ubij, zakolji"... Ne znam, kakogod djelovalo je da su utripovali. Tebi nije? 

 

Jeste, naravno, a nisu smeli. Kao što ne bi smeli ni srpski u sličnoj situaciji. Ne zanimaju me izgovori, zaista jer ne bi imao gram razumevanja za nekog srpskog fudbalera koji bi na utakmici BiH-Srbija u Sarajevu oteo neku dronom spuštenu naslikanu kartu velike Srbije , čuvao je kao svetinju i još posle pričao kako on drugu "zastavu nema", a ujedno se vadeći da je video crveno-plavo-belo pa mu se učinilo da je to sigurno neka srpska svetinja. Prijatelju, ti si javna ličnost i kao javna ličnost imaš javnu odgovornost i to što može da se desi nekom peri periću iz publike tebi ne sme i schluss.

 

A, pošto mora da se pomene, to apsolutno, ni na koji način, niti opravdava, niti umanjuje anticivilizacijsko-životinjsko "ubij-zakolji" i tome slično, kao ni totalnu nesposobnost srpske države da održi meč visokog rizika, ali ma kako da je rizik visok, to je ipak samo jedna fudbalska utakmica. Pa ako to ne umete da održite, onda ni niste za takmičenje. 

Edited by MancMellow
Link to comment

ali to izlaženje iz šanaca nije na ovoj temi ništa novo. mnogi su zauzeli takvu poziciju i sa nje nastupali.

moj problem nije prvenstveno sa pogrešnom kontekstualizacijom pitanja koje sam postavio (tu je nesporazum razjašnjen), već sa sledećim: čini mi se da je DarkAttractor postavio previsoko lestvicu koja se mora preskočiti kako bi se pokazalo da se izašlo iz nacionalističkog šanca. zašto bi samo podsmeh i poluzainteresovana zabavljenost bila ne-nacionalistička reakcija na saopštenje saveza Albanije? zašto bi iskrena začuđenost nad odnosom albanskih igrača prema onom transparentu bilo nacionalističko trolovanje? evo i ti sam kažeš da slabo šta znaš o albanskoj javnosti i tamošnjim prilikama--zar nije em jednostavnije, em konstruktivnije, a svakako legitimno makar pretpostaviti da ima još ljudi koji ovaj nesvakidašnji i složen događaj, njegove uzroke i implikacije, pokušavaju da shvate iz slične pozicije slabe obaveštenosti te da nije svako problematizovanje postupaka nekog od učesnika pucanj iz šanca?

Izgleda da te je baš kosnulo ono pominjanje tvog posta. Ne mislim da je "iskrena začuđenost nad odnosom albanskih igrača prema onom transparentu" nacionalističko trolovanje. Nacionalističko trolovanje postaje onog trenutka kad prestaje biti "iskrena začuđenost", već paušalna osuda bez daljeg udubljivanja. Očekivati od mladih loptača, a svi manje više znamo koja je to socijalna grupa, da se nose s iznenadno bačenim političkim izazovom je prosto previše. U nogometu se aktivno gaji politički otrov, osobito na Balkanu, i u tom kontextu je sve osim njegovog aktivnog izražavanja, pa skoro čist dobitak. Albanski dečki su očito naloženi, onaj sa "škijama", ukoliko je to zbilja izjavio, to je očigledno čisto zlo, ali ono na terenu je prosto izraz opterećenosti u kojima balkanska društva žive. A igraju u grotlu koje unisono skandira "ubij, zakolji", pa im je utoliko lakš podlegnuti primitivnim fantazmima o ratu na terenu. Onda zastava™, meni je trebalo nekoliko minuta da vidim šta je na baneru, prvo sam vidio crvenu površinu s albanskim orlom, dakle zastava™. Ta slika sigurno nije doprinosila umirivanju borbenih impulza, niti odklonu od ratne metaforike na sportskom terenu. 

Link to comment

A, pošto mora da se pomene, to apsolutno, ni na koji način, niti opravdava, niti umanjuje anticivilizacijsko-životinjsko "ubij-zakolji" i tome slično, kao ni totalnu nesposobnost srpske države da održi meč visokog rizika, ali ma kako da je rizik visok, to je ipak samo jedna fudbalska utakmica. Pa ako to ne umete da održite, onda ni niste za takmičenje. 

ja baš mislim da na ppp-u ovo ne treba da se napominje. forum od početka ima konzistentno nultu toleranciju prema svakoj vrsti huliganizma, njegovog propagiranja i relativizovanja. ovde uvek može da se pretpostavi da učesnici imaju takav stav. sve što od toga odskače se redovno kažnjava.

Link to comment

Jeste, naravno, a nisu smeli. Kao što ne bi smeli ni srpski u sličnoj situaciji. Ne zanimaju me izgovori, zaista jer ne bi imao gram razumevanja za nekog srpskog fudbalera koji bi na utakmici BiH-Srbija u Sarajevu oteo neku dronom spuštenu naslikanu kartu velike Srbije , čuvao je kao svetinju i još posle pričao kako on drugu "zastavu nema", a ujedno se vadeći da je video crveno-plavo-belo pa mu se učinilo da je to sigurno neka srpska svetinja. Prijatelju, ti si javna ličnost i kao javna ličnost imaš javnu odgovornost i to što može da se desi nekom peri periću iz publike tebi ne sme i schluss.

Slažem se naravno. O današnjoj Albaniji ne znam doslovno ništa, ali imam mizantropske predrasude o nezrelom balkanskom društvu kao što su i ostali. Naravno ne mislim da su gori od ovih ili onih, svi narodi kao narodi su ogavni. I da bude mir svijetu. 

Link to comment

Slažem se naravno. O današnjoj Albaniji ne znam doslovno ništa, ali imam mizantropske predrasude o nezrelom balkanskom društvu kao što su i ostali. Naravno ne mislim da su gori od ovih ili onih, svi narodi kao narodi su ogavni. I da bude mir svijetu. 

 

moguće, ali se mora reći - ponašanje navijača je bilo nedopustivo, ponašanje albanskih fudbalera je bilo nedopustivo, bez ALI, jer ako kreneš bilo koga da opravdavaš sa 

 

 

 

 U nogometu se aktivno gaji politički otrov, osobito na Balkanu, i u tom kontextu je sve osim njegovog aktivnog izražavanja, pa skoro čist dobitak.

 

onda ćeš na kraju hteo-ne hteo opravdati sve.

Link to comment

ja baš mislim da na ppp-u ovo ne treba da se napominje. forum od početka ima konzistentno nultu toleranciju prema svakoj vrsti huliganizma, njegovog propagiranja i relativizovanja. ovde uvek može da se pretpostavi da učesnici imaju takav stav. sve što od toga odskače se redovno kažnjava.

 

ovo bi naravno bilo moguce kada ne bi imao grupicu likova koji iskolacenih beonjaca i zakrvavljenih ociju traze cetnicke i velikosrpske nitkove sakrivene u svakoj pori svake teme ovde.

mogu i imena da nabrojim, nemam problem, mada se znaju. doduse nesto ih je manje u poslednje vreme ali zar ucitavanja u svakoj mogucoj situaciji ne jenjava. i to traje godinama a skloni su koriscenju ovog borda u neforumske svrhe pa tako moras da se branis od pojava koje cukaju po 10.000 postova godisnje.  da su dosli ovde 2007. imali bi 80.000. helou?

zato se inace smatram delimicno krivim, jer sam kao republikanac, antifasista i ateista ovde napisao da su forumski desnicari bolji ljudi na bazi elementarnih osobina kao sto je postenje i to mi nikad nije oprosteno...

Edited by gazza1
Link to comment

moguće, ali se mora reći - ponašanje navijača je bilo nedopustivo, ponašanje albanskih fudbalera je bilo nedopustivo, bez ALI, jer ako kreneš bilo koga da opravdavaš sa 

 

 

onda ćeš na kraju hteo-ne hteo opravdati sve.

Ma slažem se naravno. Samo kažem da nisam iznenađen. Razumijem ne u smislu da opravdavam, nego da otprilike slutim u kojim kloakama od društava su odgojeni likovi u dresovima najdražih boja. Pa eno zaviri na index.hr, čestiti Joe Šimunić digao pravednički glas, jer Josipović neće da ide na tekme Vatrenih zbog nacizma, a nije uložio protest zbog beogradskog skandiranja o klanju Hrvata. Sjetimo se Sliniše, Koromana, to nam je dala borba za nacionalne emancipacije. Dobro je kad mi palimo, ubijamo i silujemo, zlo je obrnuto. To nam je sad što nam je. To smo mi, to su naša djeca. 

Link to comment

Ma slažem se naravno. Samo kažem da nisam iznenađen. Razumijem ne u smislu da opravdavam, nego da otprilike slutim u kojim kloakama od društava su odgojeni likovi u dresovima najdražih boja. Pa eno zaviri na index.hr, čestiti Joe Šimunić digao pravednički glas, jer Josipović neće da ide na tekme Vatrenih zbog nacizma, a nije uložio protest zbog beogradskog skandiranja o klanju Hrvata. Sjetimo se Sliniše, Koromana, to nam je dala borba za nacionalne emancipacije. Dobro je kad mi palimo, ubijamo i silujemo, zlo je obrnuto. To nam je sad što nam je. To smo mi, to su naša djeca. 

 

Ja sam potezom albanskih igrača prilično iznenađen i čini mi se da ni Šimunić ni Koroman ne bi postupili na taj način. Ne znači da su bolji likovi od ovih, možda samo nemaju muda za tako nešto. Koliko su u pitanju Srbi i Albanci, još su više u pitanju profesionalci i zaista mi je motiv posezanja za objektom čijim se uklanjanjem obezbeđuje i smirivanje strasti i nastavak utakmice, nedokučiv. 

Edited by dillinger
Link to comment

Ja sam potezom albanskih igrača prilično iznenađen i čini mi se da ni Šimunić ni Koroman ne bi postupili na taj način. Ne znači da su bolji likovi od ovih, možda samo nemaju muda za tako nešto. Koliko su u pitanju Srbi i Albanci, još su više u pitanju profesionalci i zaista mi je motiv posezanja za objektom čijim se uklanjanjem obezbeđuje i smirivanje strasti i nastavak utakmice, nedokučiv. 

Uzgred moram primijetiti da se na ovom forumu zapatio ružan običaj korištenja kondicionalnih pretpostavki kao nekakvih argumenata, što je veliko zlo. 

Mimo to, da, Šimunić je veliki profesionalac, ne bi on. Njegov maximalni domet je paljenje mase nacističkim pozdravom, pet puta, pred svim kamerama ovog svijeta. Ali da bi se koškao oko zastave, za tu hipotetičku situaciju odgovorno možemo ustvrditi da si nešto takvo ne bi nikad dopustio. Jer je kao što smo već ustanovili prevelik profi. 

Slično i za Koromana, da u toku utakmice provocira protivnike šovinističkim vulgarnostima, to da. Ali za borbu za zastavu, znamo na osnovu hipoteze, je prosto prevelik profi. 

Tako da da, ima nešto u tom metodu zaključivanja na osnovu mašte i privatnih tripova. Morat ću malo poraditi na tome. 

Link to comment

Ja sam potezom albanskih igrača prilično iznenađen i čini mi se da ni Šimunić ni Koroman ne bi postupili na taj način. Ne znači da su bolji likovi od ovih, možda samo nemaju muda za tako nešto. Koliko su u pitanju Srbi i Albanci, još su više u pitanju profesionalci i zaista mi je motiv posezanja za objektom čijim se uklanjanjem obezbeđuje i smirivanje strasti i nastavak utakmice, nedokučiv. 

 

S tim što je Koroman protiv BiH u kvalifikacijama za SP 2006. podsećao neke od igrača protivničke ekipe na imena onih koje su izgubili u ratu, pa ti vidi za šta je sposoban. A Šimunić je, čini se, sličan mentalni sklop, tako da nisam siguran da su ti baš najbolji primeri. 

Link to comment

Ja sam potezom albanskih igrača prilično iznenađen i čini mi se da ni Šimunić ni Koroman ne bi postupili na taj način. Ne znači da su bolji likovi od ovih, možda samo nemaju muda za tako nešto. 

 

Ma bi bre. Znaš kad ne bi? Da se u Frankfurtima, Parizima, Londonima i Rimovima spusti neka velikosrpska ili velikohrvatska zastava, onda bi ili mirno gledali kako je "protivnički" srbin/hrvat iz protivničke ekipe mirno odnose četvrtom sudiji ili bi je sami odneli zvaničnicima mirno kao bebe bilo da je njihova ili "protivnička" zastava/transparent. Jbg, nije zgodno dovoditi u pitanje mesečna primanja od 20-80 hiljada evra... 

Link to comment

Ja sam potezom albanskih igrača prilično iznenađen i čini mi se da ni Šimunić ni Koroman ne bi postupili na taj način. Ne znači da su bolji likovi od ovih, možda samo nemaju muda za tako nešto. Koliko su u pitanju Srbi i Albanci, još su više u pitanju profesionalci i zaista mi je motiv posezanja za objektom čijim se uklanjanjem obezbeđuje i smirivanje strasti i nastavak utakmice, nedokučiv. 

 

Meni je jedino moguće objašnjenje (pored onoga da su zapravo sve vreme bili upućeni u čitavu akciju) to da su im sistematski punjene glave pričom da će škije sigurno pokušati da im oskrnave nacionalnu svetinju i da nikako to ne smeju da dopuste. Ako je tako, onda je onaj koji je izjavio da se plašio da će Mitrović zapaliti zastavu čak možda i govorio istinu.

 

Ako je dron zaista zavera, to bi bio dobar način da se obezbedi da fudbaleri reaguju na način koji bi doveo u pitanje regularnost utakmice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...